Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

The Big Picture: nawigacja w kosmos w kierunku przyszłości w latach 70. w Newcastle | Fotografia

hPo przyjeździe do Londynu z Finlandii w latach 60., aby studiować fotografię, urodzona w Finlandii Sirkka-Liisa Konttinen przeniosła się w 1968 r. do dzielnicy Byker w Newcastle z planem dokumentowania życia ludzi, którzy ją otaczają. To zdjęcie dziewczyny w swoim ubraniu zostało zrobione na jej kosmicznym skoczku w 1971 roku. „Nosiła je przed moim aparatem tego dnia, by zniknąć na brukowanym podjeździe ze swoimi marzeniami” Kontinen Powiedz Tate Gallery po ponad 40 latachsugerując, że „splendor indywidualisty uosabia tętniące życiem społeczeństwo robotnicze, w którym żyję”.

Większość brukowanych uliczek Bykera została już wtedy zburzona, by zrobić miejsce dla wieżowca Byker Wall, zaprojektowanego przez Ralpha Erskine’a, który stał się inspiracją dla telewizyjnego mydła. Baker Grove. Kontinen wykonał dwie książki ze zdjęciami okolicy, piekarz I Byker ponownie odwiedził, „przed” i „po” tej przebudowie, która nadała głęboki język wizualny doświadczeniu, które miało miejsce w miastach Wielkiej Brytanii. Innym jej projektem w Newcastle, In Dance Classes, był: Inspiracja do filmu Billy Elliot.

To zdjęcie dziewczyny w kosmicznym leju znajduje się w innego krajuJest to nowa książka o brytyjskiej fotografii dokumentalnej od czasów wojny. Przez 40 lat Kontinen zastanawiał się, kim była dziewczyna na zdjęciu. W 2011 roku kobieta o imieniu Jackie Tate zadzwoniła do niej po obejrzeniu zdjęcia, aby powiedzieć jej, że ta dziewczynka to ona. Powiedziała Kontinenowi, że przez dwie godziny siedziała oszołomiona patrząc na obraz na ekranie, przytłoczona wspomnieniami z dzieciństwa. Wkrótce potem rodzina przeniosła się z Baker. „Chcę, żebyś wiedział, że jestem szczęśliwy” – powiedział fotografowi Tate. „Moje życie potoczyło się tak dobrze”. Para w końcu spotkała się pięć lat później, 45 lat po tym, jak sześciolatek odbił się od ulicy, od jednego pomysłu Anglii do drugiego.

READ  Burza słoneczna uderza w Ziemię i przenosi zorzę polarną do Nowego Jorku