Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ta wyjątkowa gra typu escape room to zaskakujące wyzwanie

Marta i Artur Iwaszkiewiczowie, którzy założyli firmę Inside Escape Rooms.

Ze scenariuszem Toma Gillespie

Polska para, która spotkała się w Castlebar, stworzyła kolekcję trudnych gier typu escape room, które zostały opisane jako „doświadczenie jedyne w swoim rodzaju”.

Założony przez Martę i Artura Iwaszkiewiczów Wewnątrz Castlebar Escape Rooms w maju 2019 roku, gracze wchodzą do jednego z ich tematycznych pokoi z zadaniem znalezienia wskazówek i rozwiązania różnych zagadek, aby uciec z pokoju w ciągu 60 minut.

Znajdujące się w Moneen w hrabstwie wszystkie pokoje są dokładnie sprzątane przez personel pomiędzy grami, a na koniec każdego dnia gruntowne sprzątanie.

Martha wyjaśniła, w jaki sposób powstały escape roomy: „Pewnego dnia wpadliśmy na pomysł zaoferowania innej rozrywki w Castlebar, gdzie kilka lat temu wypróbowaliśmy escape room, szczerze mówiąc, i zakochaliśmy się z tym.

„To coś zupełnie innego. Odciąga Cię od codziennych problemów i tylko na godzinę skupiasz się na niesamowitych łamigłówkach do rozwiązania. Nie czujesz się uwięziony ani nic. Jesteś po prostu w niesamowitym pokoju, próbując znaleźć wszystkie wskazówki to możliwe i otwórz swoją wyobraźnię, aby znaleźć wyjście”.

„To jak granie w filmie z wieloma zagadkami do rozwiązania z niespodziankami na drodze i sekretnymi drzwiami” – dodał Arthur.

Covid spowodował niepowodzenie pary, zmuszając ich do przeniesienia rzeczy do Internetu.

Wewnątrz pokoju ewakuacyjnego. Fotografia: Robert Gustinsky

„Mecz fizyczny trwa do godziny, ale najlepszy czas na ucieczkę do tej pory to 33,20 minut” – kontynuowała Martha. „Możesz mieć od 2 do 10 graczy i muszą sięgnąć po wskazówki. Kluczem jest praca zespołowa”.

Arthur stwierdził: „Nie chcemy wiele ujawniać. Ale zwykle są ukryte drzwi, które kryją wiele tajemnic. Po meczu ludzie są szczęśliwi, ale co najważniejsze, nie ujawniają nikomu, co tam było. niczego nie psują”. Po prostu doradź innym, aby spróbowali”.

Nic nie jest tak proste, jak się wydaje, wyjaśniła Martha, dodając: „To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie dla każdego gracza. Gracze nigdy nie zostają sami. Mistrz gry jest zawsze z tobą. Więc nawet jeśli ktoś myśli, że nie , to bardzo trudne, Mistrz Gry jest bardzo elastyczny na każdym poziomie, ponieważ obsługujemy graczy od ośmiu do nieograniczonej liczby. Często grają razem trzy pokolenia.

„Czasami nawet proste słowo, jak patrzenie na radio za sobą, a oni mówią och! To wszystko. Masz otwarty umysł, aby robić, co chcesz w grze”.

„Nie ma instrukcji.Musisz wszystko wymyślić sam, nawet od czego zacząć i jak to powiązać.

„Możesz utknąć w czymś i nie wiedzieć, czy jest to teraz, czy później, więc musisz szybko się dostosować i ocenić, czy potrzebujesz tego teraz, czy później.

„Zawsze mówimy naszym graczom, że wierzą mi, że nie ma złego sposobu rozwiązania naszych zagadek, ale czasami możesz wpaść na złą odpowiedź. Ale mistrz gry zawsze może dać ci wskazówki”.

Inside Escape Rooms powstało zaledwie sześć miesięcy przed pierwszym wyłączeniem, kiedy uderzył Covid, ale Martha powiedziała: “Wciąż walczyliśmy. Mamy wspaniałego właściciela, który bardzo nam pomógł. Ale przetrwaliśmy wszystkie przerwy”.

„Podczas drugiego wyłączenia wpadliśmy na pomysł, aby rozwiązać problemy z wirtualną ucieczką za pomocą interaktywnego ekranu. Pomogło nam to trochę przetrwać”.

Koszt dla każdego powyżej 16 roku życia to 20 euro za osobę, a poniżej 16 lat to 15 euro. Gdy jest więcej niż siedmiu graczy, każdy płaci 15 euro za osobę. Minimalna opłata dla dwóch graczy to 50 euro.

Martha kontynuowała: „Wymaga się dużo nieszablonowego myślenia. Najlepsze grupy to mieszanka dzieci i dorosłych. Wszyscy jesteśmy dobrzy w różnych umiejętnościach, a pracując razem, możesz znaleźć odpowiedzi”.

“Ty i twój zespół będziecie musieli przeszukać cały pokój w poszukiwaniu przedmiotów, znaków lub czegokolwiek ważnego lub może być ważnego w pokoju. Następnie pamiętaj, jak wielu graczy – jak wiele rozwiązań. Nie ma złego sposobu, aby spróbować rozwiązać zagadki, każda wskazówka jest warta wypróbowania.

“Jeśli zrobisz to dobrze, odniesiesz sukces, nie poddawaj się, pozostaniesz ze wszystkimi wskazówkami w grze, ale proces ich znajdowania jest ważniejszy i bardziej zabawny niż sama odpowiedź. Najważniejsze jest, aby znajdź właściwe odpowiedzi”.

Martha podsumowała: „Chociaż koncepcja gier escape room polega na otwarciu umysłu i wypróbowaniu każdego pomysłu, nie martw się, jeśli go zabraknie. Menedżer gry da ci wskazówki, które pomogą ci wrócić na właściwą ścieżkę. “

Jedną z największych nagród, jakie Marta i Artur otrzymali w tym roku, jest 2021 Trip Advisor Traveler Choice Choice.

*Igrzyska ucieczki znajdują się w Moneen Industrial Estate, Castlebar i można się z nimi skontaktować pod numerem (089) 4695550.

READ  Czasami zachodzą na siebie po obu stronach cienkiej linii