Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teoria Wiedźmina: Geralt Hemsworth nie pochodzi z multiwersu

Teoria Wiedźmina: Geralt Hemsworth nie pochodzi z multiwersu

W rozmowie z Wyborczą Tomek Bagiński wyjaśnił, jak działa rzeczywistość w uniwersum „Wiedźmina”, podobnie jak w najważniejszej inspiracji „Panią Jeziora” – podczas gdy historia Geralta i przyjaciół potoczyła się w jeden konkretny sposób, jak Bard Jaskier (w tej roli Joey Batty w serialu TV) mówi nam, że może się różnić od tego, jak pamięta się go na przykład w elfim społeczeństwie. Tak więc, podczas gdy serial Netflix do tej pory oferował punkt widzenia tylko jednego rzekomego narratora, Baginski zauważa, że ​​sezon 4 wprowadzi perspektywę lub punkty widzenia co najmniej jednego, jeśli nie kilku nowych narratorów.

„Wszystko wywróciło się do góry nogami i nagle okazało się, że to postmodernistyczna manipulacja formą. To miała być fikcja, a zamieniła się w filozoficzny dyskurs o naturze rzeczywistości” – kontynuował, odnosząc się do „Wiedźmina V”. powieści. „Nagle okazuje się, że możemy w tej narracji przeskakiwać w tę iz powrotem, zmieniać kontekst tego, co się wydarzyło itp. Widzę, co się dzieje wśród fanów i jak rygorystycznie interpretują to, czym jest „Wiedźmin”. Ale prawda jest taka, że ​​metody interpretacji mogą się znacznie różnić”.

Z tego brzmienia, sezon 4 wstrząśnie światem „Wiedźmina” na więcej sposobów niż tylko zmiana wyglądu Geralta, gdy pogląd, że rzeczywistość zależy od tego, kto to powie, stanie się kanonem.

READ  Korespondent BBC Martin Roberts dostarcza zaopatrzenie ukraińskim uchodźcom w Van