Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tom Cruise, Mark Wahlberg i 8 innych gwiazd Hollywood, którzy zaniemówili wszyscy swoimi umiejętnościami bokserskimi

Tom Cruise, Mark Wahlberg i 8 innych gwiazd Hollywood, którzy zaniemówili wszyscy swoimi umiejętnościami bokserskimi

Kiedy myślimy o filmach o boksie, nieczęsto mamy na myśli widok trenującego z nim Sylvestra Stallone tygrysie oko Przychodzi mi na myśl piosenka lecąca w tle. Historia włoskiego ogiera, która pierwotnie obejmowała sześć filmów, na nowo zdefiniowała gatunek sportu w Hollywood i zainspirowała różne pokolenia do picia surowych jajek, trenowania jak główny bohater i odważnego działania przez co najmniej jeden dzień.

Sylvester Stallone jako Rocky Balboa.

Ale związek między boksem a Hollywood wykracza poza Stallone skalisty Franczyza komercyjna. Przez dziesięciolecia fani zapraszali wiele gwiazd, w tym Toma Cruise’a i Marka Wahlberga, do zakładania rękawiczek, aby opowiadać różne historie.

Wallace Beery – Bohater (1931)

Hollywood kręci filmy o boksie od końca XIX wieku, starając się odtworzyć ten sam poziom dramatyzmu i ekscytujących chwil, którymi fani cieszą się na ringu. Ale to portret pechowego boksera Champa w 1931 roku, autorstwa Wallace’a Beery’ego, umieścił filmy o tematyce sportowej na mapie Oscarów, zapewniając mu cztery nominacje do Oscara.

Wallace’a Beery’ego.
Wallace’a Beery’ego.

Champ, który był alkoholikiem, więcej czasu spędził na szkoleniu i przekonywaniu promotorów do rozpoczęcia walki, niż na samym wejściu na ring, ale zwykły rzut oka na jego talent wystarczył, aby Perry otrzymał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Robert De Niro – Wściekły byk (1980)

Niewiele jest dyskusji skalisty’Wściekły byk uważany jest za jeden z najbardziej udanych i wpływowych filmów o boksie, jakie kiedykolwiek powstały, ale jeśli chodzi o porywający scenariusz i indywidualne występy, Wściekły byk Roberta De Niro często pokonuje włoskiego konia Stallone.

Strzał wściekłego byka
Strzał wściekłego byka.

W Wściekły bykDe Niro zagrał Jake’a LaMottę, byłego mistrza boksu wagi średniej. Oprócz talentów bokserskich na ringu, w genialny sposób przeniósł na duży ekran paranoję, zazdrość i wściekłość, których LaMotta doświadczył w życiu osobistym. Dzięki temu występowi zdobył swoją pierwszą nagrodę Akademii dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

READ  Gromadzenie i przechowywanie historii weteranów jest zaproszeniem dla studentów

Tom Cruise – Daleko i daleko (1992)

Młody Irlandczyk, grany przez Toma Cruise’a, Joseph Donnelly, marzy o posiadaniu ziemi, zamiast podnosić pas bokserski, ale aby przetrwać w Bostonie, zostaje bokserem na gołe pięści.

Tom Cruise i Nicole Kidman w filmie Daleko i daleko
Tom Cruise i Nicole Kidman w filmie Daleko i daleko.

Dopóki jego bohater nie zostaje pobity i zmuszony do walki z głodem, Cruise olśniewa widzów swoim nieuczciwym stylem zadawania ciosów w lokalnych bitwach.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Był po prostu przestraszony i smutny”: Tom Cruise znajduje się w okropnym miejscu po zdominowaniu Roberta Downeya Jr. w meczu ping-ponga

Daniel Day-Lewis – Bokser (1997)

Aktor, trzykrotny zdobywca Oscara, znany jest z tego, że robi wszystko, co w jego mocy, aby przenieść na ekran jak najbardziej autentyczne i przejmujące wersje swoich bohaterów. BokserNie inaczej było w przypadku Danny’ego Flynna – wojownika próbującego poskładać swoje życie po wyjściu z więzienia.

Daniela Day-Lewisa
Daniela Day-Lewisa.

Według porozmawiajSPORTDaniel Day-Lewis trenował z dwukrotnym irlandzkim olimpijczykiem Philem Sutcliffe, który trenował także Conora McGregora. Trener powiedział, że umiejętności bokserskie aktora są „nie z tego świata”. Lewis współpracował także z Barrym McGuiganem, aby doskonalić swoje umiejętności na potrzeby filmu.

Michelle Rodriguez – Walka dziewczyn (2000)

Michelle Rodriguez jest znana głównie z roli Letty, ukochanej Dominica Toretto szybki i wściekły Franczyza komercyjna.

Michelle Rodriguez
Michelle Rodriguez.

Jednak zanim usiadła za kierownicą, Rodriguez, wówczas nowicjuszka, zaimponowała widzom umiejętnością zadawania ciosów jako zmartwiona nastolatka Diana, która odnajduje dyscyplinę, poczucie własnej wartości i miłość na ringu bokserskim.

Will Smith – Ali (2001)

Will Smith podjął wyzwanie ukazania historii życia być może najwybitniejszego sportowca wszechczasów, Muhammada Alego.

Will Smith w Ali Michaela Manna (2001)
Will Smith w Alim (2001).

Film biograficzny nie osiągnął dobrego wyniku kasowego, ale przygotowania aktora do roli, które obejmowały przyrost 35 funtów mięśni i godziny treningu dziennie, zdziałały cuda i zdecydowanie mu się to udało. „Latnij jak motyl, żądl jak pszczoła”.

Hilary Swank – Dziecko za milion dolarów (2004)

Pokazała już swoje talenty aktorskie Chłopaki nie płacząktóra zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, Hilary Swank podjęła się ogromnego zadania przemiany w bokserkę Maggie Fitzgerald Kochanie, milion dolarów W ciągu zaledwie 90 dni.

READ  Loco Films przejmuje „Kobietę na dachu” przed premierą Tribeca (na wyłączność) | Aktualności
Hilary Swank
Laureatka Oscara, aktorka Hilary Swank.

Aktorka ujawniła (via sieć filmowa) Aby osiągnąć cel, trenowałem przez dwie i pół godziny boks i około półtorej do dwóch godzin podnoszenia ciężarów dziennie, sześć dni w tygodniu. Producenci poprosili ją, aby przybrała 10 funtów mięśni, aby przypominać sylwetkę boksera. Udało mi się ważyć 19 funtów. Jej ciężka praca opłaciła się, zadziwiając krytyków lewym sierpowym, co ostatecznie przyniosło jej drugą nagrodę Akademii.

Mark Wahlberg – Wojownik (2010)

Mark Wahlberg nie mógł pokonać pluszowego misia Przetrząsać Ale w wojownik Nie uderza tak jak Micky Ward, który łączy siły ze swoim starszym przyrodnim bratem Dickym Eklundem (Christian Bale), aby jego kariera wróciła na właściwe tory.

Mark Wahlberg wojownikiem
Marka Wahlberga w „Fighterze”.

Wahlberg przygotowywał się do tej roli przez cztery lata, dlatego w bardziej intensywnych scenach bokserskich w filmie nie potrzebował dublerów. Właściwy, autentyczny program!

Przeczytaj więcej: „Kiedy widzą mnie na rękach i kolanach”: Mark Wahlberg ustanawia rekord w jedynej jakości, która odróżnia go od Hollywood

Jake Gyllenhaal – Południowa Łapa (2015)

Jake Gyllenhaal posunął się do skrajności, grając Billy’ego Hope’a, boksera, który przegrywa osobiste bitwy w swoim życiu i zwraca się do trenera Titusa Wellsa, aby przejął kontrolę nad jego życiem.

Jake Gyllenhaal FandomWire
Jake Gyllenhaal w Southpaw.

Podczas gdy wspomniani aktorzy zachwycali fanów swoją umiejętnością zadawania ciosów, Gyllenhaal wprawiał widzów w zachwyt swoim oddaniem roli, w wyniku czego przyjął kilka poważnych ciosów w twarz. Przeszedł wyczerpujący tryb, aby stać się mistrzem wagi półciężkiej i zapewnił niesamowity występ.

Michał B. Jordania – Credo (2015)

skalisty Filmy o tematyce sportowej z lat 70. i 80. nie tylko zyskały na popularności, bijąc rekordy kasowe. Jego wpływ widać także dzisiaj poprzez… Doktryna, spin-off popularnej serii. Stallone schodzi na dalszy plan w serialu prowadzonym przez Michaela B. Jordana jako trener Adonisa Johnsona, syna jego byłego rywala Apollo Creeda.

READ  Twórca filmu „Zagubieni” opowiada o zwrotach akcji w Sony Pictures Teen Tech Thriller
Michael B. Jordan i Sylvester Stallone w Credo
Michael B. Jordan i Sylvester Stallone w Credo.

the Czarna pantera Gwiazda zdołała zastąpić siłę fizyczną Stallone’a na ringu potężnymi ciosami i zwinnymi umiejętnościami uników. Co więcej, dał bardziej zróżnicowany występ, uchwycąc emocjonalne słabości życia osobistego bohatera.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak ciężko pracował”: Tom Cruise popchnął Emily Blunt do jej absolutnych granic, co przypomniało brutalnego reżysera „Jasona Bourne’a” Matta Damona w filmie o wartości 370 milionów dolarów

Dziekuję za odpowiedź!