Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szeroka gama wietnamskich produktów rolnych i spożywczych w Polsce | Biznes

Duży obszar dla wietnamskich produktów rolno-spożywczych w Polsce hinh anh 1Obraz poglądowy (źródło: VNA)

Hanoi (VNA) – Na polskim rynku jest dużo miejsca Wietnamskie produkty rolne I jedzenie, powiedzieli eksperci na niedawnej konferencji internetowej.

Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Wietnamską Agencję Promocji Handlu Ministerstwa Przemysłu i Handlu (VITrade), Biuro Spraw Handlowych Ambasady Wietnamu w Polsce oraz Krajową Izbę Gospodarczą. Ma na celu pomóc wietnamskim firmom w badaniu i dostępie do rynku środkowoeuropejskiego.

Uczestnicy podzielali pogląd, że farmy w Wietnamie produkują i jedzenie W ostatnich latach mocno się rozwinęła i potwierdziła swoją pozycję na rynku międzynarodowym, tłumacząc, że produkty te trafiły na półki 185 krajów i regionów, w tym Stanów Zjednoczonych, Japonii, Unii Europejskiej i Republiki Korei (RoK).

Nguyen Thanh Hai, konsultant w Biurze Spraw Handlowych, powiedział, że Polska ma duży popyt na produkty, które Wietnam ma silne strony, takie jak ryż, ryby ultra, bassa (panga), krewetki, produkty z mango, ananas, kawa i orzechy nerkowca.

Urzędnik powiedział, że wietnamskie odmiany ryżu ST24 i ST25 są konkurencyjne w stosunku do swoich konkurentów z Tajlandii pod względem ceny i jakości.

Wojciech Gerwell, ambasador RP w Wietnamie, powiedział o owocnych tradycyjnych stosunkach między Wietnamem a Wietnamem Polska Stworzy optymalne warunki do współpracy biznesowej.

Prezydent Wietnamu Vu Ba Fu zwrócił uwagę na pozytywny wpływ umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Wietnamem (EVFTA) O gospodarce Wietnamu, w szczególności o imporcie i eksporcie z Unii Europejskiej i Polski.

Powiedział, że Wietnam jest dziesiątym co do wielkości dostawcą towarów w Unii Europejskiej, wskazując, że wietnamskie ministerstwa i agencje przyspieszają pracę mediów, aby pomóc lokalnym firmom być na bieżąco z zobowiązaniami zawartymi w umowie i zapotrzebowaniu rynku.

Po konferencji blisko 30 wietnamskich firm przeprowadziło transakcje internetowe z ponad 40 polskimi firmami, dostarczając wietnamskie produkty rolne i spożywcze na eksport do Unii Europejskiej. /.

VNA

READ  OPI, Maybelline, Dior, CHANEL, ORLY, Butter London, COSMAY - Indian Defense News