sport

Tenis-Sakari wygrywa Sabalenka slugfest, aby awansować do finałów WTA

(Reuters) – Maria Scari wygrała ekscytujący mecz z Aryną Sabalenka 7-6 (1) 6-7 (6) 6-3 w poniedziałek, aby awansować do półfinału WTA, gdzie spotyka się z Grekiem w formie. Gorąca estońska Annette Kontaveit.

W bitwie między dwoma największymi graczami w grze, Scary odbił się od krachu i strzelił trzy asy w pierwszym secie dogrywki, aby objąć prowadzenie na wczesnym etapie gry grupowej, wygrywając lub wracając do domu.

Sabalenka wyszła po zwycięskiej stronie szalonego drugiego seta, wykonując zaciekły kopniak z bekhendu, aby wykorzystać swój czwarty punkt i podnieść kibiców Guadalajaran na nogi.

Sprawność Scary udowodniła różnicę w decydującym secie, a jej ramiona zwycięsko pompowały, gdy mocno zużyta Sabalenka trafiła na punkt meczowy w wysokim meksykańskim mieście.

– To był żywy mecz z nas obu – powiedziała Scary, która przegrała w swoich czterech poprzednich spotkaniach z Białorusią.

„Byłem na przerwie, a potem ona miała przerwę. To była tylko kwestia tego, kto zaryzykował. Myślę, że w końcu zagrałem z sercem i dobrze walczyłem, odwracając sytuację”.

Najwyżej rozstawiona Sabalenka czasami traciła panowanie nad sobą podczas meczu maratonu, zwykle po popełnieniu jednego z 19 podwójnych błędów.

Rzuciła rakietą na kort i rzuciła piłkę na trybuny, ale w chwili prowokacji posłała krzesłu krzywy uśmiech, gdy powtórka wideo zmieniła jego zawołanie, że jej serwis wyszedł, w owację na stojąco.

Wcześniej tego dnia Polak Iga Świątek pokonała świąteczną Paulę Padusę 7:5, 6:4.

Stawka była niska, ponieważ 24-letnia Padusa awansowała już do półfinału, gdzie po raz pierwszy spotka się z innym Hiszpanem Garbine Muguruzą, a Swatic już odpadł po przegranej z Sakkari i Sabalenka.

Jednak Mistrzyni French Open 2020, Świątek, wciąż się uśmiechała, gdy trafiła zwycięski forhend w meczu, aby zakończyć zwycięską passę Padusy w ośmiu meczach.

– To był dla mnie naprawdę ciężki mecz – powiedział 20-letni Świątek.

READ  Polski Tusk powrócił na linię frontu, przysięgając poprowadzić opozycję do zwycięstwa

„Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu miałem okazję pokazać swój tenis… Naprawdę dobrze się bawiłem dzisiaj na korcie”.

(Ta historia została sparafrazowana, aby usunąć dodatkowe słowo w ósmym akapicie)

(Raportowanie Rory Carroll w Los Angeles; Edytowanie przez Kena Ferrisa i Sama Holmesa)

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment