World

Tajlandzcy protestujący ścierają się z policją o zajęcie się Covidem | Tajlandia

Ponad tysiąc demonstrantów antyrządowych w Tajlandii starło się w sobotę z policją w Bangkoku, gdy zebrali się przeciwko nieradzeniu przez rząd z wybuchem koronawirusa i jego wpływem na gospodarkę.

Protestujący pomaszerowali w kierunku Domu Rządu, Kancelarii Premiera Prajuta Chan-ochy, domagając się dymisji przywódcy.

Policja zablokowała drogę w pobliżu Pomnika Zwycięstwa w stolicy Tajlandii, używając kontenerów i wystrzeliwując gaz łzawiący i gumowe kule, aby zmusić protestujących do zawrócenia.

„Utrzymujemy tę linię” – oznajmiła przez głośniki policja.

W promieniu kilku metrów od miejsca, w którym zgromadzili się protestujący, widziano około 100 funkcjonariuszy w strojach bojowych i tarczach.

Kilka grup, w tym dawni sojusznicy polityczni Prayutha, zorganizowało w ostatnich tygodniach protesty uliczne przeciwko rządowi, ponieważ rośnie frustracja związana z radzeniem sobie z wybuchem koronawirusa i szkodami, jakie pandemia wyrządziła gospodarce.

Tajlandia w sobotę zgłosiła rekordową liczbę prawie 22 000 nowych infekcji Covid-19 w ciągu jednego dnia i 212 zgonów, co jest najwyższą liczbą.

W sumie kraj Azji Południowo-Wschodniej zgłosił 736 522 przypadki i 6066 zgonów od początku pandemii w zeszłym roku.

READ  Najnowsze wiadomości dotyczące podróży: rząd USA wezwał do przemyślenia zakazu podróżowania w Wielkiej Brytanii