Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szwajcarskie lotniska wznawiają loty po usterce w kontroli ruchu lotniczego

Odloty są wyświetlane przed stanowiskami odprawy na lotnisku w Zurychu, Szwajcaria, 10 lipca 2021 r. REUTERS / Arnd Wiegmann

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

ZURICH (Reuters) – Lotniska w Zurychu i Genewie rozpoczęły w środę zwiększanie usług po tym, jak problem techniczny z ich systemem kontroli ruchu lotniczego wstrzymał starty i lądowania na wiele godzin.

„Operacje lotnicze na lotnisku w Zurychu znów działają. Loty mają działać z 50% przepustowością do 09:30 (0730 GMT), a 75% z przepustowością od 09:30” – napisano w oświadczeniu.

Doradzał pasażerom, aby odwoływali się do informacji o lotach linii lotniczych. Europejska agencja żeglugi powietrznej Eurocontrol ostrzegła linie lotnicze w biuletynie, aby spodziewały się „znacznych opóźnień”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Lotnisko w Genewie poinformowało, że ruch lotniczy jest stopniowo wznawiany od 8:30, powiedział na Twitterze, że wiele lotów zostało odwołanych i poprosił podróżnych o sprawdzenie w swoich liniach lotniczych, czy ich lot nadal działa.

Wcześniej agencja kontroli ruchu lotniczego Skyguide poinformowała, że ​​zamknęła szwajcarską przestrzeń powietrzną, aby zapewnić bezpieczeństwo po awarii technicznej.

Według danych FlightRadar24 w środę lotnisko w Zurychu zaplanowało 330 lotów, a Genewa 211.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Michaela Shieldsa. Dodatkowe raporty Jimmy’ego Freeda i Tima Hevera. Montaż przez Kirsten Donovan i Christophera Cushinga

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Kryzys rosyjsko-ukraiński: jak duże są ich armie? | wiadomości ze świata