Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szybko rosnąca piłka teqball rozbija imprezę gamingową SEA

Szybko rosnąca piłka teqball rozbija imprezę gamingową SEA

PHNOM PENH – Ponieważ teqball kontynuuje swój szybki rozwój dzięki debiutowi na SEA Games, młody sport przyciąga niezadowolone spojrzenia podobnych sportów w regionie, które czują, że stąpają po własnym terenie.

Teqball, wynaleziony na Węgrzech w 2012 roku, jest sportem pokazowym, który nie jest medalem podczas tegorocznych Igrzysk SEA w Phnom Penh w Kambodży, rozgrywanych przez trzy dni, z finałami w poniedziałek. Jest także w harmonogramie Igrzysk Europejskich w Polsce w czerwcu i lipcu.

Teqball ma już ponad 140 federacji narodowych, co skłoniło jego zwolenników do nazwania go „najszybciej rozwijającym się sportem na świecie”.

Najlepsze międzynarodowe drużyny piłkarskie, w tym Hiszpania i Portugalia, łączą się podczas meczów piłkarskich podczas przestojów, a gwiazdy takie jak brazylijski piłkarz Ronaldinho zostały ambasadorami gry.

Gra się na zakrzywionym stole i łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego. Zawodnicy – ​​pojedynczo lub w parach – oddają strzały bez użycia rąk. Ważne jest to, że nie mogą używać tej samej części ciała dwa razy z rzędu.

„W Europie, Ameryce Północnej i Południowej jest bardziej rozwinięty niż w Azji” – powiedział Marton Keresztori z Fiteq. „Więc zaczyna się powoli”.

W niedzielę imponująca tajska drużyna deblowa bezlitośnie pokonała swoich rywali z Kambodży, a obrazę dla gospodarzy potęgowały akrobatyczne woleje Phakponga Dejarona, które raz po raz odbijały się od fanów gospodarzy.

To doprowadziło tajską drużynę do finału w poniedziałek przeciwko innemu duetowi z Kambodży.

W deblu kobiet tajski duet Sufwadee Wongkamshan i Jutatep Kontathong wymanewrował rywalki na drodze do finału.

Jednym z powodów, dla których Tajlandia wyróżnia się w tym sporcie, jest istniejąca wcześniej miłość do sepak takraw, podobnego sportu popularnego w całym regionie, rozgrywanego na czymś przypominającym boisko do siatkówki.

Fahrish Khan z singapurskiej męskiej drużyny deblowej, która pokonała Brunei w ostatnim meczu grupowym, ale nie awansowała, zwróciła uwagę na ingerencję.

READ  Iga Świątek w ćwierćfinale w Stuttgarcie, a Coco Jove odpada | Wiadomości tenisowe

„Gramy w piłkę nożną. Więc jeśli widzisz, że wielu z nich to gracze sepak takraw. To zupełnie co innego” – powiedział 27-latek.

„Różnica polega na tym, że oni wiedzą, jak zabijać” — powiedział, odnosząc się do potrójnego zdobywcy drużyny tajlandzkiej z Elanem.

Keresztury powiedział, że wkrótce odbędą się kolejne turnieje teqball w Azji, Chinach, Tajlandii i „być może w Indonezji”.

Zauważył, że w sporcie istnieje ryzyko uderzenia Sepaka Takru w ​​głowę.

„Tutajsi zawodnicy pochodzą z (Sebak Takru). Czasem dochodzi do starć ze stowarzyszeniami Sepak Takraw, bo nie chcą pozwolić zawodnikom grać w tenisa stołowego. Dlatego powoli rozwija się to w Azji.

„Myślę, że 80 procent graczy pochodzi z Sepak Takraw, ze wszystkich krajów.

„Łatwo jest zdobyć pewne umiejętności od sepak takraw, ale jeśli chcesz mieć wszystkie umiejętności, musisz więcej grać w teqball”. Francja Agencja prasowa