Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szkocka stocznia zdobywa europejskie kontrakty na fregaty

Szkocka stocznia otrzymała duże kontrakty na dostawę okrętów wojennych do Europy.

Babcock International, który rozpoczął również budowę pierwszych fregat Royal Navy w Rosyth w ramach brytyjskiego programu Typ 31, wspiera budowę trzech statków sprzedawanych w polskich stoczniach jako fregaty Arrowhead 140.

David Lockwood, dyrektor generalny Babcock, powiedział: „Napędzana innowacjami i poparta dziedzictwem, fregata Arrowhead 140 charakteryzuje się brytyjskim kunsztem i inżynierią u podstaw.

„Ale przede wszystkim czekamy na współpracę z Polską, która rozwija się i zwiększa swój potencjał stoczniowy, tworząc realne korzyści społeczne i gospodarcze dla kraju.

Babcock będzie dzielić się technologią, wiedzą inżynierską i wiedzą branżową z PGZ SA, PGZ SW i Remontowa Shipbuilding.

„Oprócz dostarczenia pierwszej klasy fregaty, która znacząco przyczyni się do suwerennej obrony Polski, jest to wyraźne zobowiązanie do długotrwałych stosunków przemysłowych między Wielką Brytanią a Polską”.


ALDI po raz pierwszy znalazło się w pierwszej czwórce w branży spożywczej w Wielkiej Brytanii, podkreślając dążenie konsumentów do bardziej konkurencyjnych cen w miarę pogłębiania się kryzysu kosztów utrzymania.

The Herald of Scotland: Długoterminowy uścisk sektora supermarketów został przełamany przez tradycyjnych gigantów przemysłu Tesco, J Sainsbury, Asda i Morrisons, co doprowadziło Kantar do ogłoszenia, że ​​„Wielka Czwórka” już nie istnieje.Przełamuje długoterminowy ucisk w sektorze supermarketów przez tradycyjnych gigantów branżowych Tesco, J Sainsbury, Asda i Morrisons, co prowadzi Kantara do stwierdzenia, że ​​„Wielkiej Czwórki już nie ma”.

Niemiecka firma dyskontowa zwiększyła swój udział w brytyjskim rynku spożywczym do 9,3 procent w ciągu 12 tygodni do 4 września, co pozwoliło jej zastąpić WM Morrisona jako czwarty co do wielkości supermarket w kraju.


Dyrektor generalny ogarniętej walką firmy medycznej Omega Diagnostics pochwalił swojego poprzednika Colina Kinga za jego „uczciwe” zarządzanie w burzliwym roku, który wymusił zmianę kierownictwa w firmie.

The Herald of Scotland: Umowa ostatecznie wygasła pod koniec 2021 roku, powodując spadek kursu akcji Omegi i torując drogę do odejścia Kinga.Umowa ostatecznie wygasła pod koniec 2021 roku, obniżając cenę akcji Omegi i torując drogę do odejścia Kinga.

Komentarze Jaga Grewala pojawiły się, gdy Omega potwierdziła, że ​​trwają dyskusje na temat zwrotu zaliczki w wysokości 2,5 miliona funtów do Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC) w ramach brzemiennej w skutki umowy na dostarczenie rządowi Wielkiej Brytanii zestawów do testów Covid.

READ  Prawie 11 milionów dodatkowych gospodarstw domowych w 2020 roku i rekordowy rok sprzedaży dla Albertsonów


Szeroko zakrojone badanie wykazało, że gospodarka sektora prywatnego Szkocji skurczyła się w sierpniu po raz pierwszy od 18 miesięcy.

The Herald of Scotland: Według raportu PMI (Purchasing Managers' Index) opracowanego przez Royal Bank, nowe przepływy pracy spadły drugi miesiąc z rzędu, a tempo spadku przyspieszyło.Według raportu PMI (Purchasing Managers’ Index) z Royal Bank, nowe przepływy pracy spadły drugi miesiąc z rzędu, przy czym tempo spadku przyspieszyło.

Wskaźnik aktywności biznesowej Royal Bank of Scotland dla Szkocji, który mierzy produkcję przemysłową i usługową, spadł z 50,2 w lipcu do 47,8 w sierpniu na podstawie wyrównanej sezonowo i spadł poniżej poziomu 50 bez zmian po raz pierwszy od lutego ubiegłego roku .


Zarejestruj się za darmo: teraz możesz otrzymywać podsumowanie wysyłane bezpośrednio do skrzynki e-mail dwa razy dziennie, a siedmiodniowy tydzień rozmowy kwalifikacyjnej w niedzielę 👇

Herold Szkocji: