Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szpitale w Delhi wydają ostrzeżenia SOS dotyczące dostaw tlenu, gdy kryzys COVID narasta w Indiach | Korona wirus

Szpitale w Delhi Alerty SOS opublikowano w piątek rano, ostrzegając, że pozostało tylko kilka godzin dopływu tlenu, ponieważ kolejny bezprecedensowy wzrost przypadków Covid-19 przytłoczył systemy opieki zdrowotnej w głównych miastach Indii.

Personel szpitala wysyłał wiadomości alarmowe w mediach społecznościowych przez cały czwartek i piątek, mówiąc, że nie jest w stanie spełnić prośby i prosząc o pomoc rząd.

Szpital Ganga Ram w Delhi, który leczy ponad 500 pacjentów Covid, powiedział, że 25 osób zmarło na jego oddziałach w ciągu ostatnich 24 godzin i ostrzegł o zbliżającym się kryzysie.

Tlen wystarczy na dwie godziny. Wentylatory i Bipap [breathing support machine] Nie działa skutecznie. Korzystanie z wentylacji ręcznej na oddziałach intensywnej terapii i oddziałach ratunkowych. Potencjalnie poważny kryzys. Szpital podał w oświadczeniu w piątek rano, że życie 60 innych pacjentów z grupy ryzyka wymaga pilnej interwencji. Tankowce dotarły do ​​szpitala dwie godziny później.

Max Healthcare opublikował również wiadomość SOS na Twitterze, ostrzegając, że w dwóch swoich szpitalach ma zapas tlenu na mniej niż godzinę, podczas gdy w czwartek wieczorem, Fortis Healthcare podało, że w szpitalu w Haryana zostało „tylko 45 minut tlenu”. Fortis wezwał władze, aby pozwoliły tankowcowi z tlenem z Bhiwadi, na południe od stolicy, dotrzeć do jej szpitala.

W związku z infekcjami szpitalnymi, które doprowadzają szpitale do punktu krytycznego, niektóre regiony zostały oskarżone o uniemożliwienie nośnikom tlenu dotarcia do sąsiednich krajów.

Wicepremier Delhi Manish Sisodia napisał w czwartek do ministra zdrowia, aby ostrzec go, że w sześciu pełnoprawnych prywatnych szpitalach kończą się zapasy. Oskarżył policję i wyższych urzędników w Uttar Pradesh i Haryana o blokowanie tankowców i opóźnianie dostaw.

Huty produkujące tlen zwiększają produkcję, aby sprostać popytowi. W czwartek wieczorem pociąg o nazwie „Oxygen Express” wyruszył w dziewiczy rejs ze stalowni w Andhra Pradesh, przewożąc siedem tankowców, z których każdy przewoził 15 ton ciekłego tlenu medycznego.

Wirus rozprzestrzenił się w Indiach z bezprecedensową szybkością, gdzie eksperci ds. Zdrowia obwinili za przyzwolenie, porażkę polityczną i najbardziej zaraźliwy wariant. W piątek rano Indie zgłosiły kolejną rekordową liczbę 332 348 przypadków zachorowań dziennie w ciągu ostatnich 24 godzin. Indie odnotowały największą liczbę infekcji w ciągu jednego dnia W każdym kraju od początku epidemii.

W piątek rano ogłoszono prawie 2250 nowych zgonów.

Mężczyzna przechodzi obok płonących krematoriów ludzi zmarłych na Covid. Zdjęcie: Danish Siddiqui / Reuters

Kryzys zepchnął kruchy system opieki zdrowotnej Indii na skraj przepaści. W zachodnim stanie Maharasztra, jednym z najbardziej dotkniętych epidemią obszarów, 13 pacjentów zmarło na COVID-19 po pożarze szpitala na przedmieściach Bombaju we wczesnych godzinach porannych w piątek rano. Wcześniej w tym tygodniu 22 pacjentów Covid zmarło w innym szpitalu w tym samym stanie, gdy dopływ tlenu do respiratorów został przerwany z powodu przecieku.

W telewizji i mediach społecznościowych z całego kraju pokazywano chaotyczne sceny przed zatłoczonymi szpitalami, krewni domagający się leczenia dla bliskich oraz pacjentów leżących po chodnikach bez łóżek.

Członek Rady Legislacyjnej Delhi wydał w czwartek emocjonalny apel ze swojego łóżka szpitalnego. Saurabh Bhradwaj z Partii Generalnej Adama przemówił głośno przez swoją maskę tlenową, wzywając rząd do pomocy: „W szpitalu, do którego mnie przyjęto, pozostały tylko trzy godziny tlenu. Po zdjęciu maski czuję się tak, jakby ktoś nie mógł pływać wepchnięty do basenu i dyszy, by złapać oddech – powiedział Bharadwaj.

Mamy dawać życie. Sunil Kumar Sagar, dyrektor generalny szpitala Shanti Mukand, powiedział lokalnym mediom, że jeśli nie będziemy mogli nawet podać tlenu, nasi pacjenci umrą.

Centrum Covid wyposażone w 500 łóżek tlenowych ma zostać otwarte w stolicy, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Rząd planuje udostępnić szczepionki wszystkim dorosłym w wieku powyżej 18 lat od 1 maja, ale w wielu stanach brakuje, a Instytut Serum w Indiach, który produkuje szczepionkę AstraZeneca, ostrzegł, że nie będzie w stanie sprostać cel w produkcji. 100 milionów miesięcznych dawek do końca maja.

READ  Miliarder Peter Thiel odmawia zatwierdzenia rozległej rezydencji w Nowej Zelandii | Piotr Thiel