Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szef Zdrowia: Trzecia fala Covid w Niemczech wymaga ścisłych środków Corona

Szef niemieckiej agencji kontroli chorób wezwał do podjęcia drastycznych działań w celu powstrzymania trzeciej fali zakażeń koronawirusem w tym kraju, ponieważ łóżka intensywnej terapii są wypełnione maksymalnie na niektórych obszarach.

Lothar Wheeler, dyrektor Instytutu Roberta Kocha (RKI), powiedział, że Niemcy muszą drastycznie zmniejszyć kontakt między sobą, aby powstrzymać trzecią falę, która, jak powiedział, będzie się pogarszać, dopóki pozostanie poza kontrolą.

„Zgodnie z obawami i oczekiwaniami”, Wheeler powiedział, że bardziej zaraźliwa mutacja B117, po raz pierwszy wykryta w Wielkiej Brytanii, była odpowiedzialna za 90% infekcji. Powiedział, że więcej pacjentów będzie wymagało intensywnej opieki w porównaniu z drugą falą, która osiągnęła szczyt w styczniu.

RKI odnotował w czwartek ponad 29 000 nowych przypadków. Wheeler powiedział, że większość osób dotkniętych chorobą należała do grupy wiekowej 15-49 lat i są one znacznie młodsze niż osoby z pierwszych dwóch fal, a coraz młodsze osoby przyjmowano na oddziały intensywnej terapii.

Powiedział, że coraz częściej pacjenci muszą być przenoszeni między regionami do szpitali o większej pojemności.

Rośnie liczba przypadków zachorowań w latach 90. Wskaźniki śmiertelności ustabilizowały się w ciągu ostatnich dwóch do trzech tygodni, ale nie spadły. Prawie 80 000 osób zmarło w Niemczech z powodu wirusa.

Pacjenci z Covid-19 zakwaterowani są na oddziałach intensywnej opieki medycznej na prawie 5000 łóżek, a oczekuje się, że do końca miesiąca liczba ta wzrośnie do 6000. Pacjenci z Covid stanowili również 80% hospitalizowanych pacjentów stosujących implanty serce-płuca Wheeler powiedział, żeby utrzymać ich przy życiu.

On i minister zdrowia Jens Spahn powiedzieli na wspólnej konferencji prasowej w Berlinie, że popierają propozycję Angeli Merkel, aby wprowadzić ciszę nocną, aby pomóc stłumić epidemię.

Niemcy, choć narzucone w innych krajach, jeszcze nie spotkały się z tak drastycznym środkiem. Zaproponowano ją w ramach kontrowersyjnej poprawki do federalnej ustawy o ochronie przed infekcjami, która została zatwierdzona przez rząd we wtorek i miała na celu Scentralizowanie kontroli nad środkami zaradczymi w przypadku epidemii.

READ  Dwóch aresztowanych po śmierci dziecka znalezionego zasztyletowanego na irlandzkiej plaży w 1984 roku | wiadomości ze świata

Prawo umożliwiłoby rządowi federalnemu wprowadzenie „hamulców awaryjnych” w całym kraju, gdy wskaźnik infekcji osiągnie 100 przypadków na 100 000 przez siedem dni lub dłużej. Przedstawiciele mają głosować nad poprawką w przyszłym tygodniu.

Współczynnik zarażenia w Niemczech wynosi obecnie ponad 160 lat, co oznacza, że ​​godzina policyjna byłaby bliska, gdyby nowelizacja została przyjęta. Jednak posłowie zapowiedzieli, że podważą tę sprawę, a wielu ekspertów określiło ją jako niekonstytucyjną.

Stan Program szczepień w końcu zaczyna się rozwijać Po powolnym starcie. Codziennie oddaje się od 500 000 do 700 000 strzałów, a 17,6% Niemców oddaje pierwszy strzał.

Obowiązkowe testy są również oferowane w szkołach od przyszłego tygodnia. Jednak Wheeler powiedział, że te dwa środki nie wystarczą, aby „przełamać trzecią falę”, nie tylko dlatego, że większość populacji nie została zaszczepiona. Powiedział, że ograniczanie kontaktu jest nadal najbardziej skutecznym środkiem.

Duże firmy, takie jak BASF i VW, rozpoczęły wewnętrzne programy szczepień dla swoich pracowników i oczekuje się, że więcej firm to zrobi od czerwca. Oczekuje się, że liczba przychodni lekarskich w kampanii szczepień wzrośnie do 50 000 w przyszłym tygodniu.

Span powiedział, że rząd jest pewien swojej obietnicy, że każdy dorosły będzie miał datę szczepienia do końca lata. Powiedział też, że jeśli uda się kontrolować trzecią falę, jest optymistą, że wakacje będą na porządku dziennym. „Nie wiem, czy wszyscy będą mogli podróżować na Seszele” – powiedział. „Ale wybrzeże Morza Północnego jest zdecydowanie w zasięgu”.

W czwartek ogłoszono, że 66-letnia Merkel otrzyma w piątek szczepionkę AstraZeneca. W Niemczech zastrzyk jest zalecany tylko dla osób powyżej 60 roku życia.