Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szef Sony PlayStation, Jim Ryan, przekroczył konsolowe wojny

Jim Ryan, szef PlayStation w Sony, powiedział Axiosowi, że konkurencja PlayStation wyprzedza swoich rywali w grach.

dlaczego to ma znaczenie: Ponieważ rozrywka zbiega się na każdym ekranie, jaki można sobie wyobrazić, odwieczne rozróżnienia między grami, filmami, transmisją strumieniową, a nawet mediami społecznościowymi stają się coraz mniej istotne.

 • „Jesteśmy firmą rozrywkową liczącą ponad 100 milionów graczy z naprawdę niezwykłym poziomem zaangażowania i zaangażowania”, powiedział Ryan, zapytany o to, jak definiuje PlayStation i jej konkurencję.
 • „Powiedziałbym jednoznacznie, że konkurujemy o wolne godziny i że każda definicja konkurencji musi wykraczać poza granice tego, co tradycyjnie określano jako gry” – powiedział.

Wielkie zdjęcie: Sony uzupełniło niezwykle udaną i udaną premierę PS5 w listopadzie o wiadomości tej wiosny, że planuje rozszerzyć swoje flagowe franczyzy w Nie mniej niż 10 nowych filmów i programów.

Konsola Sony PS5 została wycofana Jednak w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy liderzy rynku w poprzednich generacjach konsol do gier wideo albo walczyli, albo całkowicie ponieśli porażkę w późniejszych generacjach, czego Sony stara się unikać.

 • Sony uczy się na początku jednej z nielicznych wad PS4, braku gorących gier.
 • „Tak, produkcja podczas cyklu PS4 była doskonała”, powiedział Ryan, odnosząc się do wielu popularnych, docenionych przez krytyków gier, które były dostępne wyłącznie na poprzedniej konsoli Sony, „ale zdecydowana większość tych gier pojawiła się w drugiej połowie cyklu. ”
 • Sony wcześnie przyspieszyło produkcję gier na PS5, wypuszczając kilka ekskluzywnych gier, a następnie gry z kwietnia.z powrotemoraz „Ratchet & Clank: Rift Apart” w czerwcu.

Największe wyzwanie PlayStation od Sony Wydaje się, że nie tworzy gier na PS5, ale kupuje konsole dla klientów.

 • Firma twierdzi, że do końca marca wysłała 7,8 miliona PS5, ale popyt jest wysoki, a produkcja jest wysoka kurczyć się Brak chipów i kontrolerów jest trudny do znalezienia.
 • „To naprawdę mnie frustruje i denerwuje, zwłaszcza gdy sprzedawcy i boty mogą zdobyć towar” – powiedział Ryan.
 • Powiedział, że Sony „niezwykle ciężko pracuje” z partnerami handlowymi, aby umieścić PS5 w „prawej ręce”, i jako sposób pomocy w tym zacytował własną usługę dystrybucyjną Sony, „PlayStation Direct”. Ten amerykański program zostanie rozszerzony na Europę przed końcem marca 2022 r.
READ  Microsoft rozważał zakup Sega, Bungie i IO Interactive

Sony stawia również na ekspansję mobilną, który dołącza do innych konsolowych centrów gier w Nostalgia Największy rynek telefonów komórkowych. Ryan zażartował, że niedługo będzie miał coś do pokazania.

 • „Myślenie tutaj polega na tym, że nasz portfel IP jest teraz w tak silnym stanie i wydaje się, że jest to wypaczone, aby ograniczyć korzystanie z niego do naszej obecnej społeczności PlayStation” – powiedział Ryan.
 • Sony w zestawie Otwarcie na PlayStation Mobile President na początku tego roku. Zapytany o status tej roli i o to, czy Sony skupi się na nabyciu studia lub rozwijaniu doświadczenia w firmie, aby tworzyć gry mobilne, Ryan powiedział: „Pracujemy nad kilkoma modelami do odblokowania urządzeń mobilnych. Zobaczysz pierwszy owoce tego szybciej, niż mogłoby się wydawać”.

PlayStation opublikował wiadomości w grudniu zeszłego roku Do gry postanowiłem jej nie sprzedawać. W grudniu to skreślić Długo oczekiwana, ale zaskakująca gra innej firmy „Cyberpunk 2077”.

 • „To była dla nas trudna decyzja, ale ostatecznie musieliśmy działać w najlepszym interesie społeczności PlayStation, a nie celowo sprzedawać grę, która może prowadzić do złych doświadczeń” – powiedział Ryan.
 • Studio CD Projekt poinformowało, że sprzedaż gry ucierpiała. studio w trwająca dyskusja Z Sony, aby to przywrócić.
 • Ryan nie podał żadnych szczegółów dotyczących powrotu do gry.

Co dalej: Po Ratchet & Clank przyszłość PS5 jest mniej jasna, ale ogólnie PlayStation znacznie się rozwinie.

 • „Horizon Forbidden West” Sony to kolejna promowana oficjalna gra Mógłby dla wydania 2021.
 • Wśród tych wielu projektów telewizyjnych i wideo, pierwszym dużym filmem jest prawdopodobnie „Uncharted”, który ma się ukazać w lutym przyszłego roku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat PlayStation, E3 i wszystkiego innego związanego z grami, zapisz się do nowego biuletynu od Axios Gaming Tutaj.