„To niewiarygodne”: Borland przywołuje koniec z dziewięcioma strzałami, aby zagłuszyć Brooksa z podekscytowania | Mistrzostwa Świata PDC

Szkot William Borland osiągnął imponujące dziewięć osiągnięć w strzelaniu z łuku na Mistrzostwach Świata William Hill, wygrywając 3-2 w swojej pierwszej rundzie meczu z Bradleyem Brooksem.

Z wynikiem remisowym 2:2 w decydującym secie, Borland z East Calder osiągnął perfekcję dzięki trójkom, trójkom i trójkom podczas swojej drugiej wizyty. Następnie 25-latek strzelił jeszcze dwa gole w kolejnych potrójnych dwudziestkach i skończył w podwójnej dwunastce, by wprawić fanów Alexandra Palace w ekstazę.

21-letni Brooks z Blackburn w decydującym secie wypadł z tyłu 2:0, po trzech rundach z rzędu, wygrywając czwartego seta i przedłużając mecz.

„Bradley miał naprawdę słabe nogi i po prostu myślałem sobie, idź dalej, idź dalej, a zobaczymy, co się stanie, a potem trafienie dziewiątki było niewiarygodne, uwielbiam to” – powiedział Borland.

„Wszyscy śpiewali 'Szkocja daj się pobić wszędzie, gdzie poszli’ i to mnie rozbudziło. Bradley grał świetną grę, czasami walczyliśmy i czuję, że zrobiłem właściwą rzecz we właściwym czasie, aby przekroczyć granicę.

„Fani są po prostu szczęśliwi, widząc dziewięciu graczy w dowolnym miejscu i uderzając ich na największej scenie z nich wszystkich, to niewiarygodne”.

Wysiłek Borlanda był 11. z dziewięcioma rzutkami na Mistrzostwach Świata i pierwszy od czasu, gdy Gary Anderson ukończył wyczyn w swoim półfinałowym zwycięstwie nad Jelly Classen w 2016 roku.

Paul Lim był pierwszym zawodnikiem, który zdobył dziewięć rzutek na największej scenie Mistrzostw Świata BDO w 1990 roku. Weteran z Singapuru, który zadebiutował w mistrzostwach świata w 1982 roku, odmówiono mu miejsca w drugiej rundzie turnieju w tym roku po przegranej 3:2 z Joe Murnanem.

Ale 67-letni Lim pchnął swojego przeciwnika do końca, doprowadzając mecz do play-offa po tym, jak Murnan nie trafił w rzutki w czwartym meczu.

READ  Nowy polski parlament przywraca państwowe finansowanie zapłodnień in vitro | Koszykówka

Drugi rozstawiony Peter Wright, mistrz świata z 2020 roku, nie był w najlepszej formie, ale okazał się dobry dla kolegi Anglika Ryana Mikleya, który pokonał 3:0 i awansował do trzeciej rundy.

Peter Wright posiada małe trofeum na Mistrzostwa Świata po wygraniu meczu z Ryanem Mickleyem. Zdjęcie: Klify Kierana/Penn

Wcześniej, w piątek, 12. rozstawiony w Polsce Krzysztof Ratajski został pierwszym rozstawionym zawodnikiem, który został wyrzucony z boiska po przegranej 3:1 z Irlandczykiem Stevem Lennonem w meczu drugiej rundy.

Rosjanin Boris Koltsov zaliczył imponującą liczbę 121 i 130 wyjazdów, prowadząc Holendra Jermaina Fatiminę 3:0 i po raz pierwszy awansował do drugiej rundy.

Irlandzki nastolatek Ken Barry zadebiutował w turnieju, pokonując swojego przeciwnika w pierwszej rundzie Roydena Lamma 3-2, a Ryan Joyce z Newcastle rozstrzygnął różnicę po utracie dwusetowej przewagi w pokonaniu Czech Romana Beneke tym samym wynikiem.