Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Technik kosmiczny twierdzi, że unijny system Galileo potrzebuje brytyjskiej wiedzy specjalistycznej Wielka Brytania | Aktualności

Wielka Brytania wykluczyła możliwość przystąpienia do unijnego projektu Galileo i będzie nadal polegać na amerykańskim GPS w zakresie usług pozycjonowania, nawigacji i pomiaru czasu, powiedziała rzeczniczka Departamentu Biznesu, Energii i Przemysłu. „Wielka Brytania nie uczestniczy już w Galileo, ponieważ nie spełniła naszych wymagań w zakresie bezpieczeństwa, obrony i przemysłu” – czytamy w strategii. Urzędnicy służby cywilnej i przedstawiciele branży wezwali rząd do wznowienia rozmów o przystąpieniu do projektu satelity Galileo.

W czerwcu Timo Pessonen, Dyrektor Generalny Komisji Europejskiej ds. Obrony i Przemysłu Kosmicznego, powiedział: „UE jest otwarta na negocjacje z Wielką Brytanią w sprawie jej udziału w europejskich programach kosmicznych.

Piłka jest w Londynie, nie tutaj.

Teraz technik lotniczy twierdzi, że UE „chce, abyśmy z powrotem” pracowali nad projektem, ponieważ talent do tworzenia pewnych mechanizmów projektowych jest w Wielkiej Brytanii.

Technik kosmiczny i czytelnik Express.co.uk twierdzą, że Wielka Brytania jest „zdecydowanie najlepsza dla biznesu” w tym sektorze.

Czytaj więcej: Gotowy do ataku! Francuscy rybacy ostrzegają przed chaosem brytyjskiej blokady za kilka godzin

Moi koledzy i ja, którzy zbudowaliśmy większość Galileo po tym, jak UE wpadła w złość, śmialiśmy się: „To jest nasze, nie możesz go mieć ze względu na bezpieczeństwo”.

„Powiedzieliśmy powodzenia w biznesie, gdy mózgi i talenty wróciły do ​​Wielkiej Brytanii.

– Nic dziwnego, że chcą nas z powrotem.

„Jedź dalej.

„Zbudujmy własne”.

Inny czytelnik, GreyEyes, odpowiedział na powyższe komentarze i powiedział: „System został zbudowany przy użyciu podstawowej wiedzy technicznej w Wielkiej Brytanii, bez niej w ogóle by się nie zaczął”.

System Galileo zacznie działać w Unii Europejskiej w 2026 roku.

Zawiera ustrukturyzowaną usługę publiczną (PRS), z której mogą korzystać agencje rządowe, siły zbrojne i służby ratunkowe.

Blok zdecydował jednak, że ta „decydująca przewaga” będzie dostępna tylko dla członków UE, pomimo rozwoju „umysłu i serca” w Wielkiej Brytanii.

READ  Stany Zjednoczone utrzymają rodziny imigrantów w hotelach w pośpiechu kosmicznego