Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szybkość Internetu: Wielka Brytania wciąż pozostaje w tyle pod względem pełnego systemu światłowodowego, mimo że jest liderem w Europie w zakresie 5G |  Wielka Brytania |  Aktualności

Szybkość Internetu: Wielka Brytania wciąż pozostaje w tyle pod względem pełnego systemu światłowodowego, mimo że jest liderem w Europie w zakresie 5G | Wielka Brytania | Aktualności

GMB: Internet Jamesa Cleverly’ego wyłączył się podczas wywiadu

Według Subscribe dziewięciu na dziesięciu Brytyjczyków korzystało z co najmniej jednej usługi przesyłania strumieniowego w ciągu ostatniego roku porównywarka internetowa finder.com, ponieważ tradycyjni nadawcy polegają w dużej mierze na łączach szerokopasmowych, aby dostarczać i nadążać za swoimi treściami. Od czasu ustania pandemii koronawirusa miliony ludzi częściowo lub całkowicie przestawiły się na pracę z domu, dzięki czemu szybkie, niezawodne i bezpieczne połączenie internetowe jest niezbędne do pracy i wypoczynku. Jednak niedawne międzynarodowe porównanie przeprowadzone przez regulatora telekomunikacyjnego Ofcom pokazuje, że Wielka Brytania pozostaje w tyle pod względem dostępu do najlepszych połączeń szerokopasmowych, ale przoduje w dziedzinie telefonii komórkowej 5G.

Według Międzynarodowa karta wyników usług szerokopasmowych 2022 Opublikowany przez Ofcom na początku tego miesiąca, 32 procent gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii mieszkało na obszarach obsługiwanych przez najnowszą technologię pełnego światłowodu pod koniec ubiegłego roku.

Okazało się jednak, że większość użytkowników Internetu (60 procent) jest obsługiwana przez wolniejsze połączenia światłowodowe (FTTC) – przy użyciu kombinacji kabla światłowodowego i linii miedzianych – podczas gdy tylko siedem procent wybrało podstawowe.

Karta wyników porównywała Wielką Brytanię z grupą dziesięciu krajów o podobnym profilu: USA, Japonii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Korei Południowej, Chin, Indii i Singapuru.

Pod względem całkowitego zasięgu światłowodów Wielka Brytania zajmuje dziewiąte miejsce, wyprzedzając Niemcy (15 procent) i Indie (12 procent). Jeśli chodzi o dystrybucję łączy szerokopasmowych według technologii, Wielka Brytania zajmuje ostatnie miejsce pod względem pełnego światłowodu.

Do końca ubiegłego roku tylko 32 procent domów w Wielkiej Brytanii miało pełne połączenie światłowodowe (Zdjęcie: GETTY)

Poprawa jakości infrastruktury szerokopasmowej w Wielkiej Brytanii została uznana za główny cel przez kolejne rządy w ostatnich latach, nie tylko ze względu na korzystanie przez Brytyjczyków z Internetu.

READ  Wiadomości sportowe w skrócie na 15 marca

Dane Ofcom ujawniły, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii zużywają więcej danych niż jakikolwiek inny kraj objęty badaniem – 183,63 GB na osobę miesięcznie – wyprzedzając Stany Zjednoczone (171,9 GB) i Koreę Południową (169,0 GB).

Połączenia całkowicie światłowodowe są ultraszybkie w terminologii branżowej: mogą zapewniać prędkość pobierania do jednego gigabita na sekundę (1000 megabitów na sekundę) — wystarczająco szybko, aby pobrać film HD w mniej niż minutę.

Rząd twierdzi, że do końca 2022 roku 70 procent gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii będzie miało możliwość zainstalowania łącza o przepustowości gigabitowej. uruchomiony wiosną, Gigabit Project ma na celu podniesienie tego limitu do ponad 99 procent do 2030 rokuza 5 miliardów funtów szterlingów.

Te ambitne cele wdrożeniowe spotykają się z niską akceptacją, co może być odzwierciedleniem stosunkowo wysokich kosztów modernizacji. Karta wyników wykazała, że ​​Wielka Brytania miała drugie najdroższe pakiety szybkiego internetu szerokopasmowego i telefonii stacjonarnej w grupie – za Stanami Zjednoczonymi ze średnim miesięcznym kosztem 53,82 GBP.

Czytaj więcej: EE sprawia, że ​​iPhone i Samsung Galaxy są o 50% tańsze w użyciu

Światłowody Borisa Johnsona

Były premier Boris Johnson uruchomił projekt gigabitowy w marcu ubiegłego roku (Zdjęcie: GETTY)

Ernest Doku, ekspert ds. komunikacji w Serwis porównawczy Uswitch.comKomentując najnowsze dane Ofcom, powiedział: „Jeśli chodzi o dostarczanie najwyższych prędkości, musimy być ambitni. Podczas gdy reklamowane oferty dostępu szerokopasmowego powyżej 300 Mb/s rosną, dane Ofcom w innych krajach pokazują, że jesteśmy wsteczni w porównaniu z wieloma wyprzedzającymi naszych europejskich i międzynarodowi konkurenci, jeśli chodzi o odsetek gospodarstw domowych korzystających z szybszych pakietów”.

W rezultacie Wielka Brytania nadal podąża za krajami na całym świecie, jeśli chodzi o stałe prędkości Internetu szerokopasmowego. Według Globalny indeks Speedtest z listopada 2022 rŚrednia prędkość pobierania w Wielkiej Brytanii – najbardziej reprezentatywna miara ogólnej prędkości Internetu – wyniosła 73,21 Mb/s.

READ  W związku z warunkową umową nabycia portfela projektów fotowoltaicznych w trakcie realizacji w Polsce

Chociaż liczba ta prawie się podwoiła w ciągu ostatnich czterech lat – z 37 Mb/s zarejestrowanych w listopadzie 2018 r. – oznacza to, że Wielka Brytania zajmuje 55. miejsce na świecie, za Jordanią (74,46 Mb/s) i tuż przed Łotwą (72,40 Mb/s).

Chile znalazło się na szczycie listy w listopadzie (216,46 Mb/s) – prawie trzy razy szybciej niż Wielka Brytania – a następnie Chiny (215,48 Mb/s) i Singapur (214,23 Mb/s).

nie przegap:
„Zapomniani” emeryci, którzy żyją poza siecią w kanałach Wielkiej Brytanii [REPORT]Książę Andrzej wyglądał na „nawiedzonego” podczas urodzin rodziny królewskiej „na zewnątrz”. [LATEST]Prezydent Argentyny określił „okupację” Falklandów jako „nielegalną” [BREAKING]Sekretarka Shadow Labour twierdzi, że Wielka Brytania „ponownie” przystąpi do UE [REACTION]

Z drugiej strony brytyjska infrastruktura mobilna 5G należy do najlepszych na świecie. Ostatni Raport Connected Nations firmy Ofcom Mówi, że prawie siedem na dziesięć domów w Wielkiej Brytanii ma teraz odbiór 5G od co najmniej jednego operatora komórkowego, w porównaniu z zaledwie pół rokiem temu.

Karta wyników wykazała, że ​​Wielka Brytania miała więcej planów telefonii komórkowej 5G na 100 mieszkańców niż jakikolwiek inny europejski rówieśnik z wynikiem 31,9 – wyprzedzając Hiszpanię (6,9), Niemcy (5,1), Włochy (5,0) i Francję (4,6).

Wielka Brytania miała również wyższy odsetek połączeń 5G wśród wszystkich abonamentów mobilnych (25,6 proc.) niż gdziekolwiek indziej poza Koreą Południową (28,7 proc.).

Jednak Doku dodał: „Ofcom reklamuje, że 5G jest dostępne w 70 procentach domów, ale ignoruje fakt, że większość ludzi desperacko potrzebuje szybszej mobilnej transmisji danych, gdy są z dala od domowego łącza szerokopasmowego.

„Mniej niż połowa użytkowników 5G twierdzi, że zauważyła poprawę szybkości lub niezawodności, a jeden na sześciu twierdzi, że jest„ przereklamowany ”- więc dostępność nie ma większego znaczenia, jeśli zgłaszane korzyści są minimalne”.

READ  Marker honoruje weteranów wojny koreańskiej | Wiadomości, sport, praca

Prędkości pobierania filmów HD

Dzięki ultraszybkiemu połączeniu światłowodowemu filmy HD można pobrać w mniej niż minutę (Zdjęcie: GETTY)

Poza głównymi liczbami, oddzielne badania przeprowadzone przez Uswitch wykazały również, że Wielka Brytania pozostaje w tyle z powodu ogromnych różnic w szybkości połączenia między dzielnicami na tym samym obszarze.

W oparciu o tysiące testów prędkości badanie wykazało, że Glasgow jest miastem o największej rozbieżności w prędkości łączy szerokopasmowych w Wielkiej Brytanii – najszybszym obszarze miasta osiągającym prędkości 866 razy szybciej niż najwolniejszy.

Najwyższą średnią prędkość pobierania w Glasgow osiągnięto na poziomie 840,4 Mb/s w rejonie Milton, jednak prędkość zaledwie 0,97 Mb/s zarejestrowano zaledwie cztery mile dalej na przedmieściach Bearsden.

Następną lukę w szerokopasmowym łączu znaleziono w Nottingham – z najwyższą zarejestrowaną prędkością 689 razy większą niż najwolniejsze połączenie 1,16 Mb/s – a następnie w Cardiff, Londynie i Newcastle.

Spośród wszystkich miast w Wielkiej Brytanii najwyższą prędkość pobierania osiąga się w Edynburgu (840,6 Mb/s) w North Wardforth.