sport

Toby Amosan wygrywa Igrzyska Olimpijskie w Tokio w Polsce

Tubiluba Amosan z Nigerii zdobywa kolejne zwycięstwo na światowym spotkaniu kilka tygodni po tym, jak została za nią Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 rozczarowanie.

Amosan zwyciężyła w zawodach Continental Tour Gold na Stadionie Śląskim w Chorzowie w niedzielę 5 września w biegu kobiet na 100 m przez płotki.

Amosanna wygrał z czasem 12,64 sekundy, wyprzedzając brązową medalistkę olimpijską Megan Taber, która uzyskała czas 12,75. Amerykanka Christina Clemons była trzecia z czasem 12,92 sekundy.

Przed ostatnim zwycięstwem Amosan ogłosiła również swoją zwycięzcę podczas spotkania Citius w Bernie w Szwajcarii w sierpniu, gdzie ustanowiła nowy rekord Meet.

Jej zwycięski czas na spotkaniu Citius wyniósł 12,80 sekundy, wyprzedzając Polkę Claudię Siars i Australijczyka Clay Lesa.

Oprócz Amussana, innymi zwycięzcami niedzielnego spotkania Continental Tour Gold były Shelly-Ann Fraser-Pryce, która odbyła swój pierwszy wyścig od najlepszych 10.60 swojego życia w Lozannie w Szwajcarii 26 sierpnia.

Jamajczyk szybko ustanowił rekord 10,81, pokonując szwajcarskiego sportowca Mujinję Kamponge, który powrócił w 11,08.

Brytyjczyk Daryl Neta (11.15) ponownie zajął trzecie miejsce.

Kanadyjczyk Andre Degrasse był łatwym zwycięzcą na 200 metrów z czasem 20,21 sekundy.

Jego rodak Jerome Blake zajął drugie miejsce z czasem 20,32 sekundy, a Filippo Torto, złoty medalista sztafety olimpijskiej, zajął trzecie miejsce z czasem 20,40 sekundy.

Tymczasem Anderson Peters rzucił 83,61 metra i zajął drugie miejsce w oszczepie mężczyzn za Niemcem Johannesem Vetterem, który strzelił 89,60 metra.

Fedrick Dacres zajął trzecie miejsce w męskich dyskach. Najlepszy wynik rzucił na 64,91 m, wyprzedzając Litwina Andriosa Judziusa (65,89 m) i Słoweńca Christiana Sieha (66,65 m).


Wspieraj PREMIUM TIMES, który jest uczciwy i wiarygodny

Dobra prasa kosztuje dużo pieniędzy. Jednak tylko dobre dziennikarstwo może zagwarantować istnienie dobrego społeczeństwa, odpowiedzialnej demokracji i przejrzystego rządu.

Aby zapewnić stały bezpłatny dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju, prosimy o rozważenie zaoferowania skromnego wsparcia dla tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz w utrzymaniu odpowiedniego dziennikarstwa i zapewniasz, że pozostaje ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Darowizny

READ  Patrick Bamford po raz pierwszy wzywa Anglię, a Gareth Southgate sprowadza Alexandra-Arnolda i Jessego Lingarda z powrotem do foldu | wiadomości piłkarskie


Reklama tekstowa: Aby się reklamować tutaj . Zadzwoń do Williego +2347088095401…


Kampania PT MAG AD .

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment