sport

Szwed Armand Duplantis dotarł do finału skoku o tyczce – Sports News, First Post

Duplantis był jednym z 14 zawodników, którzy we wtorek zakwalifikowali się do finału po pokonaniu 5,75 metra na Stadionie Olimpijskim.

Szwed Armand Duplantis rywalizuje podczas rundy kwalifikacyjnej do mistrzostw mężczyzn w skoku o tyczce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020, w sobotę 31 lipca 2021 r. w Tokio. (Zdjęcie AP/David J. Phillip)

Rekordzista świata Armand Duplantis zdołał w sobotę zakwalifikować się do olimpijskich mistrzostw mężczyzn w skoku o tyczce – w konkursie przeoczył rywal Sam Kendricks, który uzyskał pozytywny wynik testu. Korona wirus .

Duplantis był jednym z 14 zawodników, którzy we wtorek zakwalifikowali się do finału po pokonaniu 5,75 metra na Stadionie Olimpijskim.

21-letni Szwed, lepiej znany jako „Mondo”, ma jeden punkt na 5,50 m, ale byłby faworytem do zdobycia złota olimpijskiego.

Dwukrotny mistrz świata Kendrix został wycofany z igrzysk po pozytywnych wynikach testów, co spotkało również niemiecko-argentyńskiego Chiaraviglio.

Francuz Renaud Lavillenie, złoty medalista z 2012 roku, który zdobył srebro w Rio, nie ułatwił sobie zadania, dwukrotnie ponosząc porażkę na wysokości wejścia 5,50 m, po czym objął prowadzenie w trzeciej próbie.

Nie było takiego szczęścia dla Polaka Pawła Wojciechowskiego, mistrza świata z 2011 roku, który obronił na tym samym poziomie.

Do Duplantisa i Lavillenie dołączy mistrz olimpijski Thiago Braz, który u siebie w Rio zdobył złoty medal.

Polak Piotr Lesek i amerykański duet Christopher Nielsen i KC Lightfoot również połączyli siły z Ernstem Obieną, aby stać się pierwszym lekkoatletą z Filipin, który zdobył medal olimpijski od 85 lat.

Duplantis jest jedynym człowiekiem, który w tym roku ściął więcej niż sześć metrów, ale jest czterech z nich, którzy osiągnęli kamień milowy na świeżym powietrzu w pewnym momencie swojej kariery.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment