Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TIFF 2022: Przegląd EO – ta półka

TIFF 2022: Przegląd EO – ta półka

Co roku pojawia się nieoficjalny motyw TIFF. W niektórych latach jest to autobiografia, w innych wszechobecna obecność Gail Garcíi Bernal. W tym roku to osły.

Z nie mniej niż trzema filmami przedstawiającymi punkty fabuły, które obejmują osły (patrząc na ciebie, trójkąt smutku A Inisherin z Inisherin), skromny i uroczy potwór zostaje potraktowany jako gwiazda polskiego filmu, EO, Komentarz do dzikości natury ludzkiej. Nominowany do Złotej Palmy w Cannes, EO Był wspólnym laureatem Nagrody Jury i laureatem nagrody Cannes Soundtrack dla kompozytora Pawła Mykietyna. (Film jest również oficjalnym zgłoszeniem Polski do Oscara dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego.)

Epoka nowożytna Czy Hassard Balthasar?Jerzego Skolimowskiego EO Za nim podąża miękki szary osioł o smutnych oczach. Zamykanie cyrku stawia EO Donkeya na ścieżce życiowej, napotykając po drodze dobrych ludzi, złych facetów i inne stworzenia. Z ciągłymi trudnościami i konfliktami, a także miłymi słowami i uwagą po drodze, Podróż EO jest piękna, szalona, ​​emocjonalna, bolesna i zabawna. Dodatkowo jest pierwszorzędna kamea od Isabel Hubert!

z prędkością 88 minut, EO Nie czuje się skrępowany fabułą. TIFF określił film jako „film drogi” i tak naprawdę jest to osioł wędrujący po krętej drodze nieoczekiwanych doświadczeń życia. Pięknie sfotografowany przez operatora Michela Demicka, EO Czasami jest surrealistyczny, przedstawiony w ostrych czerwonych obrazach, które sprawiają wrażenie, jakby tyłek został uchwycony w horrorze – a czasami naprawdę horrorze. Film nie zawsze udaje się, jeśli chodzi o balansowanie przesunięć kolorów między lekką głupstwem przygody EO a mrokiem ludzkiej natury, zawsze jest to intrygujące.

Ludzie w życiu EO przychodzą i odchodzą, ale niezłomny osioł został przedstawiony z optymizmem i zachwytem w miniepoce Skolimowskiego. Jak można się spodziewać, taki film to piękny i wymagający zegarek dla miłośników zwierząt – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tą akcją na ekranie IMAX podczas TIFF.

READ  Michael Caine uhonorowany na otwarciu Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach

EO ekrany w ramach TIFF 2022, który potrwa 8-18 września. Udaj się tutaj, aby dowiedzieć się więcej o festiwalu.

ReklamyReklamy


Reklamy