Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TechScape: Apple gra bezpiecznie z iPhonem 14 – dzięki wykrywaniu usterek |  Iphone

TechScape: Apple gra bezpiecznie z iPhonem 14 – dzięki wykrywaniu usterek | Iphone

ace, nowa premiera Iphone To był punkt, wokół którego koncentrowała się moja ocena pracy. Premiera, taka jak iPhone 14 w zeszłym tygodniu, zdefiniuje ten tydzień, i to nie tylko dlatego, że przynajmniej jeden członek zespołu technicznego musiał być w San Francisco, aby go omówić.

Nawet w szczytowym momencie był to delikatny taniec. Widać wyraźnie, że każda nowa iteracja najlepiej sprzedającego się smartfona na świecie to ważne wydarzenie w tym sektorze. Nowe funkcje i możliwości zapowiedziane przez Steve’a Jobsa, a później Tim gotujeMoże z dnia na dzień zarobić lub złamać miliardy dolarów w przemyśle.

Jednocześnie wydarzenie jest reklamą: godzinną reklamą, hojnie wyprodukowaną i mającą na celu zaspokojenie chęci przejęcia. Stało się to szczególnie prawdziwe w ostatnich latach: jabłko Coraz mniej koncentrował się na aspekcie konferencji prasowej wydarzenia, na rzecz produkcji go jako transmisji na żywo dla konsumenta, trendu, którego kulminacją było odwołanie wydarzenia na żywo przez Covid. Świetne nagrane filmy, które dostarczają mniej informacji niż kiedykolwiek, ale wydają się nie mniej skuteczne w sprzedaży telefonów.

W rezultacie zmniejszyła się koncentracja The Guardian na wydarzeniu we współpracy z naszymi czytelnikami. Po części nie możemy konkurować: blogi na żywo były jedynym sposobem, w jaki miłośnicy wiadomości mogli dowiedzieć się, co dzieje się na scenie. Teraz najlepszą usługą, jaką możemy zapewnić, jest skondensowanie 90-minutowego wydarzenia do kilkuset słów dla osób, którym trochę zależy, ale nie wystarczy, aby obejrzeć cały Shebang.

Strach przed nieuniknionym

Jeśli to ty, nie martw się. Dużo nie przegapiłem.

Telefony to dojrzały produkt z coraz mniejszymi możliwościami nieoczekiwanych przełomów. Minęło pięć lat, odkąd Samuel Gibbs, redaktor działu technologii konsumenckich Guardiana, napisał, że „smartfony są teraz nudne” i Jego słowa poszły dobrze:

Jeden smartfon jest taki sam jak następny. Ma aparat, ekran, odtwarza muzykę, uruchamia aplikacje i gry, trzyma Internet w dłoni i tworzy kanał, którym będziesz płynąć przez całe życie. Ale jeśli go złamiesz i kupisz nowy, będzie mniej więcej taki sam, może w olśniewającym nowym kolorze.

Nadal możesz używać iPhone’a, który miałeś, kiedy Sam pisał ten utwór. iPhone 7, wydany sześć miesięcy temu, w końcu przestanie otrzymywać aktualizacje oprogramowania w tym tygodniu, wraz z Uruchomienie iOS 16.

READ  Bluesky, zdecentralizowana alternatywa dla Twittera, pojawia się jako aplikacja na iOS dostępna tylko dla zaproszonych osób

Ogólnie rzecz biorąc, różnica między iPhone’ami wydanymi w zeszłym tygodniu a iPhone’em 7 jest ogromna. Telefony są szybsze, aparaty są lepsze, ekrany są większe i lepiej wyglądają, a czujniki linii papilarnych zostały zastąpione przez rozpoznawanie twarzy. Ale od czasu wprowadzenia iPhone’a X w 2017 r. nie nastąpiła żadna ogólna zmiana w kolejce. Nieustanny marsz postępu wzbogaca nas wszystkich, ale nie przekonuje telewizji.

Trzeba przyznać Apple, że najnowsza wersja wydaje się to potwierdzać. Firma poświęciła mniej czasu niż w przeszłości, próbując zainteresować widzów stopniowymi zmianami.

Pomogło to zrobić kilka prawdziwych skoków. Wprowadzenie „Dynamic Island” na urządzenia iPhone Pro to pierwsza od pół dekady zmiana interfejsu iPhone’a i aktualizacja, której nie zepsuły przecieki. To sprytne ulepszenie oprogramowania, które zamienia czarną „pigułkę” zawierającą kamery w widget, który obejmuje, a nie odrzuca wtargnięcia wizualne – świetny przykład tego, co firma robi dobrze, i zabawna niespodzianka dla każdego, kogo oglądaliśmy na żywo.

Funkcje bezpieczeństwa iPhone’a 14 Pro, w tym wykrywanie wypadków samochodowych i alarmowe SOS. Zdjęcie: Jabłko

Jednak najbardziej ekscytującym dla mnie zestawem reklam były te, na których koncentrowały się Funkcje bezpieczeństwa iPhone’a i Apple Watch. Premiera Apple Watch rozpoczęła się od montażu listów pierwszej osoby pisanych przez ludzi, którzy uratowali im życie, kiedy urządzenie robiło wszystko, od wykrywania zawału serca po wzywanie służb ratunkowych.

Ten film – mam nadzieję, że aktorzy wystąpią, bo inaczej Apple poprosił grupę użytkowników o odtworzenie najbardziej szokującego dnia w ich życiu na sprzedaż zegarków? – Doprowadziło to do pojawienia się nowej funkcji w telefonach i zegarkach: wykrywania usterek. Twoje urządzenie może teraz automatycznie wezwać służby ratunkowe w razie wypadku samochodowego, korzystając z kombinacji danych żyroskopowych, akustycznych i behawioralnych, aby upewnić się, że są one gotowe do pracy w odpowiednim czasie.

Najnowsze iPhony firmy mają bardziej imponującą pod względem technicznym ofertę: „Awaryjne SOS przez satelitę”, która pozwoli użytkownikom – początkowo w Ameryce Północnej – uzyskać pomoc, nawet gdy nie ma sygnału mobilnego, prowadząc ich przez proces identyfikacji ważnych szczegółów. Następnie znajdź anteny kierunkowej telefonu i skieruj ją bezpośrednio na najlepszego satelitę komunikacyjnego.

Niektórzy kpili ze skupienia się na śmierci i katastrofie. „Dzisiaj widzieliśmy wizję przyszłości firmy Apple, w której dosłownie wszystko próbuje nas zabić, a śmierć czai się w każdym kłusie na świeżym powietrzu, który zamyka pętlę”. Książki Katie Notopoulos z BuzzFeed. Z pewnością odczytanie tego wydarzenia wpisuje się w ten punkt widzenia: „Kup to albo umrzesz” ma w reklamie długą i bogatą historię.

Ale jestem bardziej optymistyczny. Myślę, że firma zdała sobie sprawę, że – przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt – nie ma nic innego, jak rozwiązać codzienne problemy. Zamiast kontynuować tworzenie szybszych telefonów z lepszymi aparatami, idzie w odwrotnym kierunku: próbując rozwiązywać problemy, które rzadko występują, ale są poważne, gdy już się pojawiają.

Nie skłoniłoby mnie to do wznowienia blogowania na żywo, ale jeśli może to uratować życie, to dobry kompromis, prawda?

Jeśli chcesz przeczytać pełną wersję newslettera Proszę Subskrybuj Aby otrzymywać TechScape na swoją skrzynkę odbiorczą w każdą środę.