Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szkoccy kibice przekazują darowizny na polską organizację charytatywną, aby pomóc ukraińskim dzieciom-uchodźcom

Organizacja charytatywna prowadzona przez szkockich kibiców przekazała wczoraj 25 000 zł (5 250 euro) polskiej organizacji charytatywnej, która prowadzi świetlicę dla około 100 dzieci uchodźców z Ukrainy.

Armia Tartan, znana jako zwolennicy szkockiej drużyny narodowej, była w Krakowie, aby wesprzeć swoją drużynę w ważnym meczu Ligi Narodów UEFA z Ukrainą, która rozgrywa swoje „domowe” mecze w Polsce z powodu toczącej się w ich kraju wojny.

Organizacja charytatywna Tartan Army Children’s Charity (TACC), która pomaga pokrzywdzonym dzieciom w Szkocji i całym kraju, zbiera pieniądze, organizując imprezy i organizując loterie na koszulki, kilty i odznaki, jednocześnie wspierając swoją drużynę w ich podróżach. Loterie.

którzy otrzymali ich pomoc w Polsce Fundacja Inicjatyw Nowej Edukacji (FINE), powstała w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę w marcu br. Prowadzi ośrodek w Krakowie, który zapewnia bezpłatną opiekę dzienną dla ukraińskich dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

Fundacja prowadzi punkt spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz przygotowuje materiały do ​​nauki języka polskiego jako obcego. Jest to jeden z kilku oddolnych przedsięwzięć, które pojawiły się w Polsce, głównym miejscu docelowym dla osób uciekających z Ukrainy.

Od czasu rosyjskiej inwazji do Polski przedostały się miliony uchodźców, z czego około 40% to dzieci, a szacuje się, że ponad milion pozostaje w kraju.

Polska gospodarzem turnieju piłki nożnej dla ewakuowanych sierot ukraińskich

„Szkoccy kibice są głęboko zasmuceni trudnościami, z jakimi borykają się ukraińskie dzieci i rodziny i cieszymy się, że możemy w niewielkim stopniu wesprzeć tych, którzy tak bardzo ucierpieli” – powiedział Derek Clarke, prezes TACC, chwaląc FINE za jej „ znakomita praca”. We wspieraniu ukraińskich dzieci i rodzin”.

Przedstawiciele organizacji charytatywnej w kiltach spotkali się z nauczycielami i dziećmi w przedszkolu i zagrali na swoich dudach „Szkocja Chrobrego” i ukraiński hymn narodowy. Kilku młodych próbowało grać na instrumencie.

READ  Prezydent Duda powiedział, że Polska jest gotowa działać jako gwarancja bezpieczeństwa rozdartej wojną Ukrainy

Katarzyna Ogińska z FINE, która przyjęła darowiznę, powiedziała: „Jesteśmy bardzo wdzięczni za te pieniądze, których najbardziej potrzebują ukraińscy nauczyciele. opieka.”

Kapitan Polski Lewandowski w barwach Ukrainy na Mistrzostwach Świata

Oddzielna organizacja charytatywna Tartan Army Sunshine Appeal, która przekazuje darowizny na rzecz organizacji charytatywnych dla dzieci w krajach odwiedzanych przez drużynę narodową, przekazała 4000 funtów (21 340 złotych) i przybory szkolne na rzecz ukraińskiej organizacji charytatywnej dla dzieci Pepiko w Tarnopolu. Prezentacja w Krakowie.

Fani przekazujący darowizny w ramach apelu przekazali od wybuchu wojny ponad 9 000 funtów (47 950 złotych) do Centrum Rehabilitacji Dzherelo, a jego sekretarz Clark Gillies powiedział, że darowizna jest 92. darowizną w Krakowie.

Szkoccy kibice wrócili do domu zachwyceni wczorajszym meczem na krakowskim Stadionie, gdy zapewnili sobie remis, którego potrzebowali, aby przebić się do swojej grupy Ligi Narodów i zapewnić sobie awans. Zwycięstwo Ukrainy, która w zeszłym tygodniu przegrała ze Szkocją 3:0 w Glasgow, wyprzedziłoby Szkocję i zajęłoby pierwsze miejsce.

Główny obraz: Tartan Army Children’s Charity