Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

To jest OnePlus 10 Pro

Debiutujący w 2022 roku OnePlus staje się nowym flagowcem dla każdego Poprzednio Szukasz aktualizacji smartfona. Firma powstrzymuje się od ujawnienia absolutnie wszystkiego (no dobrze, większości rzeczy), ale to się nie skończyło Przecieki i plotki 6,7-calowy ekran z wysokimi częstotliwościami odświeżania i najnowszymi Procesor Snapdragon 8 Gen 1.

Następnie we wtorek wieczorem pojawiła się lawina specyfikacji. Obejmują one wyświetlacz Fluid AMOLED 120 Hz z wyświetlaczem LTPO, co oznacza, że ​​telefon może dostosować częstotliwość odświeżania, aby wydłużyć żywotność baterii. Nie ma konkretów co do rozmiaru ekranu, ale plotki sugerują, że będzie to duży ekran o przekątnej 6,7 cala. OnePlus będzie zawierał szybkie ładowanie 80 W i ładowanie bezprzewodowe 50 W w swoim nowym flagowcu, co powinno być odpowiednio szybkie, gdy bateria o pojemności 5000 mAh wymaga ładowania.

OnePlus 10 Pro będzie zasilany przez układ Snapdragon 8 Gen 1 z systemem Android 12 z trikami i estetyką OnePlusa OxygenOS. Jeśli chodzi o aparaty, spodziewaj się sensorów 48MP i 50MP z dodatkowym sensorem 8MP. Możliwości zoomu optycznego? Jeszcze nie wiemy, ale zestaw kamer będzie zawierał podwójną optyczną stabilizację obrazu, która powinna pomóc uzyskać wyraźniejsze zdjęcia, mniej szumów i lepszą wydajność przy słabym oświetleniu. Jednak wydajność aparatu OnePlus 9 Pro była jednym z najsłabszych punktów imponującego smartfona.

Mam nadzieję, że 10 Pro będzie w stanie naprawić ten błąd. OnePlus zidentyfikował kilka ulepszeń, które wprowadza do aparatu marki Hasselblad, w tym nowy tryb fotografowania RAW +, który próbuje połączyć zakres edycji zdjęć RAW z fotografią obliczeniową, co skutkuje zwiększonym zakresem dynamicznym i zmniejszeniem szumów.

jeden plus

Telefon ma również nowy ultraszerokokątny aparat 150 stopni z nowym trybem rybiego oka. Jeśli obawiasz się długich twarzy na zdjęciach grupowych, nie martw się: istnieje „bardziej konwencjonalne” pole widzenia 110 stopni, które obejmuje korekcję dystorsji dla tych zewnętrznych krawędzi zdjęcia.

READ  Sony po cichu dodaje nagrody do kolejnego PS Plus Premium Classic

OnePlus twierdzi, że nowe „Miliardowe rozwiązanie kolorystyczne” oznacza, że ​​zdjęcia w 10 Pro są pokryte 25 procentami gamy kolorów DCI-P3, a telefon może przetwarzać 64 razy więcej kolorów niż OnePlus 9 Pro. Mówi, że to usunie wszelkie ślady kolorowych pasków z twoich ujęć.

Przykładowe zdjęcia OnePlus 10 Pro

jeden plus

Co więcej, każdy aparat w OnePlus 10 Pro może robić zdjęcia w 12-bitowym formacie RAW, używając tego, co Hasselblad nazywa Natural Color Solution. Telefon ma również nowy format RAW+, który pozwoli Ci na edycję do woli, jednocześnie korzystając z pomocy komputerowego obrazowania. OnePlus dostarczył kilka próbek, ale to jest coś, co lepiej zrozumiemy, kiedy w końcu przetestujemy nowy flagowiec jeszcze w tym roku.

Dużym wyzwaniem może być zrównoważenie ceny, specyfikacji i funkcji, aby oferować wystarczającą liczbę wysokiej klasy telefonów, takich jak Apple i Samsung. Jednocześnie powinien oferować znacznie więcej niż jego tańsza cena Telefony z serii Nord.

OnePlus 10 Pro zadebiutuje w Chinach we wtorek 11 stycznia.

OnePlus 10 Pro

jeden plus

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj!

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.