Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tereny zielone są priorytetem dla wyborców z Horfield, ponieważ każdy głos może być kluczowy

Zielone tereny, śmieci i przestrzeń dla społeczności to główne problemy w Horfield, gdzie konserwatyści i Partia Pracy byli zmienni w ostatnich wyborach do Izby Reprezentantów.

Kino: David Griffiths

„Dowiedziałem się zaledwie kilka dni temu, że w ostatnich wyborach kandydat Partii Konserwatywnej uzyskał tylko jeden głos”. Roy Jones, 70-letni mieszkaniec Horfield, powiedział Cable, że nie jest pewien, na kogo będzie głosował w nadchodzących wyborach na burmistrza, ponieważ był sceptyczny co do roli, ale poparłby członków Rady Pracy w Horfield.

Jak słusznie zauważa Jones, konserwatystka Claire Hescott – co jest niemal komiczną wskazówką, jak blisko są wybory samorządowe – uzyskała w 2016 roku tylko jeden głos więcej niż Theresa Stratford z Partii Pracy, która zajęła trzecie miejsce. Hescott, który po raz pierwszy został wybrany w 2013 r., Obecnie przewodniczy Ludowej Komisji Rewizyjnej Rady, która między innymi badała błędy zarządu dzieci z SEND i jest kandydatem do reelekcji.

Doradca pracy Ole Mead, który zajął pierwsze miejsce w 2016 r., Ustępuje po siedmiu latach. Niedawno skrytykował burmistrza Partii Pracy Marvina Reesa za traktowanie radnych jako „ledwo tolerowanej uciążliwości” i wezwał wybranych członków do wnoszenia bardziej znaczących datków.

Broni swojego miejsca na rzecz Partii Pracy Toma Reinharda, który bierze udział w związkach społeczności ACORN i lokalnych kampaniach na rzecz zdrowia psychicznego, oraz Philippy Holme. Obok Partii Pracy i konserwatystów Liberalni Demokraci mieli także doradców z Horfield jeszcze w 2014 roku – ale ostatnio w 2016 roku, za Zielonymi.

Dzięki licznym wskaźnikom, takim jak posiadanie domów, poziomy mieszkań socjalnych, wskaźniki przestępczości i lokalna demografia, Horfield jest nieco typowym apartamentem w Bristolu, który odzwierciedla szersze miasto, z bogatszymi i biedniejszymi dzielnicami położonymi obok siebie.

Tutaj, chyba bardziej niż gdziekolwiek indziej w mieście, każdy dźwięk się liczy.

Żywe tereny zielone

W rozmowach z lokalnymi mieszkańcami i kandydatami na radnych często pojawiały się problemy z zielenią i śmieciami. Horfield ma Monks Park, Horfield Common (który rozciąga się na sąsiednie Bishopston i Ashley Down) i inne małe tereny zielone. Ale nadal istniało wrażenie, że zostali pominięci i potrzebują więcej inwestycji.

READ  Mars jest już strzaskany: ludzie pozostawili ponad 15 000 funtów gruzu na Czerwonej Planecie

Młoda matka przepycha swoje dziecko po Horfield Common w pobliżu centrum rekreacyjnego, więc tereny zielone w okolicy wymagają lepszej opieki. W międzyczasie Roy Jones wspomniał, że lokalnie jego największym zmartwieniem są śmieci.

Niektórzy mieszkańcy przeprowadzają sesje czyszczenia pamięci, aby rozwiązać ten problem. W ostatnich tygodniach w mediach społecznościowych dużo się rozmawiało na temat nieautoryzowanego parkingu w Horfield Common, ale zapewniono kosze, aby uniknąć problemów ze śmieciami.

Położony w odległej lokalizacji między Horfield Common i Southmead, Manor Farm to dom mieszkalny z lat 50-tych XX wieku. Ośrodek społeczny Manor Farm (MFCH) to lokalna grupa wolontariuszy, którzy od lat prowadzą kampanię na rzecz zwiększenia inwestycji w lokalne tereny zielone.

