Tech

Tajne szczegóły czołgu Challenger armii wyciekły przez grę wideo | Ministerstwo Obrony

Tajne szczegóły głównego czołgu bojowego armii brytyjskiej, Challenger 2, zostały ujawnione online po tym, jak gracz gier wideo z bitwami czołgów zakwestionował jego dokładność.

Gracz, który twierdził, że jest dowódcą czołgu Challenger 2 i prawdziwym trenerem strzelców, sprzeciwił się projektowi czołgu w popularnej grze wideo „War Thunder”, argumentując, że należy go zmienić. Twierdził, że twórcom gry nie udało się „zaprojektować jej właściwie”.

Aby wesprzeć swoją tezę, gracz zamieścił strony z oficjalnego postu wsparcia wyposażenia armii Challenger 2 – instrukcji obsługi i konserwacji.

Strona internetowa UK Defense Journal poinformowała, że ​​fragmenty dokumentów, z których niektóre zostały mocno zredagowane, pokazują etykietę „UK RESTRICTED” i przekreślono pieczęć „Uncategorized”.

Powiedziała, że ​​Departament Sprzętu Obronnego i Wsparcia Departamentu Obrony widział te dokumenty i powiedział, że wydają się być „prawdziwym wyciągiem”. „Jest pewne, że nie został on wcześniej udostępniony na podstawie FOI (wolność informacji) ani nie jest rozważany do zmiany”.

Gracz zidentyfikował dokumenty jako należące do czołgu w garnizonie Tidworth w Wiltshire, głównych koszarach Królewskiego Pułku Czołgów, który obsługuje czołgi Challenger 2.

War Thunder to popularna gra wideo, w której tysiące graczy na całym świecie może jednocześnie sterować samolotami, pojazdami lądowymi i okrętami wojennymi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chin i innych krajów.

Został stworzony i wydany przez firmę o nazwie Gaijin Entertainment, która jest wymieniona jako mająca siedzibę na Cyprze, ale została pierwotnie założona w Moskwie w Rosji, gdzie nadal ma biura.

W zeszłym roku w grze odbyło się wydarzenie związane z czołgami, w którym rosyjskie i chińskie czołgi wykonywały misje. Wydarzenie było zorganizowane wspólnie z Departamentem Systemów Informacyjnych Rosji فيفي Ministerstwo Obrony.

Czołg Challenger na ćwiczeniach NATO w Estonii. Zdjęcie: Finbar Webster/Getty Images

Operatorzy gry usunęli kilka postów zawierających materiały niejawne po tym, jak ujawniła się wrażliwość dokumentów.

Rzecznik witryny powiedział: „Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​nie będziemy angażować się w żadne źródła materiałów, chyba że są one publicznie dostępne i w pełni odtajnione z prawem do udowodnienia tego”.

Witryna z grami opublikowała później wiadomość informującą, że dokument jest poufny. Powiedziała: „Mamy pisemne potwierdzenie z Departamentu Obrony, że ten dokument pozostaje tajny. Kontynuując jego publikację, naruszasz ustawę o tajemnicy urzędowej, jak stwierdzono w ostrzeżeniu na okładce dokumentu, przestępstwo, które może nieść ze sobą kara do 14 lat więzienia, jeśli zostałeś pozwany.

„Za każdym razem, gdy to publikujesz, wsadzasz nas (międzynarodowych przedstawicieli Gaijin), a zwłaszcza każdego obywatela Wielkiej Brytanii, do gorącej wody, ponieważ ostrzeżenie mówi, że nieuprawnione przechowywanie chronionego dokumentu jest przestępstwem”.

Challenger pozostaje kluczową częścią brytyjskich planów obronnych, a brytyjska armia ogłosiła niedawno, że w ramach swoich planów restrukturyzacji rozpoczyna modernizację czołgów Challenger o wartości 800 milionów funtów.

Rzeczniczka Ministerstwa Obrony powiedziała, że ​​nie skomentowała ujawnionych dokumentów.

Dodała: „Bardzo poważnie traktujemy wszelkie nieautoryzowane ujawnienia informacji. Ten incydent zostanie poddany przeglądowi i, w razie potrzeby, zostanie wszczęte dochodzenie i zostaną wprowadzone środki łagodzące, aby zapobiec powtórzeniu się.

READ  Square Enix twierdzi, że umieszczenie Outriderów na Xbox Game Pass „działało na jego korzyść” • Eurogamer.net

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment