Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Texas A&M buduje obiekt w NASA Johnson Space Center w Houston

Texas A&M buduje obiekt w NASA Johnson Space Center w Houston

COLLEGE STATION, Teksas (KBTX) — Członkowie rady nadzorczej Texas A&M University System Board of Trustees zatwierdzili w środę utworzenie Texas A&M Space Institute i budowę obiektu Texas A&M sąsiadującego z NASA Johnson Space Center w Houston.

Praca zarządu następuje po inwestycji 350 milionów dolarów od legislatury Teksasu. Na początku tego roku kongresman Greg Bonin, który przewodniczy komisji ds. środków Izby, jest autorem ustawy House Bill 3447, aby utworzyć Texas Space Commission, Aeronautics and Space Research Fund oraz Space Research and Space Economy Consortium.

Środek przydziela również 200 milionów dolarów firmie Texas A&M na budowę obiektu w Johnson Space Center.

Texas A&M twierdzi, że celem dostawcy z Houston jest zapewnienie, by Teksas pozostał liderem w eksploracji kosmosu. Naukowcy i inny personel obiektu będą wspierać szkolenie misyjne, badania lotów, zaawansowaną robotykę oraz prace nad eksploracją Księżyca i Marsa.

A&M twierdzi, że wizja instytutu obejmuje rozszerzenie roli Teksasu jako lidera w nowej gospodarce kosmicznej.

„Wykorzystałby istniejącą wiedzę i zasoby Texas A&M do nowych odkryć, postępów technologicznych, postępów w zakresie zdrowia i wzrostu siły roboczej. Opierałby się na partnerstwach z podmiotami publicznymi i prywatnymi w różnych sektorach z całego świata” – Texas A&M system uniwersytecki powiedział w komunikacie prasowym w całym kraju.

„Teksański Instytut Kosmiczny A&M zapewni, że stan rozszerzy swoją rolę lidera w nowej gospodarce kosmicznej” — powiedział John Sharp, doradca ds. systemu Texas A&M. „Nie ma uniwersytetu lepiej przygotowanego do projektów lotniczych niż Texas A&M University”.

Texas A&M University, A grant kosmiczny Uniwersytet zatrudnia czterech astronautów z college’u. Ponadto naukowcy i inżynierowie z Texas A&M byli zaangażowani we wszystkie misje łazików marsjańskich NASA wraz z dwoma aktywnymi naukowcami z zespołu NASA Perseverance Rover. Ponadto ponad 280 wykładowców i badaczy z Texas A&M University, Texas A&M Engineering Experiment Station i Texas A&M AgriLife Research jest zaangażowanych w badania związane z przestrzenią kosmiczną.

READ  Gigant logistyczny wynajmuje powierzchnię w parku biznesowym Renfrew

Obecnie studenci, wykładowcy i naukowcy z Texas A&M University pracują nad ponad 300 projektami związanymi z przestrzenią kosmiczną. Konkurencyjne nagrody finansowe nadeszły w Texas A&M od NASA i innych agencji rządowych, a także granty od komercyjnego przemysłu kosmicznego. Przez ostatnie pięć lat zarabiali ponad 25 milionów dolarów rocznie.

Badania interdyscyplinarne związane z przestrzenią kosmiczną są prowadzone w kilkunastu kolegiach/szkołach w Texas A&M University at College Station, a inne uniwersytety systemowe, w tym Prairie View A&M University i Texas A&M University-Corpus Christi, mają ekspertów ds. . W komunikacie prasowym.