Organizacja została stworzona przez grupę mieszkańców, którzy odczuwali potrzebę wspólnej przestrzeni i nowych mieszkań. Ta kampania trwała ponad dekadę i była „wielką bitwą” – mówi Caitreona Burke, szefowa grupy ds. Budowy i terenów zielonych.

Teraz, mimo że dom kultury otrzymał pozwolenie od rady w ramach osiedla mieszkaniowego, prace budowlane przy Bishopthorpe Road rozpoczną się jesienią tego roku. Burke mówi, że MFCH, który ma nadzieję na zarządzanie przestrzenią, jest „niezmiernie szczęśliwy, że tak się stanie”.

Ale zielone tereny w okolicy są zaniedbane, kontynuuje. W Maskelyne Park sprzęt do zabawy i boisko sportowe zostały usunięte z powodu skarg na hałas i zachowania aspołeczne w 2017 roku.

Jest teraz pusty. „Mój syn dorastał teraz bez niego” – mówi Burke. „Dzieci w tej placówce czują się bardzo zaniedbane”.

Rada Miasta Bristol przepraszam W lutym tego roku, po tym, jak pracownicy nie mogli wykopać terenów zielonych, na których dzieci bawią się w Butterfield Close, aby zastąpić je parkingiem. Rada przyznała, że ​​mieszkańcy nie otrzymali wystarczających ostrzeżeń przed rozpoczęciem prac i obiecała zrewidować swoje procesy konsultacji. „Od tamtej pory nie było żadnego kontaktu” – mówi Burke.

Konserwatywni kandydaci Claire Hescott i Jake Emsley powiedzieli, że są „zaangażowani w poprawę lokalnych usług dla wszystkich w Horfield” i będą walczyć o naprawy i ulepszenia lokalnych parków i terenów zielonych.

„Przez cały okres blokady dzieciom w Manor Farm odmawiano dostępu do placu zabaw, ponieważ radzie nie udało się naprawić huśtawek i zjeżdżalni” – głosi oświadczenie. „W Monks Park dostęp starszych mieszkańców do otwartych przestrzeni został ograniczony ze względu na źle zaprojektowane bramki, które skutecznie blokują skutery. Uważamy, że każdy ma prawo dostępu do przestrzeni do ćwiczeń, relaksu i zabawy, jeśli chcemy w pełni zregenerować się z efektów blokady ”.

READ  Eqonex notowany na Nasdaq, aby wyjść z „zatłoczonej przestrzeni wymiany kryptowalut” i skupić się na oszczędzaniu

Obaj kandydaci z Partii Pracy wymienili również tereny zielone jako poważny problem. „Moim głównym priorytetem jest poprawa i utrzymanie wszystkich terenów zielonych – w tym placów, opuszczonych ogrodów i Horfield Common – w celu poprawy życia ludzi w każdym wieku” – powiedziała Philippa Holm.

„Chciałbym współpracować z mieszkańcami, aby dowiedzieć się, czego chcą (np. Odpowiedni dla wieku sprzęt do zabawy, siłownie na świeżym powietrzu, lepsze siedzenia, więcej drzew lub ogrody) i ciężko pracować, aby znaleźć fundusze na to. Aby rozwiązać problem zaśmiecania i problemy z wydalinami ”.

Tom Reinhard powiedział: „Moim pierwszym priorytetem będzie skupienie się na wspieraniu i umacnianiu naszych niesamowitych społeczności w całym Horfield w realizacji ich ambicji. Czy to gwarantuje zbudowanie domu kultury; W Maskelyne Park zainstalowano nowe hamaki; Kolekcja Friends of Horfield Library nadal się rozwija, pośród wielu fajnych rzeczy, które faktycznie się dzieją. Moje priorytety będą odzwierciedlać priorytety mieszkańców Horfield ”.

Silne poczucie wspólnoty

Farma dworska między Horfield Common i South Meadow

„Społeczność jest tu silna” – mówi Burke. „Ma głos, po prostu trzeba to zrobić. Nie ma znaczenia, kto zostanie wybrany, chcemy, aby się z nami komunikowali.

„Nasze społeczeństwo składa się z różnych opinii” – mówi, krytykując metodę konfrontacji w kampaniach wyborczych, które kandydaci zgłaszają na członków rady. „Chcemy rzeczywistej pracy w terenie”.

„To była już społeczność pozbawiona praw wyborczych i walcząca, a potem epidemia się rozprzestrzeniła”. Mówi, że szczególnym miejscem spotkań mieszkańców był park opieki społecznej, w którym uprawiają żywność. „To było jak odrodzenie”. Teraz Manor Farm będzie miało wreszcie przestrzeń społeczną, którą mieszkańcy przywołują od lat.

To poczucie wspólnoty w Horfield jest również ważne dla lokalnego mieszkańca Rhoda Lock, który mieszka po drugiej stronie Common. Z tego powodu jest szczególnie zaniepokojony wzrostem liczby wielofunkcyjnych domów (HMO) na oddziale oraz wpływem większej liczby ludzi, samochodów i hałasu.

READ  Ściana lodu wysoka na tysiące stóp uniemożliwiła starożytnym ludziom wkroczenie do Ameryki

„Im więcej ludzi, tym większe poczucie utraty wspólnoty. Nie obchodzi ich to, za rok lub więcej się przeprowadzą. Osobiście, ponieważ mój mąż zmarł nagle i niespodziewanie osiem lat temu, wtedy miałam raka, a fakt, że mam społeczność życzliwych sąsiadów, był dla mnie bardzo ważny i bardzo pomocny ”.

Horfield ma najwyższy odsetek HMO w mieście, wynoszący 41%. Rada wprowadziła politykę ograniczającą HMO, w których jest już 10% lub więcej w okolicy, a mieszkańcy Horfield są obecnie konsultowani w sprawie planów rozszerzenia programu licencjonowania dla właścicieli w Bristolu na ten obszar, w celu zwiększenia liczby najemców ochrona i rozprawienie się z oszukańczymi właścicielami.

Roda mówi, że będzie głosować na Partię Demokratyczną we wszystkich wyborach, ponieważ kandydaci mieszkają lokalnie, i powiedziała, że ​​ustalą pułap dla HMO. Michael O’Shea i Tracy O’Reilly, obaj są członkami partii, nie odpowiedzieli na pytania Keppela dotyczące wyborów.

W ostatnich wyborach w 2016 r. LDP zajęła ostatnie miejsce, za Partią Zielonych. Tym razem dwóch zielonych kandydatów Anna Meris i Isaac Price-Susner powiedzieli Cable, że ich priorytetami będzie ograniczenie ruchu, tańszy transport publiczny, większa infrastruktura rowerowa i lepsza jakość powietrza.

„W Horfield poziom ruchu jest wyższy niż kiedykolwiek w wyniku słabej infrastruktury rowerowej i pieszej oraz zwiększonego ruchu. Podczas pandemii zauważyliśmy korzyści płynące z niższego poziomu pojazdów na drogach, co znacznie poprawiło lokalną jakość powietrza i zmniejszyło objawy choroby. ”- powiedział Meres. Układ oddechowy Rzeczy nie powinny wracać do tego, jak były wcześniej.

„Chcę założyć Horfield, w którym mieszkańcy będą dumni ze swojej okolicy i będą pewnie chodzić i jeździć na rowerze po naszej okolicy, wolne od spalin samochodowych i niebezpiecznych poziomów ruchu”.

6 maja los kilku mandatów musi zadecydować, czy Partia Pracy pozostanie w radzie. Na polach bitew torysów i laburzystów w Horfield ten wyścig był ostatnim razem blisko, tylko garstka wyborców mogła tym razem mieć duży wpływ na wynik.