Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TBS i CJ ENM współpracują przy remake japońskiego |  C21Media |  Aktualności

TBS i CJ ENM współpracują przy remake japońskiego | C21Media | Aktualności

Serial Netflix Crash Landing on You

Japoński nadawca Tokyo Broadcasting System Group (TBS) oraz południowokoreański nadawca i producent CJ ENM uzgodnili strategiczny sojusz, który obejmuje koprodukcję treści.

CJ ENM zainwestował i dystrybuował nagrodzony Oscarem film Parasite, a jego firmy produkcyjne pracowały nad serialami Netflix, takimi jak Crash Landing on You. Jej seriale, w tym Misaeng i Remember and Voice, były wcześniej remake w Japonii.

Wraz z twórcami wybranymi przez TBS Group, obie firmy zamierzają rozwijać i produkować dramaty, programy rozrywkowe, filmy i inne treści skierowane nie tylko do Japonii i Korei Południowej, ale także na rynek globalny.

Partnerzy będą również współpracować nad rozrywką na żywo, w tym muzyką i teatrem, a także animacją i komiksami.

TBS Holdings dąży do rozwoju poprzez wchodzenie i ekspansję na nowe rynki światowe. Wykorzystując kreatywne talenty Grupy TBS i udowodnioną przewagę konkurencyjną CJ ENM, oczekujemy, że partnerstwo przyniesie ekscytujące nowe synergie w globalnej produkcji treści”.

Choi Jin-hee, wiceprezes CJ ENM dodał: „Ta umowa łączy możliwości produkcyjne dwóch wiodących firm zajmujących się treściami w Korei Południowej i Japonii ze wspólną ambicją tworzenia treści na rynek globalny. Dzięki ścisłej współpracy z globalnymi partnerami ds. treści, CJ ENM będzie nadal wprowadzać nowe treści na rynki światowe”.

Posunięcie to nastąpiło po ogłoszonym na początku tego miesiąca dramacie CJ ENM o wartości 4,5 miliarda dolarów, skierowanym do międzynarodowych operatorów i silnika treści.

READ  Pani T świętuje Narodowy Dzień Pierogów z darmowymi upominkami | zabawa