Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tak, ale nie, ale tak: liczba rezerwacji lotów rośnie pomimo mylących przepisów dotyczących podróży  Korona wirus

Tak, ale nie, ale tak: liczba rezerwacji lotów rośnie pomimo mylących przepisów dotyczących podróży Korona wirus

Linie lotnicze znacznie zwiększyły liczbę lotów do Lista bursztynu Wśród miejsc wakacyjnych rośnie liczba Zamieszanie O strategii rządu w zakresie sygnalizacji świetlnej.

Łącznie 1841 lotów z brytyjskich lotnisk do Francji, Hiszpanii, Włoch i Grecji zaplanowano na dwa tygodnie po ostatnim poniedziałku – wzrost o ponad 300% w porównaniu z poprzednimi dwoma tygodniami – pomimo ostrzeżeń premiera Borisa Johnsona, aby nie kontynuować. wakacje do krajów Amber List.

Podwyżka pozwoli nawet 356 768 pasażerom na potencjalne podróże do krajów z bursztynowej listy – wynika z danych opublikowanych przez analityka danych lotniczych Cirium.

Źródła branżowe podały, że linie lotnicze organizowały loty i zezwalały na rezerwacje, ponieważ rząd powiedział, że złagodzi ograniczenia w podróżowaniu. Ministrowie wywołali zamieszanie w zeszłym tygodniu, mówiąc, że zagraniczne wakacje w krajach z żółtej listy są dozwolone, zanim premier ostatecznie nalegał, aby nie wolno im było tego robić.

Pomimo ostrzeżeń wydaje się, że podróże w Europie kwitną. Rezerwacje Airbnb na całym kontynencie prawie wróciły do ​​poziomów z 2019 r. Po ogromnym wzroście w ciągu ostatnich dwóch tygodni. AirDNA, który monitoruje miejsca z wakacjami, powiedział, że nowe rezerwacje na tydzień kończący się 15 maja były tylko 4% niższe niż w 2019 roku.

„Począwszy od końca kwietnia, w końcu widzieliśmy odrodzenie rezerwacji na wynajem krótkoterminowy w całej Europie. Wzrost zaobserwowano w prawie wszystkich krajach Europy, ale największy we Francji” – powiedział Jimmy Lynn, wiceprezes ds. Badań w AirDNA. Powiedział, że zastrzeżenia są silne wszędzie z wyjątkiem Paryża.

Po miesiącach oczekiwania ludzi zdesperowanych na letnie wakacje, rządowy system sygnalizacji świetlnej dodał kolejną warstwę złożoności podróżom za granicę.

Urlopowicze muszą poradzić sobie z szybko zmieniającym się zestawem przepisów dotyczących tego, które kraje pozwolą im wejść i czego rząd oczekuje od nich po powrocie do domu, z ryzykiem, że zły wybór mógłby pozostawić ich tysiące funtów bez kieszeni, gdyby tak było. . Nie przysługuje mu zwrot pieniędzy.

READ  Najnowsze wiadomości z wojny ukraińsko-rosyjskiej: Macron wzywa Chiny do „doprowadzenia Putina do rozsądku” w sprawie broni jądrowej
Przygotowania do przybycia brytyjskich gości na plażę São Rafael w Albufeirze w Algarve w zeszłym tygodniu. Portugalia jest jednym z krajów znajdujących się na zielonej liście. Zdjęcia: Anna Brigida / Associated Press

W sobotę tylko trzy destynacje z zielonej listy, Portugalia, Madera i Gibraltar, nie mają ograniczeń wjazdu i stoją przed najmniejszymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd – aby zarezerwować testy Covid przed wyjazdem i po powrocie.

Większość popularnych miejsc wakacyjnych w Europie znajduje się na bursztynowej liście, co oznacza, że ​​każdy podróżujący z dowolnego kraju brytyjskiego do tych krajów powinien przejść test Covid-19 przed powrotem, a następnie zostać odizolowany na 10 dni i mieć dwa dodatkowe testy w izolacji. .

Jednak nie wszystkie kraje przyjmą brytyjskich turystów. Hiszpania, jeden z krajów na bursztynowej liście, od poniedziałku wpuszcza brytyjskich podróżników. Niemcy ogłosiły w sobotę, że odmówią wjazdu każdemu, kto podróżuje z Wielkiej Brytanii, chyba że są mieszkańcami lub obywatelami Niemiec od północy w niedzielę, ze względu na obawy dotyczące indyjskiej alternatywy dla Covid.

Jednak chociaż wczasowicze będą mogli podróżować do Hiszpanii, każdy, kto zarezerwował wakacje, może być rozczarowany. Stowarzyszenie turystyczne Abta oświadczyło, że organizatorzy wycieczek anulują pakiety wakacyjne do dowolnego miejsca, ponieważ Departament Stanu odradzał podróżowanie z wyjątkiem niezbędnych podróży – co robi w większości krajów z Amber List.

Aby jeszcze bardziej zagmatwać sprawę, porady Departamentu Stanu nie dotyczą hiszpańskich terytoriów Wysp Kanaryjskich, więc ktoś, kto zarezerwował wakacje all inclusive na Teneryfie, Gran Canarii, Fuerteventurze lub Lanzarote, będzie mógł podróżować.

W rzeczywistości być może będą musieli zignorować apel premiera, aby nie podróżować lub ryzykować utratę pieniędzy na wakacje. Organizatorzy wycieczek są zobowiązani do zapewnienia zwrotu kosztów tylko wtedy, gdy pasażerowie mają zakaz podróżowania.

Ta sama luka dotyczy greckich wysp Rodos, Kos, Zakynthos, Korfu i Krety, a także Barbadosu, Bermudów i Grenady na Karaibach.

READ  Ukraina przygotowuje się, gdy Kreml wzmaga ataki na odbite terytoria – POLITICO

Rory Bolland Redaktor Który? PodróżowaćPowiedział: „Jeśli jesteś na wakacjach, rząd stawia cię między młotem a kowadłem. Mówi, że nie odchodź, ale nie daje ci możliwości odzyskania pieniędzy. To naprawdę trudna sytuacja. w.

„Ludzie są zasypywani sprzecznymi i mylącymi informacjami o podróżach międzynarodowych, a ci, którzy chcą zastosować się do rad rządowych i decydują się nie podróżować do krajów Amber List, w tym ci, którzy mają rezerwacje z zeszłego roku, prawdopodobnie będą mieli trudności ze zdobyciem pieniędzy z powrotem.”

Żeby było jeszcze trudniej, według Association of British Insurers osoby, które samodzielnie podróżują do miejsc wbrew zaleceniom Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mogą zrezygnować z ubezpieczenia podróżnego. Rzecznik ABI powiedział, że większość polityk nie obejmuje leczenia w nagłych wypadkach zakażeń Covid.