Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Targi China-CEE otwierają nowe możliwości współpracy – Xinhua

Przedstawiciel firmy ze Słowenii prezentuje sprzęt narciarski na wystawie Chiny, kraje Europy Środkowej i Wschodniej (CEEC) w Ningbo, prowincja Zhejiang we wschodnich Chinach, 16 maja 2023 r. (Xinhua/Huang Zongshi)

Podczas gdy wysokiej jakości produkty z Europy Środkowo-Wschodniej trafiły do ​​Chin poprzez wystawę i uzupełniły popyt krajowy, ogromny rynek chiński zapewnił szerokie możliwości rozwoju przedsiębiorstwom z Europy Środkowo-Wschodniej.

Autorzy agencji informacyjnej Xinhua, Zhang Yirong i Yin Xiaosheng

NINGBO, Chiny, 20 maja (Xinhua) — Trzecie pięciodniowe targi China-CEEC Expo i International Consumer Goods Expo zakończyły się tutaj w sobotę, a uczestnicy nie mogą się doczekać nowych możliwości współpracy na platformie.

Zhang Yadong, dyrektor Ningbo CEEC Exhibition and Cooperation Promotion Centre, powiedział Xinhua, że ​​podczas gdy wysokiej jakości produkty z CEEC trafiły do ​​Chin poprzez wystawę i uzupełniły popyt krajowy, ogromny rynek chiński zapewnia szerokie możliwości rozwoju dla przedsiębiorstw z CEEC.

Dzięki platformie chińskie małe i średnie przedsiębiorstwa otrzymały nowe możliwości rynkowe, angażując się w wysokiej jakości towary i usługi z krajów Europy Środkowej i Wschodniej bez opuszczania Chin, powiedział Shi Qiqi, zastępca dyrektora Ministerstwa Handlu chińska prowincja Zhejiang.

Tegoroczna wystawa zgromadziła ponad 400 wystawców z Europy Środkowo-Wschodniej i innych krajów europejskich, prezentując około 3000 rodzajów nowości produktowych, począwszy od produktów rolnych, win i kosmetyków, po wysokiej klasy produkty produkcyjne i usługowe.

– powiedział Liakos Konstantinos, współzałożyciel greckiej firmy handlowej Hellenic Agora, która przywiozła na Expo 35 różnych win z Grecji.

„Niedawno uruchomiliśmy zajęcia „master class”, które łączą wprowadzenie do historycznej kultury winiarskiej Grecji z degustacją wina, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystko to daje nam pewność co do przyszłości naszej działalności tutaj – powiedział Konstantinos.

Przedstawiciel firmy wystawia towary z Polski na wystawie Chiny, kraje Europy Środkowej i Wschodniej (CEEC) w Ningbo, prowincja Zhejiang we wschodnich Chinach, 16 maja 2023 r. (Xinhua/Huang Zongshi)

READ  Syn mułły Omara w telewizji, podczas gdy talibowie szlifują wizerunek publiczny

Andrzej Guchniewicz, główny przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chinach, powiedział Xinhua, że ​​11 polskich firm uczestniczących w tegorocznych targach zostało głęboko dotkniętych chińskim rynkiem poprzez częste bliskie kontakty z nimi.

„Za pośrednictwem targów polskie mleko i ciastka stopniowo wkraczały w codzienne życie chińskich konsumentów” – powiedział Juchniewicz. „Mamy nadzieję, że uda nam się wprowadzić do Chin więcej produktów wysokiej jakości i zwiększyć udział w rynku zabawek, nauki i technologii oraz medycyny”.

Na tegoroczne targi próbki swoich nowo opracowanych biodegradowalnych worków na śmieci przywiózł Ningbo Baojiahua Biomaterials.Jest to nowoczesna firma założona pod koniec 2022 roku przez Despodova Dimitrova, dostrzegającego wagę, jaką Chiny i UE przywiązują do ochrony środowiska.

Zauważając, że w marcu firma osiągnęła początkową masową produkcję, Dymitrow powiedział Xinhua, że ​​chciałby spotkać się na targach z większą liczbą osób, aby w przyszłości dojść do porozumienia w sprawie współpracy i sprzedaży swoich produktów na rynkach chińskim i europejskim.

Tegoroczne targi obejmowały nową sekcję dotyczącą handlu kulturą Chińskie i zagraniczne instytucje połączyły siły, aby stworzyć cyfrowe laboratorium handlu kulturą z organizacjami z Węgier, Rumunii i Bułgarii, aby gościć serię wyczekiwanych wystaw i spektakli kulturalnych prezentujących Europę Środkowo-Wschodnią. kultura.

Yang Zhaojie, szef laboratorium, powiedział Xinhua, że ​​ma nadzieję, że handel kulturalny stanie się nowym punktem wzrostu współpracy między Chinami a krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

Powiedział, że handel kulturalny ma ogromne znaczenie dla wymiany międzyludzkiej i może stać się pomostem dla współpracy między krajami.

To zdjęcie zrobione 16 maja 2023 r. przedstawia eksponaty wystawiane na wystawie Chiny, kraje Europy Środkowej i Wschodniej (CEEC) w Ningbo, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach. (Xinhua/Huang Zongshi)

„Bośnia i Hercegowina ma szerokie perspektywy współpracy z Chinami i innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej w dziedzinie energii, infrastruktury, zielonej transformacji gospodarczej i czystej energii. Przewidujemy więcej projektów współpracy w przyszłości” – powiedział Zdravko Marinkovic, prezes Krajowa Izba Handlu Zagranicznego. .

READ  Poza kryzysem na granicy polsko-białoruskiej

„TCL od wielu lat współpracuje z krajami Europy Środkowej i Wschodniej” — powiedział Li Dongsheng, prezes chińskiego giganta elektroniki użytkowej TCL.

Li dodał, że firma jest gotowa do współpracy z firmami z Europy Środkowo-Wschodniej, aby pomóc w podniesieniu poziomu współpracy gospodarczej i handlowej między Chinami a krajami Europy Środkowej, poprzez promowanie transformacji i modernizacji uprzemysłowienia, budowanie mechanizmów współpracy w badaniach naukowych oraz przyspieszanie zielonego rozwoju i transformacji energetycznej .

(Yu Zhongwen i Wei Donghua również przyczynili się do powstania tej historii).