Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szef Xboksa nazywa StarCrafta „niezbędnym” i mówi, że „jest podekscytowany możliwością siedzenia z zespołami”

Szef Xboksa nazywa StarCrafta „niezbędnym” i mówi, że „jest podekscytowany możliwością siedzenia z zespołami”

Szef Xbox, Phil Spencer, mówi, że „co może się stać” ze starszymi seriami Activision Blizzard, takimi jak StarCraft, jest „bardzo ekscytujące”.

Zapytany, co może być na horyzoncie, jeśli przejęcie Microsoftu będzie kontynuowane, Spencer dodał, że „jest podekscytowany, że może usiąść z zespołami Activision, Blizzard i King, aby porozmawiać o wstecznym katalogu i możliwościach, jakie możemy mieć”.

Eurogamer Newscast: Czy zakup Activision Blizzard o wartości 68 miliardów dolarów zostanie zablokowany?

„Pierwszą rzeczą, jaką chciałbym powiedzieć, jest to, że nie wolno mi podejmować żadnych decyzji dotyczących tego, co dzieje się w Blizzard, Activision czy King” – powiedział Spencer. przewodowy (Przez NME). „Więc to wszystko jest tylko rodzajem rozmowy i myślenia o możliwościach.

„Nie tylko StarCraft, ale WarCraft, kiedy myślisz o spuściźnie gier RTS, o których tutaj mówimy, a konkretnie od Blizzarda”.

Chociaż był bardzo ostrożny, aby się w nic nie angażować lub zbytnio się nie poddawać, Spencer powiedział, że chociaż „nie ma dziś żadnych konkretnych planów” i „nie może tak naprawdę wejść i pracować z zespołami”, przyznał, że „StarCraft był decydujący moment w grach”. „Z perspektywy e-sportu, z perspektywy RTS z perspektywy konsoli oraz z perspektywy opowiadania historii RTS tylko w tym gatunku”.

„Jestem podekscytowany, że mogę usiąść z zespołami Activision, Blizzard i King, aby porozmawiać o tylnym katalogu i możliwościach, jakie możemy mieć” – dodał. „Więc będę unikać pytania innego niż stwierdzenie, że nie jest to coś, nad czym mogę aktywnie pracować w tej chwili. Ale myślenie o tym, co może się stać z tymi korzyściami, jest dla mnie bardzo ekscytujące, jako kogoś, kto dużo wydał. godzin grania w te gry.

StarCraft 2 przestanie otrzymywać nową zawartość pod koniec 2020 rokunieco ponad 10 lat od wydania oryginalnej gry.

Powstanie szefa Xbox Phil Spencer Microsoft jasno mówi o przyszłości Call of Duty na platformach PlayStation. Na początku tego tygodnia Spencer obiecał, że będzie wydawać gry Call of Duty na konsole Sony „tak długo, jak będzie dostępna PlayStation”.

READ  Funkcja dla australijskich podróżników została ujawniona po tym, jak mężczyzna znalazł zniszczoną torbę po locie Rex Airlines

Przyszłość Call of Duty na PlayStation stała się kontrowersyjnym tematem dla organów regulacyjnych, takich jak brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który obecnie analizuje planowane przez Microsoft przejęcie za 68 milionów dolarów wydawcy COD Activision Blizzard.