Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TITR – bardzo ważny dla relacji azerbejdżańskich z Polską – mówi ambasador Poborski

TITR – bardzo ważny dla relacji azerbejdżańskich z Polską – mówi ambasador Poborski

Baku, Azerbejdżan, 11 marca. Ambasador RP w Azerbejdżanie Rafał Poborski powiedział Trendowi, że Transkaspijski Międzynarodowy Szlak Transportowy (TITR), znany również jako Środkowy Korytarz, to bardzo ważny projekt dla Polski i Azerbejdżanu.

Jak zauważył Poborsky, Azerbejdżan i Polska dążą do rozwoju projektu nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także ze względu na znaczenie projektu dla stosunków dwustronnych między obydwoma krajami.

„Nasz kraj odgrywa ważną rolę jako główne ogniwo korytarza łączącego kontynenty europejski i azjatycki” – powiedział ambasador.

Poborsky podkreślił rosnące znaczenie Korytarza Środkowego w obecnej trudnej sytuacji geopolitycznej, kiedy bezpośrednie trasy dostaw towarów między Europą a Azją stają się niedostępne.

Według niego, ze względu na rosnące znaczenie Korytarza Środkowego, kwestia ta była omawiana na posiedzeniu Azerbejdżańsko-Polskiej Komisji Państwowej, które odbyło się 16 lutego br. oraz na spotkaniu Azerbejdżańsko-Polskiej Grupy Roboczej ds. Transportu i Logistyki w marcu. 3.

Początki Transkaspijskiego Międzynarodowego Szlaku Transportowego sięgają 2013 roku, kiedy to podpisano porozumienie o powołaniu komitetu koordynacyjnego ds. rozwoju Transkaspijskiego Międzynarodowego Szlaku Transportowego.

Międzynarodowy Transkaspijski Szlak Transportowy rozpoczyna się w Azji Południowo-Wschodniej i Chinach, prowadzi przez Kazachstan, Morze Kaspijskie, Azerbejdżan, Gruzję i do krajów europejskich. TITR ma na celu koordynację interakcji wszystkich podmiotów zaangażowanych w transport towarów i kontenerów na trasie z Azji do Europy oraz w kierunku przeciwnym.

READ  Prezydent UE mówi, że polskie prawo powinno być egzekwowane, aby otwierać pieniądze przez Reuters