Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teleskop Jamesa Webba NASA ujawnia oszałamiający nowy obraz Jowisza

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA ujawnił oszałamiające nowe obrazy Jowisza.

Zdjęcia przedstawiają nasze sąsiedztwo w najdrobniejszych szczegółach i pomagają naukowcom odkryć, co dzieje się na chaotycznej planecie.

Na zdjęciu widoczne są jego potężne burze, wirujące wiatry i świecąca zorza polarna, uchwycone kamerą bliskiej podczerwieni (NIR) teleskopu.

Ta kamera ma trzy filtry podczerwieni zdolne do wyświetlania szczegółów planety. Ale to oznacza, że ​​jego obrazy muszą być odwzorowane na światło widzialne, a niebieski kolor na obrazie to krótsze długości fal.

Obraz zawiera również rozmyte punkty, czyli galaktyki, które najprawdopodobniej przeniknęły do ​​obrazu

(NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i zespół Jupiter ERS; przetwarzanie obrazu przez Ricardo Hueso (UPV/EHU) i Judy Schmidt)

Ujawniła jedno zdjęcie przedstawiające Jowisza unoszącego się w kosmosie, otoczonego tłem gwiazd. Widok Widefield pokazuje nie tylko Jowisza, ale także jego słabe pierścienie, a także dwa małe księżyce zwane Amaltheą i Adrasteą.

Obraz zawiera również rozmyte punkty, które są galaktykami, które najprawdopodobniej przeniknęły do ​​obrazu.

Nowe zdjęcia zostały połączone z kilkoma zdjęciami Jowisza, wykonanymi ze zdjęć z lipca. Naukowcy pracujący nad teleskopem pracowali z naukowcem obywatelem Judy Schmidt, aby przetworzyć go na jednym z nowo opublikowanych zdjęć.

Widać również „Wielką Czerwoną Plamę”, chociaż na tym samym zdjęciu jest ona czysto biała

(NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i zespół Jupiter ERS; przetwarzanie obrazu przez Judy Schmidt)

Przetwarzanie wykorzystywało różne filtry, aby pomóc prześwietlić określone części formacji Jowisza. Zorza polarna na biegunach północnym i południowym świeci w bardziej czerwonym filtrze; Mgła wokół tych samych obszarów jest oświetlona żółto-zielonym kolorem, który podnosi się, gdy się obraca; Niebieski filtr pomaga pokazać światło z głównej chmury.

Na zdjęciu widać również „Wielką Czerwoną Plamę”, chociaż na samym zdjęciu jest ona jasna. Wynika to z dużej ilości światła, które odbija się od niego i innych chmur.

Chociaż wiele emocji związanych z Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba dotyczyło tego, jak pozwoli nam on zagłębić się we wszechświat głębiej niż kiedykolwiek wcześniej, to już odesłał nowe obrazy obiektów znacznie bliżej domu.

Na przykład niektóre z pierwszych zdjęć zwróconych z teleskopu przedstawiały Jowisza i Europę.

Ale teleskop był również zajęty kopaniem głębiej w nasz wszechświat. Pierwszy obraz, który wysłałeś na Ziemię, był najgłębszym obrazem naszego wszechświata, jaki kiedykolwiek zrobiono Najstarsze i najdalsze zakamarki.

READ  NASA jest gotowa do wystrzelenia misji Crew-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną