Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tenis – Nishikori jedzie wysoko po głębokim sprincie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

TORONTO (Reuters) – Japończyk Kei Nishikori wciąż podnosi się z ćwierćfinału na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i powiedział we wtorek, że przypisał swoją najnowszą formę w Ameryce Północnej, przygotowując się do US Open.

Nishikori, który był ostatnią nadzieją Japonii na indywidualny medal w tenisie w Tokio, dotarł do półfinału w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie i jest teraz w drugiej rundzie turnieju Masters 1000 w Toronto z wynikiem 6-4, 6-7 (5) , 6-2 zwycięstwo. Pokonanie Serba Miomira Kikmanovicia.

„Czuję się jak olimpijczyk… Zaczynam grać lepiej” – powiedział Nishikori, brązowy medalista olimpijski z 2016 roku, którego kariera zakończyła się w Tokio porażką z numerem jeden na świecie Novakiem Djokoviciem.

„Tak naprawdę nie wiem dlaczego, ale może, wiesz, to były duże turnieje i on też grał na naszej ziemi, znam to miejsce od dawna, nie wiem dlaczego, ale tak, od pierwszego meczu z (Andrey) Rublevem, zacząłem grać znacznie lepiej i zacząłem ufać Encore. To było dobre doświadczenie.

Nishikori, który nie dotarł do półfinału od Barcelony w kwietniu 2019 roku, wykorzystał swój jedyny break point w pierwszym secie z Kikmanoviciem, zanim rozpoczął mecz otwarcia.

Kecmanovic miał problemy z agresywnym tenisem, ale Nishikori przegrupował się na czas po przegranej dogrywce, aby objąć wczesne prowadzenie w decydującym meczu i nigdy nie oglądał się za siebie.

Następnym razem Nishikori zmierzy się z siódmym rozstawionym Polakiem Hubertem Hurkaczem, który jest w trakcie przerwy w sezonie, która zapewniła mu awans do półfinału Wimbledonu, by zarezerwować swoje miejsce w ostatniej szesnastce.

Raportowanie Franka Binga w Toronto; Edytowanie przez Toby’ego Daviesa)

READ  Top 10 Netflix (tydzień rozpoczynający się 7 sierpnia): Serce z kamienia, Painkiller