science

Szpital Rochelle: Miejsca parkingowe na terenie dawnego szpitala zostaną zmniejszone, aby zrobić miejsce na dostosowania

Ograniczono liczbę miejsc parkingowych do zabudowy na terenie dawnego szpitala Rochelle, by zrobić miejsce na ogródki działkowe.

Na początku miesiąca członkowie Rady Miejskiej Glasgow zgodzili się na przekształcenie obiektu, który został zamknięty w 1998 roku, i pozwolił na wybudowanie ponad 400 domów.

Warunkiem realizacji polityki zrównoważonego transportu był wymóg zmniejszenia liczby miejsc parkingowych ze 160% do 125%.

We wtorek rano członkowie rady ustalili nowy termin oczyszczania przestrzeni z powierzchnią użytkową, w tym placem zabaw dla dzieci, terenem zielonym i miejscem do uprawy żywności.

Przeczytaj więcej: Mieszane powitanie w zatwierdzeniu planowania szpitala Glasgow Rochelle

Sarah Shaw, szefowa ds. planowania w Radzie Miasta Glasgow, powiedziała: „To tak naprawdę tylko aktualizacja przerobionego Statusu 33, który uwzględnia parkingi i ponownie wykorzystuje tę przestrzeń na wydzieloną strefę dla dzieci i działkę społeczną”.

Posłowie poprosili o zapewnienie, że zgadzając się na ten warunek, będzie wystarczająco dużo miejsca na całą przestrzeń do odpoczynku.

Członek Rady Ken Andrew powiedział: „Rozumiem, że redukując miejsce parkingowe, stworzymy miejsce na formalny rozwój na terenie.

“Szukamy tylko jakiejś ulgi, która się wydarzy i nie będzie to tylko przypadek, który spróbujemy lub przyjrzymy się. Chcemy wiedzieć, że to się stanie.”

Zarząd zgodził się, że może poprosić o przydzielenie pewnego obszaru pod uprawę żywności na tym terenie.

Pani Shaw dodała: „Nie jestem pewna co do tego, jaki rozmiar jest równoważny i czy jest na to miejsce. „Myślę, że byłoby to możliwe i możemy o tym pamiętać”.

READ  Ogniste wnętrze Ziemi „połyka” więcej węgla niż wcześniej sądzono