Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teen zarabia 1,7 miliona dolarów odsprzedając karty Pokemon, konsole do gier i nie tylko &

Teen zarabia 1,7 miliona dolarów odsprzedając karty Pokemon, konsole do gier i nie tylko &

© nintendo na żywo

Trwająca pandemia COVID-19 na różne sposoby zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie. Niektórzy z nas musieli pogodzić się ze stosunkowo łagodnymi niedogodnościami związanymi z zamykaniem sklepów i zamykaniem szkół, podczas gdy inni widzieli, jak bliscy ulegli wirusowi, a nawet tragicznie tragicznie.

Podczas gdy globalne zamknięcie doprowadziło do sprzedaży przebojów w wielu firmach zajmujących się grami wideo – w tym Nintendoت – Daje innym szansę na szybkie zarobienie pieniędzy. Weźmy na przykład 16-letniego Maxa Haydena; Przerzucając konsole do gier, karty kolekcjonerskie Pokémon i inne „luksusowe” przedmioty, zarobił 1,7 miliona dolarów przychodu i 110 000 dolarów zysku.

Hayden skupił swoją uwagę na towarach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas pandemii, takich jak grzejniki tarasowe i systemy do gier, w tym PS5 i Xbox Series X. Sprzedał „dziesiątki” tych ostatnich po 1100 dolarów za sztukę, dwa razy więcej cena każdego. Typowa cena biletu. Ma nadzieję, że w 2021 r. będzie miał dobry rok, po raz kolejny skupiając się na przedmiotach o małej podaży i wysokim popycie.

Jednym z największych problemów w świecie gier są obecnie sprzedawcy, gdzie „spekulanci” zbierają rzadkie przedmioty, których jedynym celem jest sprzedaż ich ze zdrowym zyskiem. Jednak, Dziennik Wall Street produkować rozjarzony Raport Haydena (Dzięki Kotaku zwrócić na to naszą uwagę), chwaląc jego sprytny charakter, jeśli chodzi o osiąganie zysków.

Chociaż chwalony, ten fragment raportu Wall Street Journal podsumowuje dokładnie Co jest ogólnie nie tak z dystrybutorami:

Odsprzedaż mniej istotnych towarów jest w większości przypadków legalna, chociaż sprzedawcy detaliczni generalnie krzywią się na fakt, że może to powodować tarcia z konsumentami. W okolicy pojawia się nienawiść do poczty i trolling ze strony kupujących, którzy są wściekli na wysokie ceny. [The teen’s father] Powiedział, że początkowo czuł się nieswojo z powodu sukcesu firmy syna, ponieważ skorzystał na sytuacji spowodowanej kryzysem zdrowotnym. Doszedł jednak do wniosku, że jest to dopuszczalne, ponieważ jego syn sprzedaje tylko towary luksusowe, a nie artykuły pierwszej potrzeby.

„To prawdziwe wyróżnienie” – powiedział. [the dad], 61. „To jest kapitalizm”.

wiesz co? Czasami kapitalizm jest raczej zły.

READ  Najtrudniejsze obecnie osiągnięcia Fall Guys są znacznie łatwiejsze do odblokowania