Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szokująca symulacja pokazuje, co stałoby się z Ziemią, gdyby uderzyła w nią asteroida

Szokująca symulacja pokazuje, co stałoby się z Ziemią, gdyby uderzyła w nią asteroida

AN Zderzenie asteroidy z Ziemią może mieć katastrofalne skutki Dla planety Ziemia i jej mieszkańców. Jeśli uderzenie będzie wystarczająco duże i silne, gigantyczna płyta skalna zderzająca się z powierzchnią Ziemi może zniszczyć ogromne obszary. Co naraża miasta, kraje, a nawet całą rasę ludzką na ryzyko całkowitego zniszczenia.

Ale na szczęście, Wypadki meteorytowe są nieliczne. Chociaż planeta jest codziennie narażona na działanie tysięcy cząstek pyłu i małych skał, które przedostają się do atmosfery, istnieją… Niewiele konkretnych zagrożeń.

Ostatni znaczący incydent miał miejsce w 2013 roku, Kiedy asteroida wielkości małego budynku weszła w atmosferę nad miastem CzelabińskZanim rozpadnie się na wysokości około 20 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Kilka mniejszych meteorytów uderzyło w powierzchnię, chociaż nie spowodowały żadnych poważnych uszkodzeń.

Symulacja pokazuje, co by się stało, gdyby gigantyczna asteroida zderzyła się z Ziemią

Symulacja wideo opublikowana przez „Rinón Curioso” – konto na Twitterze, które „koncentruje się na tematach interesujących z dziedzin nauki i technologii” – pokazała, co by się stało, gdyby asteroida dotarła do powierzchni Ziemi.

Film, który daje Widok z perspektywy pierwszej osoby z samolotu, przedstawiający gigantyczny kawałek skały uderzający w ziemię, co ma katastrofalne skutki na oczach widza. Klip jest naprawdę przerażający i pokazuje, jak duża i głęboka była gigantyczna eksplozja Powstała kula ognia sieje spustoszenie na ziemi i strąca samolot z nieba.

sprawia Przerażające oglądanie Użytkownicy Twittera wyrazili swoje obawy w komentarzach pod filmem.

READ  Na sprzedaż farma w South Hams z miejscem dla kilkunastu osób - i własnym naturalnym basenem