science

Test Boeing Starliner Orbital Flight 2: Aktualizacje na żywo

odświeżać

Plan lotu Boeinga

Śledź drugi plan bezzałogowego startu Starlinera dzięki temu filmowi Boeinga.

Odprawa przedstartowa Starliner OFT-2 już się rozpoczyna!

NASA i Boeing rozpoczynają dziś konferencję prasową przed misją Starliner OFT-2. Odprawa rozpoczyna się o godzinie 13:00 czasu wschodnioamerykańskiego (1700 GMT) i można ją oglądać na żywo tutaj na Space.com, dzięki uprzejmości NASA TV.

Uruchomienie aktualizacji pogody

(Źródło zdjęcia: John Grant/Boeing)

Oczekuje się, że prognoza pogody dla planowanego startu misji Starliner OFT-2 w piątek ma obecnie tylko 40% szans na akceptowalne warunki startu, zgodnie z aktualizacją amerykańskich sił kosmicznych Eskadra meteorologiczna Delta 45 wystrzelona w kosmos.

Przedstawiciele NASA i Boeinga zorganizują konferencję prasową przed OFT-2 jutro (27 lipca) o godzinie 13:00 EDT (1700 GMT). Transmisję na żywo można obejrzeć tutaj na Space.com dzięki uprzejmości telewizji NASA.

(Źródło zdjęcia: Kim Shevlet/NASA)

Kapsuła CST-100 Starliner przeszła przegląd gotowości lotu (FRR) do nadchodzącego startu, który rozpocznie bezzałogową misję Orbital Flight Test 2 (OFT-2) na stację, ogłosili dziś przedstawiciele NASA i Boeinga (22 lipca). Przeczytaj całą historię tutaj.

W weekend inżynierowie sparowali statek kosmiczny Starliner z rakietą Atlas 5, wyznaczając kamień milowy przed rozpoczęciem misji w przyszłym tygodniu. Zobacz zdjęcia tutaj.

READ  Program NIAC NASA przygląda się przyszłości podróży kosmicznych