Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szkoccy eksperci z branży kosmicznej zaapelowali o organizację wydarzenia networkingowego w całej Wielkiej Brytanii

Eksperci kosmiczni ze Szkocji biorą udział w wydarzeniu mającym na celu przyspieszenie jednego z najszybciej rozwijających się sektorów w Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie networkingowe – które odbędzie się 24 czerwca – ma na celu wzmocnienie powiązań między firmami z łańcucha wartości w kosmosie a osobami zainteresowanymi możliwościami sektorowymi w Irlandii Północnej, a także ułatwienie nowej współpracy dla tych firm w całej Wielkiej Brytanii.

Partnerami dostaw na to wydarzenie są Brytyjska Agencja Kosmiczna i firma AstroAgency zajmująca się strategicznym marketingiem kosmicznym z siedzibą w Edynburgu.

Organizatorem wydarzenia jest Sieć Badań Kosmicznych i Technologii Innowacji (znana jako „SPRINT”), a gospodarzem wydarzenia jest Grupa Badawcza ds. Elektroniki, Komunikacji i Technologii Informacyjnych (ECIT) z Queen’s University w Belfaście.

SPRINT zapewnia bezprecedensowy dostęp do wiedzy i obiektów na najlepszych brytyjskich uniwersytetach lotniczych, aby pomóc firmom przyspieszyć rozwój ich produktów i usług poprzez komercjalizację danych i technologii kosmicznych.

Przemysł kosmiczny w Wielkiej Brytanii dąży do znacznego wzrostu w ciągu następnej dekady, wraz z opublikowaniem w zeszłym roku Narodowej Strategii Kosmicznej, która postawiła sobie za cel podniesienie poziomu gospodarki kosmicznej kraju poprzez wspieranie działalności regionalnej w Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie SPRINT Space Update i Speed ​​​​Networking jest bezpłatne i zostało utworzone, aby zapewnić uczestnikom odejście z wiedzą o najnowszych aktualizacjach rynkowych i szerokim zrozumieniem niedawno uruchomionych lub nadchodzących inicjatyw, w tym wsparcia finansowego, od wielu mówców w godzinach porannych i po południu.

Po obiedzie po zwiedzaniu obiektów na miejscu nastąpi szybka sesja komunikacyjna, zorganizowana przez firmę AstroAgency zajmującą się strategicznym doradztwem w kosmosie, pozwalającą uczestnikom zmaksymalizować czas w wydarzeniu dzięki szybkim wstępom, zapewniającym możliwości współpracy na żywo i tworzeniu nowych wprowadzono komunikację.

Szef krajowego programu SPRINT, dr Ryan Ershad, powiedział: „Cieszymy się, że możemy poprowadzić to wydarzenie i dostarczyć firmom w Irlandii Północnej aktualne informacje na temat postępów w sektorze, a także umożliwić nawiązanie nowych partnerstw biznesowych z firmami z pozostałej części Wielkiej Brytanii w celu wspierania rozwoju sektora.

READ  Fossil ujawnia gigantyczne krocionogi, o ile samochody wędrują po północnej Anglii | skamieniałości

„Ponieważ Wielka Brytania szybko realizuje swoje ambicje, aby stać się wiodącym krajem w kosmosie, firmy w całym kraju odgrywają znaczącą rolę w agendzie zwiększania skali”.

Podczas gdy globalna gospodarka kosmiczna ma wzrosnąć z 270 miliardów funtów w 2019 r. do 490 miliardów funtów do 2030 r., niedawny raport Size and Health dotyczący brytyjskiego przemysłu kosmicznego za rok 2021 podkreślił, że brytyjskie organizacje związane z przestrzenią kosmiczną wygenerowały 16,5 miliarda funtów. . w 2019/20.

Pod względem zatrudnienia działalność kosmiczna zapewniła prawie 190 000 miejsc pracy w całym łańcuchu wartości, wzrosła o 6,7% w latach 2018-2019 i wykazała ekscytujący potencjał sektora obejmującego produkcję satelitów, rakiety nośne, rozwój portów kosmicznych, najnowocześniejsze badania naukowe i dane analiza z kosmosu w celu wsparcia Ochrona środowiska, gospodarki i społeczeństwa jako całości.

Przy spodziewanym dalszym rozwoju, ponieważ coraz więcej firm chce zdobywać udział w rynku dzięki możliwościom łańcucha dostaw i współpracy z uniwersytetami, brytyjski sektor lotniczy i kosmiczny stanowi dla firm doskonałą okazję do zabezpieczenia dodatkowych strumieni przychodów i nowych spostrzeżeń w celu zwiększenia konkurencyjności ich ofert biznesowych od „ poza tym punktem widzenia. świat” wyjątkowy.

Chris McGuire, szef ds. wzrostu krajowego w brytyjskiej agencji kosmicznej, powiedział: „To fantastyczna okazja do nawiązania cennych partnerstw w szybko rozwijającym się sektorze kosmicznym.

„Wzmacnianie powiązań w kosmicznym łańcuchu wartości jest istotną częścią naszej misji katalizowania inwestycji, a to wydarzenie będzie promować nowe i ekscytujące możliwości współpracy regionalnej w Irlandii Północnej, jednocześnie rozszerzając powiązania między firmami z Irlandii Północnej a tymi w pozostałej części Wielkiej Brytanii ”.

SPRINT Space Sector Update i Speed ​​​​Networking Event będą również oferować format „hybrydowy”, umożliwiając tym, którzy nie mogą dołączyć osobiście, zdalne logowanie i interakcję online z uczestnikami i prelegentami, takimi jak pakiet aplikacji satelitarnych i branża ADS Grupa.