Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szef Nintendo mówi, że produkcja Switcha jest „niepotwierdzona” w przyszłym roku

Zdjęcie: Nintendo Live / Gemma Smith

W rozmowie z Nikki, prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, mówi, że podczas gdy problemy z dostawami półprzewodników wydają się poprawiać do końca bieżącego roku podatkowego, przyszły rok wygląda na „niepewny”. Dzieje się tak po publikacji raportu finansowego Nintendo za pierwszy kwartał 2022 do 2023 roku.

W zeszłotygodniowych sprawozdaniach finansowych Nintendo podało: 22,9% spadek zysków za kwiecień – czerwiec 2022Ale firma zapewniła też, że nie podniesie ceny Switcha i że niedobór półprzewodników poprawi się w okresie letnim i jesiennym.

Furukawa mówi, że Nintendo „opracuje najlepszą strategię” i robi wszystko, aby „zakupić wysokiej jakości produkty po przystępnej cenie”, ale sytuacja jest jasna tylko do końca bieżącego roku podatkowego:

„Dzięki współpracy z różnymi partnerami handlowymi jesteśmy na dobrej drodze do poprawy od drugiej połowy tego lata. Ale jeśli chodzi o naszą prognozę sprzedaży 21 milionów sztuk w roku podatkowym do marca 2023 r., mamy jasną perspektywę produkcji dla w tym roku i później sprawy są niepewne”.

Ta współpraca oznacza, że ​​oferta Nintendo Switch powinna się poprawić do końca roku, jak wyjaśniła już Nintendo w swoim najnowszym raporcie finansowym, ale nie wiadomo, jak będzie wyglądał popyt i podaż w przyszłym roku. Furukawa stwierdza również, że „nie potrafię dokładnie powiedzieć, czego brakuje na wyświetlaczu”, ale Nintendo nadal będzie sprzedawać wszystkie trzy modele Switcha – Standard, Lite i OLED.

Podczas gdy Furukawa ponownie zapewnił Nintendo, że Nintendo nie rozważa podwyżki cen „w tym momencie”, prezydent został zapytany o rosnące koszty materiałów i wysyłki.

„Na razie nasz model OLED będzie nadal mniej opłacalny niż nasze inne modele. Bez wątpienia wzrosły koszty wysyłki nie tylko drogą lotniczą, ale także morską. Zastanawiamy się, co możemy zrobić.

Słaby jen może być postrzegany jako zaleta Nintendo, ponieważ tak duża część naszej sprzedaży pochodzi z zagranicy, ale rosną też koszty promocji i personelu za granicą. Aby temu przeciwdziałać, coraz częściej kupujemy akcje w walutach obcych”.

Podczas gdy jen już słabnie, koszty na całym świecie również rosną, co skłania Nintendo do rozważenia większej liczby opcji, w tym – jak wspomniał Furukawa powyżej – kupowania większej ilości zapasów w innych walutach.

READ  Ogłoszono tajemniczą transmisję SEGA, nowy projekt zostanie zaprezentowany

Chociaż duży odsetek sprzedaży pochodzi z zagranicy, Furukawa podnosi kwestię kosztów wysyłki i firma musi wymyślić sposób na obejście tego.

Koszt produkcji OLED jest wyższy i chociaż jest droższy niż standardowy model (i często jest najlepiej sprzedającą się konsolą Switch co tydzień w Japonii), jest nieznacznie droższy.

Jednak pomimo wszelkich potencjalnych problemów z podażą, półprzewodnikami i cenami, Furukawa wierzy, że „uderzenie sprzętowe” w drugiej połowie roku ogromnie pomoże konsoli, szczególnie cytując Spluton 3 (9 września) i pokemon szkarłatny i fioletowy (18 listopada).

Kolejną ważną wyłącznością platformy wydanej do końca 2022 r. jest Mario + Rapids iskry nadziei A bagneta 3Podczas gdy The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 Ma szansę na transmisję strumieniową przed końcem roku podatkowego (marzec 2023 r.), ponieważ jest rzadko datowany na wiosnę 2023 r.

Co myślisz o tekstach Shuntaro Furukawy? Czy uważasz, że niedobór półprzewodników poprawi się w przyszłym roku? Daj nam znać w komentarzach.