Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tankowiec zdolny do przewożenia 2 milionów baryłek eksploduje u wybrzeży Nigerii

Tankowiec zdolny do przewożenia 2 milionów baryłek eksploduje u wybrzeży Nigerii

U wybrzeży Nigerii eksplodował statek wydobywający ropę, który może przewozić do 2 milionów baryłek ropy.

Według lokalnych raportów, Duch Trójcy eksplodował na polu naftowym Ukpokiti u wybrzeży Nigerii, w pobliżu terminalu Escravos w pobliżu delty rzeki Niger.

Dramatyczny film pokazuje statek w ogniu z gęstym czarnym dymem w niebo, gdy wydaje się, że tonie.

Statek jest FPSO, pływającą jednostką do przechowywania i rozładunku produkcji, która jest własnością Shebah Exploration & Production Company Ltd (SEPCOL).

Statki tego typu są wykorzystywane przez przemysł naftowy i gazowy na morzu do produkcji, przetwarzania i magazynowania ropy naftowej i pełnią podobną funkcję, co większe platformy wiertnicze.

Według dyrektora naczelnego Ikemefuny Okafora na pokładzie statku było dziesięciu członków załogi Reuters.

Nie uważa się, że członkowie załogi zostali jeszcze rozliczeni.

Nagranie rzekomo pokazuje wybuch dwumilionowego tankowca u wybrzeży Nigerii

Okafor powiedział, że trwają śledztwo w celu ustalenia przyczyny wybuchu, podczas gdy podejmowane są próby opanowania sytuacji z pomocą lokalnych społeczności i Chevron, który ma w pobliżu placówkę.

„W tej chwili nie ma żadnych zgłoszonych ofiar śmiertelnych, ale możemy potwierdzić, że na pokładzie statku było dziesięciu członków załogi przed incydentem i priorytetowo traktujemy dochodzenia w odniesieniu do ich bezpieczeństwa i ochrony” – powiedział.

Chociaż nie jest jeszcze jasne, ile oleju zostanie rozlane przez Duch Trójcy, komentatorzy ostrzegają, że Nigeria stoi teraz w obliczu drugiej katastrofy ekologicznej w ciągu trzech miesięcy po ogromnym wycieku ropy z nieużywanej, zakorkowanej głowicy, która spowodowała uwolnienie 20 000 baryłek ropy dziennie przez miesiąc do dróg wodnych Nembe w nigeryjskim stanie Bayelsa.

Wpływ tego wycieku został opisany jako Bycie „jak Hiroszima” przez rząd nigeryjski, z wyciekającą ropą, która powoduje śmierć życia morskiego i niszczenie namorzynów i dróg wodnych.

Eksplozja Duch Trójcy to już czwarty duży wyciek ropy w tym roku, po katastrofach w Peru, Ekwadorze i Tajlandii.

READ  Śmierć pasażerów metra w Nowym Jorku wywołała protesty

Jednostka została zbudowana 46 lat temu, w 1976 roku, i ma ładowność 274 774 tonażu masy własnej (DWT) i ma 337 metrów długości i 54,5 metra szerokości.

Sepcol jest obecnie w zarządzie komisarycznym i według strony internetowej Afryki Zachodniej Dnia roboczego, jest własnością połączenia nigeryjskich i zagranicznych podmiotów korporacyjnych, do których należą: Abbeycourt Trading Company Limited, Abbeycourt Petroleum Company Limited i Allenne Limited.