Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szwajcarski rozkaz, aby lotnie trzymały się na zewnątrz, zamykając przestrzeń powietrzną, gdy strażacy walczą z piekłem w dżungli

Szwajcarskie władze tymczasowo zamknęły przestrzeń powietrzną nad niewielką częścią południowo-zachodniej Szwajcarii, ponieważ szybowce rekreacyjne w okolicy zagrażały pracy zespołów ratunkowych walczących z trwającym pożarem.

GENEWA – Władze szwajcarskie tymczasowo zamknęły przestrzeń powietrzną nad niewielką częścią południowo-zachodniej Szwajcarii, ponieważ szybowce rekreacyjne zagroziły pracy zespołów ratunkowych walczących z trwającymi pożarami w okolicy.

Federalne Biuro Lotnictwa Cywilnego poinformowało w piątek, że zakaz w przestrzeni powietrznej do 8000 stóp (około 2400 metrów), nad zalesionym zboczem góry w pobliżu miasta Beech, będzie obowiązywał przez tydzień.

Na swojej stronie internetowej biuro poinformowało, że środek dotyczy cywilnych samolotów i dronów i ma na celu „ochronę bieżących działań zespołów reagowania na ziemi iw powietrzu”.

W e-mailu do Associated Press rzecznik biura Christian Schubert powiedział, że zamknięcie dotyczy około 40-50 kilometrów kwadratowych (około 15-20 mil kwadratowych) na obszarze popularnym wśród szybowców rekreacyjnych.

Schubert powiedział, że szefowie lokalnych załóg helikopterów i zespołów strażackich zażądali zamknięcia z powodu niebezpieczeństw, jakie szybowce stanowią dla tego, co już było ryzykowne. Nie zgłoszono żadnych wypadków ani urazów, a postępowanie miało „wyłącznie charakter prewencyjny”.

Dziesiątki strażaków, policji, żołnierzy i innych zespołów ratunkowych, wspieranych przez helikoptery, zostało wysłanych do walki z pożarami, które po raz pierwszy zostały zgłoszone w poniedziałek. To posunięcie skłoniło władze do tymczasowej ewakuacji czterech wiosek i przysiółków w okolicy.

Franz Meyer, przywódca społeczności w Peczu, powiedział, że pożar pozostaje „mały” – dotknął około 107 hektarów (około 265 akrów) – a sytuacja jest stabilna, chociaż silne wiatry utrzymują się.

READ  W tym roku Virgin Galactic już po raz szósty zabiera turystów w kosmos