Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szpitale w Europie Środkowej zostały zrujnowane, nie mogąc leczyć wszystkich w potrzebie

WARSZAWA, Polska (AP) – Polska zarejestrowała w środę największą liczbę nowych infekcji wirusem koronowym. Indywidualna śmiertelność jest najwyższa na świecie. Rumuńscy lekarze pracują przez całą dobę, ale nie dostają łóżka na oddziale intensywnej terapii.

Podczas gdy Czechy i Słowacja – a także niektóre z najbardziej dotkniętych ostatnio obszarów na świecie – odnotowały pewną poprawę po ciasnych blokadach, infekcja koronawirusem powoduje ogromne cierpienie, ponieważ wskaźniki infekcji nadal rosną w całej Europie Środkowej.

W Polsce urzędnicy twierdzą, że ta „trzecia fala” epidemii jest napędzana przez wysoce zaraźliwy wariant wirusa, który po raz pierwszy został wykryty w Wielkiej Brytanii, który obecnie generuje większość nowych przypadków. Wydawanie szczepionek w tym kraju przebiega bardzo powoli, aby zapobiec tym potężnym falom chorób i śmierci.

Z populacją 38 milionów, Polska ogłosiła w środę 575 nowych zgonów i prawie 30 000 nowych epidemii – przekraczając rekord nowych przypadków ustanowiony w listopadzie.

Polski premier Matteo Moraveki ostrzegł, że najgorsze dopiero nadejdzie, mówiąc, że będą obowiązywały surowe ograniczenia w kraju przez dwa tygodnie przed Wielkanocą i po niej. Jest już w ogólnokrajowym zamknięciu, zamykając najważniejsze sklepy i wysyłając wszystkie dzieci w wieku szkolnym do nauki na odległość.

Polski system opieki zdrowotnej znajduje się obecnie pod większą niż kiedykolwiek presją epidemii. W tym tygodniu polskie media coraz częściej informują w szpitalach, że zmuszane są do stawiania dodatkowych łóżek na korytarzach. Oddziały położnicze zostały nagle zamienione na oddziały COVID-19, co zmusiło je do zmiany planów dotyczących miejsca urodzenia kobiet. Co najmniej jeden dyrektor szpitala zakazał pracownikom wyjazdu na wakacje.

Karetki w Polsce muszą godzinami czekać przed szpitalami, aby rozładować swoich pacjentów lub zabrać pacjentów do odległych placówek.

Moravsky powiedział, że młodzi ludzie – zarówno poniżej 50, jak i poniżej 40 lat – stanowią większy odsetek osób przyjętych do szpitala niż kiedykolwiek wcześniej. Wśród nich jest prezydent Warszawy Rafael Traskovsky, obecnie 49-letni, który z sukcesem rzucił wyzwanie prezydentowi Andrzejowi Duta w ubiegłorocznych wyborach.

READ  Ćwiczenia międzynarodowe ACSC > Dowództwo Edukacji i Szkolenia Lotniczego > Kieruje się do Polski w celu wyświetlenia artykułu

Na Węgrzech wzrost liczby zakażeń spowodował w ostatnich dniach najwyższy wskaźnik śmiertelności dla 1 miliona osób na świecie, a dzienna rekordowa liczba pacjentów z COVID-19 leczonych w szpitalach wywarła poważną presję na system opieki zdrowotnej w tym kraju.

Chociaż Węgry są jednym z krajów o najwyższych wskaźnikach szczepień w UE, dzięki poleganiu na szczepionkach chińskich i rosyjskich oprócz tych zatwierdzonych przez UE.

Węgry zaoferowały pomoc studentom medycyny ze względu na brak wykwalifikowanego personelu medycznego do leczenia prawie 12 000 pacjentów z COVID-19 obecnie przyjętych do szpitala. Niektóre węgierskie szpitale szukały ochotników do pomocy pielęgniarkom i lekarzom na oddziałach COVID-19, oferując szkolenia dla osób bez wykształcenia medycznego.

„Większość oddziałów szpitalnych stało się oddziałami COVID, oddziały intensywnej terapii są przepełnione, sale operacyjne są zamknięte, a ich wentylatory walczą o życie przez pacjentów z COVID.

W Rumunii duża liczba pacjentów została przyjęta na oddziały intensywnej terapii w kolejne dni tego tygodnia.

„To największy stres, jaki kiedykolwiek czuliśmy” – powiedziała Roxana Badulia, 28-letnia lekarka OIOM Bloesty Emergency Hospital i Bucharest University Emergency Hospital.

„Pomimo szczepienia jest więcej pacjentów niż w drugiej fali i nie ma łóżek na OIT. To smutne – często musimy wybierać w zależności od ciężkości lub wieku pacjentów” – powiedział Associated Press.

Patulia powiedziała, że ​​on i jego koledzy pracowali na 24-godzinne zmiany podczas powstania, wyrywając sen między nocnymi kryzysami.

W międzyczasie infekcje nasiliły się w ostatnich tygodniach w kilku krajach bałkańskich, które zareagowały zaostrzeniem ograniczeń blokujących. Urzędnicy służby zdrowia ostrzegają, że systemy te są zbyt uciążliwe, a personel medyczny jest wyczerpany po roku intensywnego stresu, a pacjenci nie otrzymują optymalnej opieki.

Dr Dodzana Adjik Vukisevic, która prowadzi nowo wybudowany ośrodek wirusa koronawirusowego poza Belgradem, powiedział: „Ciśnienie w naszym szpitalu jest ogromne. „Nie da się tego opisać słowami. Podejmujemy poważne wysiłki”.

READ  Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości

____

Powiązani autorzy prasowi Justin Spike, Budapeszt, Węgry; Stephen McGrath w Sicorze w Rumunii; Karel Janicek w Pradze; A Joanna Kek z Belgradu w Serbii miała swój udział w raporcie.