Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szkocja zamierza zapewnić 4 miliardy funtów części światowego przemysłu poprzez strategię kosmiczną, która zdaniem MSP Kate Forbes mogłaby utrzymać do 20 000 nowych miejsc pracy.

Posłanka Kate Forbes.

Opublikowano nową strategię zabezpieczenia 4 miliardów funtów udziału w światowym rynku kosmicznym Szkocji, podkreślając przełomowy wkład, jaki wnoszą Highlands.

Szkocka strategia kosmiczna przedstawia plany rozwoju sieci miejsc wystrzeliwania satelitów, poszukiwania ekologicznych technologii i wykorzystania istniejących mocnych stron w zakresie analiz i badań.

Jest to współpraca między rządem szkockim, agencjami korporacyjnymi, grupą branżową Space Scotland i Academic Forum of Space Scotland.

We wspólnym wprowadzeniu do strategii Highland MSP, minister finansów Kate Forbes i sekretarz ds. biznesu Evan Mackey powiedzieli: „Sektor kosmiczny w Szkocji osiągnął kluczowy moment w swoim rozwoju, a rząd szkocki z przyjemnością współpracuje z przemysłem i środowiskiem akademickim w celu opracowania tej wspólnej strategii .

“Sektor kosmiczny był jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Szkocji. W ciągu kilku krótkich lat nasz naród rozwinął zdolności światowej klasy. Światowej klasy producent małych satelitów, z grupą firm w Glasgow produkujących więcej małe satelity niż jakiekolwiek inne miasto w Europie, światowej klasy pod względem analizy i wykorzystania danych, Edynburg jest gospodarzem największego w Europie centrum informatycznego i siedziby ponad 170 firm zajmujących się analizą danych.

„A w regionie Highlands and Islands robimy znaczne postępy w kierunku osiągnięcia ostatniej części ogólnego kosmicznego łańcucha wartości – zdolności do startu – z pionowymi stanowiskami startowymi na zaawansowanym etapie rozwoju, współpracując w tandemie ze szkockimi producentami pojazdów startowych. premiery mają się odbyć w najbliższej przyszłości.

„Wszystko to prowadzi do ambicji, aby do 2030 r. osiągnąć 4 miliardy funtów udziału w globalnym rynku kosmicznym i 20 000 miejsc pracy w sektorze. Przestrzeń kosmiczna jest również priorytetem dla naszych agencji korporacyjnych, Fundacji Szkockiej oraz Fundacji Highlands and Islands, która zapewniać wsparcie firmom w całym łańcuchu dostaw”.

Powiązana historia – Raport mówi, że Szkocja może prowadzić kosmiczny sukces Wielkiej Brytanii


Czy chcesz odpowiedzieć na ten artykuł? Jeśli tak, dotknij Tutaj Prześlij swoje pomysły, a mogą zostać opublikowane w formie drukowanej.

READ  Innowacje są kluczem do przewagi Ameryki w kosmosie