Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teoria Wiedźmina: Geralt Hemsworth nie pochodzi z multiwersu

Teoria Wiedźmina: Geralt Hemsworth nie pochodzi z multiwersu

W rozmowie z Wyborczą Tomek Bagiński wyjaśnił, jak działa rzeczywistość w uniwersum „Wiedźmina”, podobnie jak w najważniejszej inspiracji „Panią Jeziora” – podczas gdy historia Geralta i przyjaciół potoczyła się w jeden konkretny sposób, jak Bard Jaskier (w tej roli Joey Batty w serialu TV) mówi nam, że może się różnić od tego, jak pamięta się go na przykład w elfim społeczeństwie. Tak więc, podczas gdy serial Netflix do tej pory oferował punkt widzenia tylko jednego rzekomego narratora, Baginski zauważa, że ​​sezon 4 wprowadzi perspektywę lub punkty widzenia co najmniej jednego, jeśli nie kilku nowych narratorów.

„Wszystko wywróciło się do góry nogami i nagle okazało się, że to postmodernistyczna manipulacja formą. To miała być fikcja, a zamieniła się w filozoficzny dyskurs o naturze rzeczywistości” – kontynuował, odnosząc się do „Wiedźmina V”. powieści. „Nagle okazuje się, że możemy w tej narracji przeskakiwać w tę iz powrotem, zmieniać kontekst tego, co się wydarzyło itp. Widzę, co się dzieje wśród fanów i jak rygorystycznie interpretują to, czym jest „Wiedźmin”. Ale prawda jest taka, że ​​metody interpretacji mogą się znacznie różnić”.

Z tego brzmienia, sezon 4 wstrząśnie światem „Wiedźmina” na więcej sposobów niż tylko zmiana wyglądu Geralta, gdy pogląd, że rzeczywistość zależy od tego, kto to powie, stanie się kanonem.

READ  Wyczyny kaskaderskie i dopracowane efekty wizualne idą w parze z pracą w filmie o Bondzie