Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teleskop Jamesa Webba NASA ujawnia oszałamiający nowy obraz Jowisza

Teleskop Jamesa Webba NASA ujawnia oszałamiający nowy obraz Jowisza

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA ujawnił oszałamiające nowe obrazy Jowisza.

Zdjęcia przedstawiają nasze sąsiedztwo w najdrobniejszych szczegółach i pomagają naukowcom odkryć, co dzieje się na chaotycznej planecie.

Na zdjęciu widoczne są jego potężne burze, wirujące wiatry i świecąca zorza polarna, uchwycone kamerą bliskiej podczerwieni (NIR) teleskopu.

Ta kamera ma trzy filtry podczerwieni zdolne do wyświetlania szczegółów planety. Ale to oznacza, że ​​jego obrazy muszą być odwzorowane na światło widzialne, a niebieski kolor na obrazie to krótsze długości fal.

Obraz zawiera również rozmyte punkty, czyli galaktyki, które najprawdopodobniej przeniknęły do ​​obrazu

(NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i zespół Jupiter ERS; przetwarzanie obrazu przez Ricardo Hueso (UPV/EHU) i Judy Schmidt)

Ujawniła jedno zdjęcie przedstawiające Jowisza unoszącego się w kosmosie, otoczonego tłem gwiazd. Widok Widefield pokazuje nie tylko Jowisza, ale także jego słabe pierścienie, a także dwa małe księżyce zwane Amaltheą i Adrasteą.

Obraz zawiera również rozmyte punkty, które są galaktykami, które najprawdopodobniej przeniknęły do ​​obrazu.

Nowe zdjęcia zostały połączone z kilkoma zdjęciami Jowisza, wykonanymi ze zdjęć z lipca. Naukowcy pracujący nad teleskopem pracowali z naukowcem obywatelem Judy Schmidt, aby przetworzyć go na jednym z nowo opublikowanych zdjęć.

Widać również „Wielką Czerwoną Plamę”, chociaż na tym samym zdjęciu jest ona czysto biała

(NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i zespół Jupiter ERS; przetwarzanie obrazu przez Judy Schmidt)

Przetwarzanie wykorzystywało różne filtry, aby pomóc prześwietlić określone części formacji Jowisza. Zorza polarna na biegunach północnym i południowym świeci w bardziej czerwonym filtrze; Mgła wokół tych samych obszarów jest oświetlona żółto-zielonym kolorem, który podnosi się, gdy się obraca; Niebieski filtr pomaga pokazać światło z głównej chmury.

Na zdjęciu widać również „Wielką Czerwoną Plamę”, chociaż na samym zdjęciu jest ona jasna. Wynika to z dużej ilości światła, które odbija się od niego i innych chmur.

READ  Ogromna chińska rakieta startowa spada z powrotem na Ziemię • The Record

Chociaż wiele emocji związanych z Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba dotyczyło tego, jak pozwoli nam on zagłębić się we wszechświat głębiej niż kiedykolwiek wcześniej, to już odesłał nowe obrazy obiektów znacznie bliżej domu.

Na przykład niektóre z pierwszych zdjęć zwróconych z teleskopu przedstawiały Jowisza i Europę.

Ale teleskop był również zajęty kopaniem głębiej w nasz wszechświat. Pierwszy obraz, który wysłałeś na Ziemię, był najgłębszym obrazem naszego wszechświata, jaki kiedykolwiek zrobiono Najstarsze i najdalsze zakamarki.