Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Taoiseach atakuje „wczesną” trybunę publiczności UEFA

Taoiseach Micheál skrytykował Martina na UEFA za przenoszenie meczów Euro 2020 z Dublina i uważał, że starają się „przedwcześnie zmusić widzów”.

Mecze Euro 2020 w Dublinie zostały przeniesione do Rosji i Londynu, ponieważ Związek Piłki Nożnej i rząd nie mógł zagwarantować obecności kibiców, co było wymogiem, który UEFA nałożyła na utrzymanie meczów w oryginalnych miastach.

Co najmniej 11 000 osób weźmie udział w meczach, a sekretarz stanu ds. Sportu Jack Chambers powiedział, że byłoby to „niezwykły krok” dla Irlandii, aby uczynić to w czerwcu.

Mecze grupy E, która obejmowała Słowację, Szwecję i Polskę, zostały przeniesione ze stadionu Aviva do Sankt Petersburga.

Runda 16, zaplanowana na Dublin, została przeniesiona na stadion Wembley w Londynie.

Przemawiając w The Week In Politics, Taoiseach wyraził rozczarowanie przegranymi meczami w takich okolicznościach i zakwestionował podejście UEFA w czasie narastającej liczby przypadków Covid-19 w Europie.

Powiedział: „Myślałem, że Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) wymknął się spod kontroli i szczerze mówiąc, nałożył ten warunek na kraje.

„Jeśli spojrzymy na to, co dzieje się w Europie w kontekście B117 i wysokiego wskaźnika infekcji w państwach członkowskich UE, nałożenie na państwa obowiązku, moim zdaniem, przedwczesnego zmuszenia widzów, jest fałszywym wezwaniem władz piłkarskich. „

„Nigdy nie sądziłem, że to realistyczna propozycja, jeśli mam być szczery. Myślę, że musimy uczyć się z przeszłych doświadczeń” – dodał, wyjaśniając, dlaczego nie trzymali się turnieju.

Jutro w Irlandii złagodzone zostaną dalsze ograniczenia, w tym obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak pola golfowe i korty tenisowe, ale nie ma ustalonej daty, kiedy ludzie mogą uczestniczyć w wydarzeniach.

READ  Łukasz Fabiański Ekskluzywnie: Bramkarz West Ham jest przekonany, że Hammers unikną degradacji w Premier League | wiadomości piłkarskie

Postawił sobie cel na koniec lata, aby to zmienić: „To trudne dla ludzi. Rozumiem to. Chcę być w meczu.

„Nie ma nic, co lubię bardziej niż bycie w (galijskich) klubowych mistrzostwach latem.

„Może się to zdarzyć pod koniec lata. Przyjrzymy się wszystkim tym rzeczom”.