Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tokio 2020. David Tomala z historycznym zwycięstwem Polski na igrzyskach olimpijskich

David Dumala miał ogromną przewagę nad rywalami i zakończył swój 50-kilometrowy wyścig z czasem 3:50.08. 31-latek z Taichi po raz drugi startował w igrzyskach olimpijskich, ale zazwyczaj startował na 20 km.

Tomala, która wygrała zawody, odnotowała sukces mistrza olimpijskiego Roberta Korsenowskiego.

Nikt nie spodziewał się takiej sytuacji przed rozpoczęciem 50-kilometrowego marszu. Myślę, że David nie odważył się o tym marzyć. Umieściłem go w pierwszej ósemce, ale nie umieściłem go na końcowej liście. W końcu ma bardzo zwyczajne doświadczenie z tej odległości, a wszystko to jest bardzo trudne. Decyzje podejmowane są intuicyjnie. Był też czynnik klimatyczny. Wszystko to uczyniło nas konserwatywnymi i wyraziłem swoją opinię na temat konkursu – Ekspert Eurosportu Korsenievsky powiedział podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Sukces Tomali stał się jednym z najważniejszych w historii gier. W ten sposób Polska zdobyła czwarte złoto w marszu na 50 km — i nikt inny (Korsinowski był mistrzem olimpijskim w Atlancie, Sydney i Atenach; zdobył swoje czwarte złoto w marszu na 20 km w Sydney).

Zdobywając trzy złote, jedno srebro i jeden brąz, Wielka Brytania zajmuje drugie miejsce w nieoficjalnych rankingach wszech czasów olimpijskich piechurów. Włosi są na trzecim miejscu – trzy złote i trzy brązowe.

READ  Polska żałuje, że Biden nie spotkał się podczas podróży z przywódcami Europy Wschodniej