Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sztuczna inteligencja wyobraża sobie, jak wyglądałyby najsłynniejsze zabytki Ameryki, gdyby zostały zaprojektowane przez różnych architektów

Sztuczna inteligencja wyobraża sobie, jak wyglądałyby najsłynniejsze zabytki Ameryki, gdyby zostały zaprojektowane przez różnych architektów

Autor: Rob Wu, korespondent techniczny Dailymail.Com

03:16 05 listopada 2023, aktualizacja 03:16 05 listopada 2023

  • DailyMail.com wykorzystał aplikację artystyczną Midjourney opartą na sztucznej inteligencji, aby stworzyć nowe punkty orientacyjne
  • Począwszy od modernistycznego geniusza Antoniego Gaudiego po Zahę Hadid, „królową krzywizn”.
  • Przeczytaj więcej: Jak według sztucznej inteligencji wygląda idealny chłopak w każdym stanie USA

Jak wyglądałyby najbardziej charakterystyczne zabytki Ameryki odmienione przez najbardziej znanych i kontrowersyjnych architektów wszechczasów?

Konto na Instagramie o nazwie Imagined Architecture wywołało zamieszanie dzięki „odmienionemu” Białemu Domowi zaprojektowanemu przez światowej sławy architektów.

DailyMail.com wykorzystał aplikację artystyczną Midjourney opartą na sztucznej inteligencji, aby stworzyć nowe wersje niektórych innych słynnych amerykańskich zabytków – uzyskując oszałamiające i surrealistyczne rezultaty.

Współpracując z architektami, od modernistycznego geniusza Antoniego Gaudiego po brytyjsko-irańską „Królową Krzywych” Zahę Hadid, Midgourney na nowo stworzyło wszystko, od budynku Chryslera po Statuę Wolności, w typowo surrealistycznym stylu.

Midjourney z siedzibą w San Francisco jest konkurentem Dall-E firmy OpenAI, który został teraz zintegrowany z popularnym chatbotem AI ChatGPT.

Podobnie jak ChatGPT, można go kontrolować za pomocą prostych podpowiedzi tekstowych i może tworzyć wszystko, od fotorealistycznych obrazów po tablice: jest kontrolowany za pomocą aplikacji do czatowania Discord i jest dostępny dla subskrybentów już od 10 dolarów miesięcznie.

Mount Rushmore został przeprojektowany przez Rema Koolhaasa

Przeprojektowanie Mount Rushmore przez Rema Koolhaasa (Midjourney/Rob Waugh)

Holenderski architekt Rem Koolhaas jest profesorem na Uniwersytecie Harvarda i w 2008 roku znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób magazynu Time.

Statua Wolności przeprojektowana przez Franka Gehry’ego

Statua Wolności przeprojektowana przez Franka Gehry’ego (Rob Waugh/Midjourney)

Magazyn Vanity Fair określił urodzonego w Kanadzie architekta Franka Gehry’ego jako „najważniejszego architekta naszych czasów”.

Biały Dom został przeprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta

Biały Dom przeprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta (Rob Waugh/Midjourney)

Słynny amerykański architekt Frank Lloyd Wright stworzył ponad 1000 budynków – a jego „preriowy styl” jest podstawą wielu rezydencji w USA

READ  Nowy interfejs użytkownika Xbox Home firmy Microsoft jest przerabiany po skargach dotyczących „zatłoczonych” środowisk

Gateway Arch, Saint Louis, zaprojektowany przez Tadao Ando

Gateway Arch, St. Louis według projektu Tadao Ando (Rob Wu/Midjourney)

Japoński architekt samouk Tadao Ando znany jest ze swoich projektów podkreślających nicość i pustą przestrzeń.

Most Golden Gate zaprojektowany przez Zazę Hadid

Most Golden Gate zaprojektowany przez Zazę Hadid (Rob Waugh/Midjourney)

Hadid, urodzona w Bagdadzie, powiedziała, że ​​podróże do starożytnych sumeryjskich miast w południowym Iraku wzbudziły w niej zainteresowanie architekturą.

Budynek Chryslera przeprojektowany przez Tadao Ando

Budynek Chryslera przeprojektowany przez Tadao Ando (Rob Wu/Midjourney)

Ando zdobył prestiżową nagrodę Pritzkera w 1995 roku, pomimo braku formalnego wykształcenia architektonicznego – zanim został architektem, pracował jako bokser i wojownik.

Most Golden Gate przeprojektowany przez Santiago Calatravę

Most Golden Gate przeprojektowany przez Santiago Calatravę (Midjourney Rob Waugh)

Hiszpański architekt Santiago Calatrava znany jest z projektowania budynków przypominających żywe organizmy – choć niewiele z nich jest tak niezwykłych jak ten most, który zdaje się prowadzić prosto do morza.

Kapitol został przeprojektowany w stylu Louisa Sullivana

Kapitol został przeprojektowany w stylu Louisa Sullivana (Midjourney Rob Waugh

Louis Sullivan, znany jako „ojciec drapaczy chmur”, wywarł ogromny wpływ na innego amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wrighta.

Biały Dom według projektu Zahy Hadid

Biały Dom zaprojektowany przez Zahę Hadid (Rob Waugh/Midjourney)

Brytyjsko-irańska architekt Zaha Hadid znana jest z wykorzystywania krzywizn, projektując słynne budynki, takie jak Muzeum MAXXI w Rzymie i Opera w Kantonie.