Top News

Tatarska restauracja gotuje jedzenie dla imigrantów w mroźnych dżunglach Polski

Bialistak, Polska, listopad. 25 (Reuters) – Lilla Sverdlovskaya, mniejszość muzułmańska we wschodniej Polsce, chce, aby imigranci pozostali w jej kraju na zawsze. Teraz zmobilizował kuchnię restauracji, którą otworzył rok temu w Białymstoku i gotuje, aby wesprzeć tę sprawę.

Czyli klopsiki z kurczaka z sosem marchewkowym i zieloną fasolką były pasteryzowane i pakowane w słoiki, a następnie wysyłane do organizacji charytatywnych zmierzających do polskiej dżungli, aby pomóc imigrantom przejeżdżającym z Białorusi.

Setki ludzi tkwią w polskich dżunglach na całe tygodnie. Organizacje humanitarne twierdzą, że na granicy zginęło co najmniej 13 migrantów, z których wielu cierpiało z powodu zimna bez braku jedzenia i wody.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

„Co zrobię w tej sytuacji? Czy znajdzie się ktoś, kto mi pomoże? Nie wiem, czy jutro, czy za kilka lat nie będę w takiej sytuacji” – powiedziała Swierdłowska. Reutera.

Wiele jego prac jest związanych z jego wiarą i jego miejscem w polskiej mniejszości etnicznej społeczności tatarskiej.

Potomkowie wojowników, którzy przed wiekami otrzymali ziemię od polskich królów, by chronić wschodnią granicę kraju, Tatarzy dostarczają żywność dla imigrantów i odprawiają obrzędy pogrzebowe dla muzułmanów, którzy zginęli na granicy.

„Jako muzułmanie musimy pomagać bez względu na religię i skąd pochodzi dana osoba. Musimy pomagać potrzebującym” – powiedziała Swireblavska.

Svier Blavska, która nie ma wieprzowiny w diecie diaspory, współpracuje z organizacją charytatywną o nazwie Raft Association, która szanuje ich wiarę i współpracuje z Kościołem prawosławnym w Semiadise, niedaleko granicy, dostarczając żywność dla imigrantów na wolności.

Wezwał Polaków do wspierania imigrantów i nie bał się pomagać, ponieważ podziały społeczne wywołane polityką polskiego nacjonalistycznego rządu pogłębiły się.

Polska, w większości katolicki, etnicznie jednolity kraj, kierowany przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, której przywódca studiował przeciwko migracji z Bliskiego Wschodu, powiedział, że imigranci mogą przynosić choroby i pasożyty.

READ  Polska zainwestuje 0,4 44,4 mld w infrastrukturę drogową i kolejową - First News

„Tworzymy typy ludzi. Nie powinniśmy klasyfikować osób na podstawie ich religii, narodowości lub orientacji” – powiedziała Swireblavska.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Jonah Blushinska, Yara Abi Nader, Fedja Krulovic, Stephen Shephers, Lucas Klovala

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment