Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szpitale w Delhi wydają ostrzeżenia SOS dotyczące dostaw tlenu, gdy kryzys COVID narasta w Indiach | Korona wirus

Szpitale w Delhi Alerty SOS opublikowano w piątek rano, ostrzegając, że pozostało tylko kilka godzin dopływu tlenu, ponieważ kolejny bezprecedensowy wzrost przypadków Covid-19 przytłoczył systemy opieki zdrowotnej w głównych miastach Indii.

Personel szpitala wysyłał wiadomości alarmowe w mediach społecznościowych przez cały czwartek i piątek, mówiąc, że nie jest w stanie spełnić prośby i prosząc o pomoc rząd.

Szpital Ganga Ram w Delhi, który leczy ponad 500 pacjentów Covid, powiedział, że 25 osób zmarło na jego oddziałach w ciągu ostatnich 24 godzin i ostrzegł o zbliżającym się kryzysie.

Tlen wystarczy na dwie godziny. Wentylatory i Bipap [breathing support machine] Nie działa skutecznie. Korzystanie z wentylacji ręcznej na oddziałach intensywnej terapii i oddziałach ratunkowych. Potencjalnie poważny kryzys. Szpital podał w oświadczeniu w piątek rano, że życie 60 innych pacjentów z grupy ryzyka wymaga pilnej interwencji. Tankowce dotarły do ​​szpitala dwie godziny później.

Max Healthcare opublikował również wiadomość SOS na Twitterze, ostrzegając, że w dwóch swoich szpitalach ma zapas tlenu na mniej niż godzinę, podczas gdy w czwartek wieczorem, Fortis Healthcare podało, że w szpitalu w Haryana zostało „tylko 45 minut tlenu”. Fortis wezwał władze, aby pozwoliły tankowcowi z tlenem z Bhiwadi, na południe od stolicy, dotrzeć do jej szpitala.

W związku z infekcjami szpitalnymi, które doprowadzają szpitale do punktu krytycznego, niektóre regiony zostały oskarżone o uniemożliwienie nośnikom tlenu dotarcia do sąsiednich krajów.

Wicepremier Delhi Manish Sisodia napisał w czwartek do ministra zdrowia, aby ostrzec go, że w sześciu pełnoprawnych prywatnych szpitalach kończą się zapasy. Oskarżył policję i wyższych urzędników w Uttar Pradesh i Haryana o blokowanie tankowców i opóźnianie dostaw.

Huty produkujące tlen zwiększają produkcję, aby sprostać popytowi. W czwartek wieczorem pociąg o nazwie „Oxygen Express” wyruszył w dziewiczy rejs ze stalowni w Andhra Pradesh, przewożąc siedem tankowców, z których każdy przewoził 15 ton ciekłego tlenu medycznego.

READ  Republikańskie „ataki” na korporacje w związku z ustawami o prawach do głosowania. Hipokryzja | Republikanie

Wirus rozprzestrzenił się w Indiach z bezprecedensową szybkością, gdzie eksperci ds. Zdrowia obwinili za przyzwolenie, porażkę polityczną i najbardziej zaraźliwy wariant. W piątek rano Indie zgłosiły kolejną rekordową liczbę 332 348 przypadków zachorowań dziennie w ciągu ostatnich 24 godzin. Indie odnotowały największą liczbę infekcji w ciągu jednego dnia W każdym kraju od początku epidemii.

W piątek rano ogłoszono prawie 2250 nowych zgonów.

Mężczyzna przechodzi obok płonących krematoriów ludzi zmarłych na Covid. Zdjęcie: Danish Siddiqui / Reuters

Kryzys zepchnął kruchy system opieki zdrowotnej Indii na skraj przepaści. W zachodnim stanie Maharasztra, jednym z najbardziej dotkniętych epidemią obszarów, 13 pacjentów zmarło na COVID-19 po pożarze szpitala na przedmieściach Bombaju we wczesnych godzinach porannych w piątek rano. Wcześniej w tym tygodniu 22 pacjentów Covid zmarło w innym szpitalu w tym samym stanie, gdy dopływ tlenu do respiratorów został przerwany z powodu przecieku.

W telewizji i mediach społecznościowych z całego kraju pokazywano chaotyczne sceny przed zatłoczonymi szpitalami, krewni domagający się leczenia dla bliskich oraz pacjentów leżących po chodnikach bez łóżek.

Członek Rady Legislacyjnej Delhi wydał w czwartek emocjonalny apel ze swojego łóżka szpitalnego. Saurabh Bhradwaj z Partii Generalnej Adama przemówił głośno przez swoją maskę tlenową, wzywając rząd do pomocy: „W szpitalu, do którego mnie przyjęto, pozostały tylko trzy godziny tlenu. Po zdjęciu maski czuję się tak, jakby ktoś nie mógł pływać wepchnięty do basenu i dyszy, by złapać oddech – powiedział Bharadwaj.

Mamy dawać życie. Sunil Kumar Sagar, dyrektor generalny szpitala Shanti Mukand, powiedział lokalnym mediom, że jeśli nie będziemy mogli nawet podać tlenu, nasi pacjenci umrą.

READ  Zwolnienie zatrzymanych we Włoszech w wypadku kolejką linową | Włochy

Centrum Covid wyposażone w 500 łóżek tlenowych ma zostać otwarte w stolicy, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Rząd planuje udostępnić szczepionki wszystkim dorosłym w wieku powyżej 18 lat od 1 maja, ale w wielu stanach brakuje, a Instytut Serum w Indiach, który produkuje szczepionkę AstraZeneca, ostrzegł, że nie będzie w stanie sprostać cel w produkcji. 100 milionów miesięcznych dawek do końca maja.