Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

To najatrakcyjniejsze miejsca do odwiedzenia w Polsce w 2022 roku

Polska to słynny europejski kraj, który walczył z epoką komunizmu i wyłonił się jako niezależny kraj o oszałamiającej geografii. Jego fascynujące krajobrazy, żywa kultura, bogata historia i miejsca historyczne są znane i uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Odwiedzający mogą cieszyć się oceanem, poznawać żydowskie dziedzictwo i wędrować TatrySpróbuj tego Pyszne pierogii poznaj najstarszy stary rozwój Europy, Puszcza Białowieska. Turyści zachwycają się malowniczym pięknem Polski i cieszą się, że mogą cieszyć się fajnymi zajęciami na świeżym powietrzu w pięknych krajobrazach. Oto dziesięć najbardziej fascynujących miejsc, które warto odwiedzić w Polsce w 2022 roku.Związane z: 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia podczas wizyty w Polsce

10 Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau Niegdyś największy ze wszystkich niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, obecnie jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce. Ludzie przychodzą do muzeum, które zostało zbudowane ku pamięci 1,5 miliona ludzi, którzy zostali zniszczeni podczas II wojny światowej. Turyści wchodzą do wciąż stojących budynków i ruin, które zostały zamienione w pomniki dokumentujące życie ofiar. Pod dwupiętrowym pomnikiem ludzie poznają historię Auschwitz-Birkenau, pozostawioną dokładnie taką, jaka była, gdy naziści ją opuścili, oraz odkryją komory gazowe i krematoria, które naziści próbowali ukryć i zniszczyć przed opuszczeniem obozów.


9 Puszcza Białowieska

Zajmujący ponad 3000 kilometrów i graniczący z Polską i Białorusią, Puszcza Białowieska jest jednym z unikalnych i nietkniętych cudów natury w Polsce. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO las jest domem dla wielu wiekowych drzew, takich jak dęby, które są charakterystyczne dla regionu. Turyści korzystają z wielu atrakcji, takich jak jazda na rowerze, piesze wędrówki, spacery i obserwowanie dzikich zwierząt, w tym orłów przednich, żubrów i jeleni.


8 Wrocławski Rynek

Znany jako jedno z najstarszych miast w Polsce, Plac Wrocławski jest dziś centrum miasta. Przed powrotem do Polski w 1945 r. była częścią Austrii, Prus, Węgier i Niemiec. Odwiedź dwa ratusze, dodawane na przestrzeni wieków. Warto odwiedzić Piwnicę Świdnicką, jedną z najstarszych restauracji w Europie, oraz ochłodzić się w licznych kawiarniach i sklepach w okolicy.

READ  Tworzenie technologii opartych na sztucznej inteligencji w celu stworzenia nowego wygodnego światowego serwisu Samsung Global Newsroom

Związane z: Przewodnik dla backpackerów, gdzie się zatrzymać w średniowiecznym mieście Wrocław

7 Stare Miasto w Krakowie

Jako największe miasto w Europie Środkowej i od średniowiecza pełniące funkcję życia społecznego i politycznego miasta, krakowski rynek jest bardzo popularny wśród polskich turystów. Podróżni z całego świata odwiedzają słynne Sukiennice, stary targ z XIV wieku. Warto odwiedzić piękną Bazylikę Mariacką, pospacerować malowniczymi uliczkami Krakowa i podziwiać niesamowitą architekturę miasta oraz artystyczne kawiarnie i bary.


6 Zamek w Malborgu

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Malborg jest największą średniowieczną fortecą na świecie. Przez długi czas służył jako ośrodek religijno-militarny, a później został zniszczony podczas II wojny światowej. Malborg poświęcił trzy dekady ciężkiej pracy i poświęcenia na renowację i przekształcenie go w piękny gotycki zamek. Turyści odwiedzają posadzki zamku i przechadzają się po salach gobelinów, imponujących dziedzińcach i pięknych zabytkowych kuchniach.


5 Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy ma ponad 32 kilometry pięknego wybrzeża. Położony na wybrzeżu Bałtyku i słynący z łagodnych wzgórz, jest domem dla dzikich lasów, jezior i łąk. Turyści doceniają wiatr i fale uderzające o plażę przez cały dzień, powodując unikalne zjawisko, które powoduje, że wydmy na plaży przesuwają się nawet o 10 metrów rocznie. Ludzie spacerują pięknymi szlakami na szczyt najwyższych wzgórz, aby podziwiać niesamowite widoki na park i pustynię oraz cieszyć się świeżym powietrzem i obserwowaniem ptaków.


4 Pojezierze Mazurskie

Położona w północno-wschodniej Polsce i otoczona pięknymi górami Mazury Ma ponad 2000 jezior połączonych rzekami i kanałami. Okolica przyciąga turystów z całej Europy, zwłaszcza miłośników wody, którzy przyjeżdżają pływać, żeglować i kajakować po błękitnych wodach największego w Polsce jeziora Szyniartwy. Turyści przyjeżdżają, aby odkrywać farmy ekologiczne, odwiedzać piękne miasta i odwiedzać dzikie lasy. Popularną wędrówką jest Wolfschanze (Wilczy Szaniec), ukryta kwatera główna Hitlera podczas II wojny światowej.

READ  Prawodawcy podróżują do Stanów Zjednoczonych i Europy na letnie wakacje


3 Tatry górskie

Na obszarze prawie 800 kilometrów kwadratowych Tatry Granica granic Słowacji i Polski. Wzgórza słyną z malowniczych szlaków, które przecinają doliny, jeziora, dawne jaskinie i wspaniałe wioski. Piękne góry Tatr przyciągają narciarzy, którzy zimą cieszą się ośnieżonymi szczytami. Tatry cieszą się popularnością wśród alpinistów i poszukiwaczy przygód, którzy korzystają z trasy Orla Perć, najtrudniejszej trasy z całej Europy, uważanej za jedną z najniebezpieczniejszych w Europie.


2 Wygięty Las

Tajemniczy Krzywy Las, położony w małej wiosce w północno-zachodniej Polsce, to świetne miejsce do odkrywania niesamowitych zdjęć otaczających proste sosny. Ten las ma około 400 zakrzywionych drzew W kształcie litery U Tuż nad poziomem gruntu ich łodygi szybko się prostują. Drzewa zostały odkryte w latach 30. XX wieku i nie ma wyjaśnienia, dlaczego wyglądają tak, jak wyglądają, ale niektórzy przyjmują teorię, że zostały „zmodyfikowane” przy użyciu specjalnych narzędzi do gięcia drewna i wykorzystania go do budowy mebli.

Związane z: 10 powodów, dla których zakochasz się w Polsce

1 Wyspa Eustom

The Wyspa Eustom Morska wyspa podzielona pomiędzy Niemcy i Polskę. To piękne, słoneczne miejsce z rozległą plażą. Odwiedzający uwielbiają to, że mogą odwiedzić dwa kraje podczas rejsu z jednego końca wyspy na drugi. Turyści, zwłaszcza ci, którzy szukają spokojnego wypoczynku, przyjeżdżają, by cieszyć się złocistymi plażami lub rozkoszować się letnim słońcem. Dla osób, które chcą zostać na noc, są przytulne małe łóżka i śniadania z widokiem na niesamowity widok na wodę.