Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teixeira poddaje Blachowiczowi pas UFC

ABU DHABI (Reuters) – Glover Teixeira pokonał w sobotę Jana Blachovicha i został mistrzem wagi lekkiej UFC w wieku 42 lat na UFC 267 na stadionie Al Ittihad w Abu Dhabi.

Teixeira wykorzystał swoje zapasy, aby wygrać pierwszą rundę, a obaj mężczyźni zadali ciężkie ciosy w drugiej rundzie, zanim Brazylijczyk Blachovich upadł na matę i zamknął go w siatce.

Brazylijczyk szybko odzyskał swojego przeciwnika, po czym użył gołego tylnego gazu, co zmusiło go do szybkiej kapitulacji poza pole position w 3:02 drugiej rundy.

„Łamaję zasady w wieku 42 lat i zamierzam je łamać” – powiedział Teixeira w wywiadzie po walce. Jedynym mistrzem UFC starszym od Teixeiry jest były fighter Randy Couture, który był mistrzem wagi ciężkiej w wieku 45 lat.

W drugim turnieju głównym były mistrz Rosji Peter Yan tymczasowo zdobył tytuł wagi koguciej po ekscytującej, pięciorundowej walce u siebie i na wyjeździe z Amerykaninem Corym Sandhagenem, która zakończyła się zwycięstwem decyzyjnym.

Jan stracił pas na rzecz Aljamina Sterlinga w marcu 2021 roku, kiedy został zdyskwalifikowany za kontuzję głowy z nielegalnym kolanem i oczekuje się, że będzie ubiegał się o rewanż o niekwestionowaną koronę, gdy Sterling wróci z powodu kontuzji szyi.

(raporty Philipa O’Connora)

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Piłka nożna chłopców: Bramka w Cockenham pomogła Polsce w awansie do finału IV ligi | Sport Rangerów