Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szanse na rozwój demograficzny i gospodarczy w Polsce

Polska, jako czempion wzrostu Unii Europejskiej w 2019 r., doświadczyła poważnych skurczów gospodarczych w 2020 r. Pojawienie się COVID-19 spowodowało dwukrotny spadek tempa wzrostu PKB.

NOWY JORK, 11 sierpnia 2021 (GLOBE NEWSWIRE) – Reportlinker.com ogłasza wydanie raportu „Populacja i możliwości rozwoju gospodarczego Polski” – https://www.reportlinker.com/p06128363/?utm_source=GNW
Ryzyko gospodarcze związane z ograniczeniami COVID-19 utrzymywało się na początku 2021 roku, gdy druga fala wirusa ogarnęła kraj. Czy Polska powróci do poziomów wzrostu sprzed pandemii? Jak ważny jest polski rynek krajowy dla ożywienia po COVID-19? W niniejszym artykule analityk analizuje trendy i perspektywy makroekonomiczne dla Polski do 2025 roku, a analiza ta obejmuje dogłębną analizę czynników i ograniczeń polskiej gospodarki w latach 2020-2025. W ciągu ostatnich pięciu lat Polska stale poprawa globalnej konkurencyjności, poparta korzystnymi reformami handlowymi. Ta perspektywiczna ocena makroekonomiczna obejmuje złożone zagadnienia globalne mające wpływ na polską gospodarkę oraz ich wpływ na handel, wydatki rządowe i wzrost PKB. Raport przedstawia również perspektywę długoterminowego wpływu COVID-19 na krajowe i regionalne perspektywy wzrostu gospodarczego. Kraj doświadczy transformacyjnych zmian demograficznych w ciągu następnej dekady, ponieważ starzejąca się populacja stale rośnie. Inną ważną cechą tego badania jest perspektywa społeczna Polski obejmująca ważne wskaźniki zdrowotne, takie jak profil choroby, klimat ubezpieczenia zdrowotnego i ogólny stan zdrowia. Badanie identyfikuje najszybciej rozwijające się miasto wraz z głębokim zanurzeniem się w zmieniającą się wielkość i gęstość zaludnienia, a dzięki dogłębnej analizie społeczno-ekonomicznej analityk ma szczegółowe możliwości rozwoju gospodarczego dla firm. Niniejszy raport przedstawia kontekst tych możliwości oraz wezwanie do działania, które firmy muszą wykorzystać, aby stymulować wzrost. Podobnie, badanie to identyfikuje i rozszerza strategiczne imperatywy dla firm, aby zapewnić wzrost w tych niespokojnych czasach.
Przeczytaj pełny raport: https://www.reportlinker.com/p06128363/?utm_source=GNW

O Reportlinker
ReportLinker to wielokrotnie nagradzane rozwiązanie do badania rynku. Reportlinker wyszukuje i porządkuje najnowsze dane branżowe, dzięki czemu masz wszystkie potrzebne badania rynku — natychmiast, w jednym miejscu.

READ  IKEA wypróbuje nowy projekt, który może oznaczać koniec znanej drogi sklepowej | IKEA

__________________________

CONTACT: Clare: [email protected] US: (339)-368-6001 Intl: +1 339-368-6001