Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szwecja pozbywa się kajdan przeciwko Słowacji w Euro 2020 | Sporty

Ulica. PETERSBURG, Rosja (AFP) – Szwecja obiecuje bardziej ekspansywne podejście do Słowacji w Mistrzostwach Europy.

To nie będzie trudne.

Z Hiszpanią w meczu otwarcia grupy E Szwedzi mieli tylko 15% – najniższy odnotowany wynik w historii turnieju. Pod względem podań mieli 161 przeciwko 917 dla Hiszpanii.

Trener Szwecji Jan Andersson powie, że plan gry polegający na trzymaniu się, obronie głębokiej i zwartej, a następnie próbie odbicia piłki w przerwie zadziałał. Ostatecznie ostateczny wynik to 0:0 – satysfakcjonujący wynik z drużyną uważaną za najlepszą w grupie – i zapewne Szwedzi stworzyli dwie najlepsze szanse meczu dla napastników Alexandra Isaka i Markusa Berga.

„Jeśli jest jedna rzecz, w której jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie, to zaakceptowanie meczu poświęcenia” – powiedział szwedzki pomocnik Albin Ekdal.

Nie zostanie to jednak zaakceptowane w piątek, kiedy zagrają z przeciwnikiem mniej zależnym od posiadania piłki na Słowacji, wycinając z płótna drużynę podobną do Szwecji pod względem solidności w defensywie i prostoty stylu.

– Słowacja gra inaczej (przeciwko Hiszpanii), a to oznacza, że ​​mamy inny plan gry, co oznacza, że ​​możemy się zresetować – powiedział Christopher Olsson, partner Ekdala w pomocy.

Rzeczywiście, Słowacja może z przyjemnością cofnąć się i złagodzić presję przy okazji czwartego meczu Euro 2020, który zostanie rozegrany w Sankt Petersburgu w tym turnieju.

Słowacy otworzyli mecz niespodziewanym zwycięstwem 2:1 nad Polską i mogą potrzebować tylko punktu z dwóch pozostałych meczów w grupie, aby awansować. To utrzyma ich rekord 100% osiągnięcia fazy pucharowej w każdym większym turnieju, do którego zakwalifikowali się od czasu uzyskania niepodległości w 1993 roku, robiąc to na Mistrzostwach Świata w 2010 roku i na Euro 2016.

Zdobycie tego punktu będzie prawdopodobnie łatwiejsze ze Szwecją niż z Hiszpanią w ich najbliższej grupie.

Chcąc zyskać czas na grę przed Euro 2020, Hamsik – długoletnia gwiazda Słowacji i Napoli z lat 2007-19 – odszedł z chińskiego Dalian i wrócił do europejskiego futbolu ze szwedzką drużyną IFK Gothenburg w marcu.

Natychmiast stał się najsłynniejszym piłkarzem w szwedzkiej lidze i jednym z największych transferów wszech czasów, nawet jeśli rozegrał tylko sześć meczów i strzelił jednego gola.

W wieku 33 lat Hamsik miał za sobą najlepsze czasy, ale pokazał przeciwko Polsce, że jego talent wciąż przewyższa poziom większości graczy swoim dotykiem, świadomością i czasem podania.

To, czy uda mu się rozegrać trzy mecze w ciągu 10 dni w grze grupowej, jest wątpliwe, co oznacza, że ​​początkowo będzie na ławce rezerwowych przeciwko Szwecji w piątek lub Hiszpanii 23 czerwca.

Anderson musi również zdecydować, czy powołać skrzydłowego Juventusu Dejana Kulusevskiego, który wrócił do treningów z drużyną po spędzeniu czasu w izolacji, ponieważ zaraził się koronawirusem przed rozpoczęciem turnieju.

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.